Ako prniesť k doktorke ranný moč na poobednú poradňu, ak budem celý deň mimo domu?

sivana09
10. sep 2019

ahojte, viete mi niekto prosim poradit, ako mam priniest prvy ranny moc na poradnu, ktoru mam o 14tej?
pytala som sa sestricky, ci musi byt prvy ranny, povedala, ze ano.. ze si ho mam dat do chladnicky...
problem je v tom, ze rano potrebujem odist z domu a budem prec cely cas az do poradne...

ladybug138
10. sep 2019

Ahoj, ja som mala skumavku v kabelke dovtedt nez som isla na poradnu, podla mna sa ten moc dost kontaminuje, ale tak mi povedala sestricka

mogaa
10. sep 2019

@ladybug138 keďže je moč v skúmavke, nemá sa čím kontaminovať....vyšetria pravdepodobne baktérie(ano tie sa môu rozmnožiť ale len v prípade ak už v moči boli), krv,bielkoviny a cukor(a to sa ti tam už nerozmnoží🙂)....ak aj sú baktérie v krvi a nie sú žiadne ťažkosti ako teplota, bolesti pri močení, krv v moči - tak sa s tým nič nerobí, organizmus si s tým musí poradiť sám....my nosíme prvý ranný moč na nefrológiu - odobratý o 5-tej, k sestričke sa dáva cca o 8-9-tej a až následne ide do labáku - nikdy som ho nedávala do chladničky😉

sivana09
autor
10. sep 2019

vdaka za odpovede, no, budem to asi musiet prezit bez chladnicky... bezne vstavam okolo 7 a ked mam poradnu o 10-11 tak to byva ok... ale teraz to bude dvakrat tak dlho.. no uvidime..

kikulienkadd
10. sep 2019

Mám za sebou 3 tehotenstva a nikdy sestričky nechceli ranný moč. Ak chce ranný moč, nech ťa objedna ráno. Raz sa mi stalo,že som po kontrole nevyliala skumavku a do poobedia bola v saciku v kabelke,to bolo fuj,take smradlave,že som musela vyhodiť skumavku... takže nosiť od rana do poobedia neodporúčam, bude to nepoužiteľné.

hipuska
10. sep 2019

Ja bezne zabudnem...tak vzdy ako sedim v cakarni letim do lekarne kupit skumavku a maju ho cerstvy...nikdy doteraz nebol problem

hipuska
10. sep 2019

To kvoli tomuto zakladat temu...to ako mame my vediet tvoje moznosti? Ved mas iba dve, bud budes mat ranny v kabelke alebo tesne pred vysetrenim si zaobstaras...

sivana09
autor
10. sep 2019

@hipuska veru, dufala som, ze sa dozviem nejaky super trik, ako udrzat moc v chlade napr v aute v nejakom polystyrene, alebo nieco podobne.. a ako inak ako bez temy? mas lepsi sposob? mozno sa nieco nove naucim aspon v tomto smere

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre