Rozčúlenie sa v prvom trimestri

stankasamkova
6. apr 2013

Ahojte momentalne som v 12 tyzdni a chcela by som sa opytat ci moze hadka a nasledne rozculenie sposobit nieco dietatku.rozculila som sa asi 3x. Som strasne naladova hlavne prve dva mesiace ale uz to ustupuje. Pozajtra ideme na prvy ultrazvuk a trosku sa bojim,no niesom v strese. Myslite ze som mu mohla nejako uskodit ked som sa hadala plakala, kricala a potom som sa aj triasla,mohlo to byt aj hormonamy?dakujem

moon1979
6. apr 2013

@stankasamkova takýchto stavov zažiješ počas tehotenstva niekoľko ... od plaču, cez zúrivosť, náladovosť až po maximálny stav blaženosti x -krát 🙂

srnqqa
6. apr 2013

Ahoj, podľa vlastnej skúsenosti - nie. Ja som sa rozčúlila - ale teda riadne - aj vo vysokom štádiu teho (nie, že by som chcela, ale podmienky sa už naozaj nedali vydržať), a malý to dal vedieť "len" kopkaním. Keď som sa upokojila, opäť si hovkal 😉

sisi31
6. apr 2013

@stankasamkova Ahoj.Podľa mňa sa nič nestalo .ja som tiež nervózna,ba až agresívna,všetko ma vytáča.Hormóny sa mi úplne zbláznili.ja zajtra začínam 11tt podľa ovulácie/podľa PM 12 tt,ale to nie je reálne,keďže ovuláciu som mala až 21.-22.DC/ a zajtra idem na prvý ultrazvuk.Príšerne sa bojím.V novembri 2012 som potratila MA,išla som na prvý USG v 9 tt a bolo to bez AS.Preto mám teraz taký panický strach.dúfam,že zajtra to dopadne dobre a 7 mi prinesie šťastie.

pinkneve
6. apr 2013

ja som sa pocas prveho trimestra tiez raz extremne rozculila a plakala...mi trvalo kym som sa upokojila...a babo to prezilo...myslim, ze to su hormony...stalo sa mi to raz pocas celeho tehu ze som sa tak rozculila a to som v 30 tt 🙂 o inom je uz moja precitlivenost...ta sa ma drzi cele tehu...

linda20111
6. apr 2013

@stankasamkova babatku by sa z toho nemalo nic stat, ja som to tiez par krat zazila pocas tehotenstva a malemu nic nieje. myslim ze to je hormonmi, reagujes na nektore veci viac podrazdene, ale tiez aj okolie by malo sa trochu inac spravat voci tebe a ako naschval sa tak nespravaju.. pockaj este po porode tiez budu hormony poblaznene a este ta unava k tomu... :D :D ale rychlo to prejde a potom uz bude len radost z babatka 🙂

anuskaaprazko
6. apr 2013

@stankasamkova nebooj, ja som v prvom mesiaci pila (nevedela som o tehotenstve) a to je podla mna horsie a malicky je celkom v poriadku 🙂 nestresuj sa este aj z tohto 🙂

stankasamkova
autor
6. apr 2013

@sisi31 ale neboj urcite bude vsetko v poriadku budem drzat palce 🙂

stankasamkova
autor
6. apr 2013

Dakujem Vam este ze existuje tato stranka a super mamicky co sa podelia o skusenosti ani neviete ako mi to pomaha dakujem vsetkym

akona33
12. feb 2014

@stankasamkova ajoj nerozculuj sa vobec!Ja som bola v 6 tyzdni a rozculila som sa tak ze som sa aj lakla a zacala som moc krvacat.Isla som do nemocnice tam mi povedal Dr ze byje babenko slabsie srdicko ale reakciu tam vidi tak lieky inechcie a 12 dni v nemocnici,prepac ze som ta postrasila ale davaj _si pozor ja som uz poucena a pomaly mesiac doma co dakujem Panu Bohu z celeho srdca a v poriadku je babenko a som nan strasne hrdá lebo je silne!Tak sa drz a davaj na seba pozor,ale to uz mas aj na svete 🙂

stankasamkova
autor
15. feb 2014

@akona33 ahoj tak ja uz mam nadhernu dcerku je uplne zdrava sikovna 🙂

akona33
15. feb 2014

Prajem ti všetko dobré do života hlavne zdraví

paula21
17. feb 2014

vaaaau to myslite vazne??? ako nemyslim to v zlom to nie... ale ja take stavy akosi nemam .... hoci som myslela ze budem mat ked robim opatrovatelku .... ale nemam vobec zmeny nalady... a to by som vedela lebo snubenec mi hned vyhodi na oci ked som nervozna alebo cosi take hlavne mi povie ze nemam byt nervozna aby aj baby nebolo nervozne zo mna.. 😀

zvolsiinylogin
26. júl 2014

@moon1979 cauko, ked som sa rozculila tak, ze ma bolelo cele podbrusko, mohlo sa nieco stat? na druhy den to preslo, dik...na gyndu idem v pondelok...mala som si dat magnezko?

moon1979
26. júl 2014

@zvolsiinylogin vždy si daj magnezium a snaž sa vyvarovať zbytočným stresom 🙂

evittam
26. júl 2014

Ahojte, ja som v práci zažívala stále stres, aj keď samozrejme som sa snažila mu vyhýbať ale nejak sa nedalo. Nebrala som ani magnézium ani nič a tiež som sa trošku obávala, že bábo ked sa narodí bude nervózne a tak. No a máme krásnu dcérku, ktorá je strašne zlatunká, dobrá, stále sa len smeje a cca od 3 mesiaca spinká celú noc. 😀

mikadooo
24. máj 2022

@stankasamkova nie, budú to hormóny. Susedka pod nami má tri deti a keď bola s poslednou tehotná, strašne jačala, vrieskala každú chvíľu. Raz som ju stretla a sme kecali a hovorila, že je hrozne nervózna a veľmi ľahko vybuchne, že sa nespoznáva. Dieťatko sa potom narodilo a všetko je s ňou ok 🙂. Aj s jej dvomi staršími súrodencami. Je to nepríjemné, ale žiaľ, ak si taká predtým nebola, mávajú s tebou hormóny... Susedka vie hulákať aj teraz, ale povedala by som, že je to v takých normálnych intenciách, keď zohľadním, že sa stará o tri deti plus otca a jej muž je stále v robote. Vonku sú to vysmiate živé normálne deti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre