Mali ste niektorá serkláž?

mariamisko
13. sep 2019

Ahojte som v 29 t a otvorená na jeden prst ...lekár mi nasadil zospodu na kŕčok klobúčik aby zabránil ďalšiemu otvaraniu sa... Mali ste niektorá ?? Nedostali ste infekciu ??

bubli21
13. sep 2019

@mariamisko ležíš v nemocke?

ninkam
13. sep 2019

Ja som mala...a volá sa to serkláž...to čo mas ty je pesar..

rata
13. sep 2019

Je to pesar, mala som ho od 20tt do 31tt, kedy som porodila dvojičky. Infekcie som mala po celý čas, vždy mi z kultivácie niečo vyšlo. To je tá nevýhoda, je to cudzie teleso, no keby mi ho nedali, potratím. V nemocke som ležala celý čas.

mariamisko
autor
14. sep 2019

@rata
@bubli21 ležím v nemocnici áno podávajú mi magnézium a zo spodu tabletu aby som nedostala infekcie zatiaľ to mám 2 dní

mariamisko
autor
14. sep 2019

@rata a dávali vám nejaké lieky na infekciu? Ja mám ten pesar ešte iba 2 dní a dávajú mi taku žltu tabletu zo spodu...

mariamisko
autor
14. sep 2019

@ninkam ano pesar zle som napísala

liv1
14. sep 2019

Ja som lezala s jednou kockou ktora to takto mala, este skorej ako ty a vydrzala az do 38tt 😊. A potom sla na planovany porod 😉

mariamisko
autor
14. sep 2019

@liv1 ďakujem som sa Ukludnila

inulienka29
14. sep 2019

@mariamisko nehorázne strašia ti lekári, nie sú normálni... 29.tt a na prst je ok... teraz ta nalejú magneziom a nakoniec budú týždeň po termíne vyvolávať ... drzim palce

rata
14. sep 2019

@mariamisko Áno, snažili sa vždy infekciu preliečiť, ale nešlo to, lebo ten pesar som tam mala 12 týždňov a prostredie v pošve je náchylné na cudzie teleso ako je pesar. Ale nerodila som skôr kvôli infekcii.

mariamisko
autor
14. sep 2019

@inulienka29 veď aj ja som uvažovala či vôbec mi ten pesar treba niektoré sú aj skôr otvorené a vydržia ... Ktovie keď by som bola manželkou gynekológa ako by to riešil

mariamisko
autor
14. sep 2019

@rata a ležali ste kvôli tej infekcií ?? Mne ho zaviedli v piatok a že v pondelok má pustia ... A museli ste vkuse ležať či mohli ste krátke prechádzky po byte ??

rata
15. sep 2019

@mariamisko Nie, ja som ležala kvôli krčku, dali mi pesar a ostala som v nemocnici až do pôrodu. Skoro stále som len ležala, chodila som len na wc a do sprchy. Ale ja som mala veľmi zlý nález a čakala som dvojčatá, takže ten tlak na krčok bol veľký.

liv1
15. sep 2019

@mariamisko treba lezat. Max wc, napit sa...

mariamisko
autor
15. sep 2019

@rata a na koľko ste sa otvárali ?? Vnútorné som uzatvorená ale zvonku na 1 palec otvorená

inulienka29
15. sep 2019

@mariamisko ja som bola od 20.tt na prst, a rodila som v 39....pohodicka 🙂 všetko bude dobre

mariamisko
autor
16. sep 2019

@inulienka29 a museli ste ležať s vyloženými nohami či jemne prechádzky boli dovolené ??

anniii
16. sep 2019

@mariamisko V 20tt sa zistilo, že sa mi skracuje krčok, od 29 tt som bola 3 týždne v nemocnici lebo mi ostalo už iba 0,5 cm. Je to trochu iná situácia, lebo mne serkláž nerobili, ale všetci lekári mi vraveli, že sa mám šetriť, ale nemám stále len ležať. Ja som sa bála, tak som ležala a bola to chyba. Po pár týždňoch som tak zoslabla, že som mala problém urobiť pár krokov a musela som sa potom veľmi snažiť, aby som sa do pôrodu aspoň trochu rozhýbala. Každopádne to u mňa dopadlo dobre, lebo som rodila deň po termíne.

Keď moja mamina pred vyše 30 rokmi čakala mňa, mala podobné problémy, ale už oveľa skôr. V nemocnici bola od 15tt, až kým som sa nenarodila v 39tt. Ona mala urobenú serkláž, ale tiež jej neodporúčali ležať, práveže ju posielali chodiť v nemocnici po chodbe.

Najlepšie je opýtať sa priamo lekára, ale z mojich skúseností je lepšie stále neležať.

inulienka29
16. sep 2019

@mariamisko mala som už vtedy jedno 2rocne dieťatko takze nehrozil oddych 🤣🤷🏼‍♀️ Ale snažila som sa, nenosila som ju na rukách, a nechodila som na dlhé prechádzky. Tak som to ale cítila... že opatrnosť

mariamisko
autor
17. sep 2019

@inulienka29 a bruško vám netvrdlo?? Mne tvrdne od 26 t beriem magnerot 3 x 1 niekedy tvrdne častejšie a iný deň skoro vôbec ..

inulienka29
18. sep 2019

@mariamisko asi nie 🤷🏼‍♀️ Nikdy som nespoznala čo je toto tvrdnutie...

mariamisko
autor
21. sep 2019

@rata a ako sa vám prejavovali tie infekcie ?? Dávali vám lieky aj preventívne aby nevznikla infekcia alebo sa to rieši až samotná infekcia príde ?? Včera som si prečítala článok kde píšu že pesar sa už neodporúča používajú ho iba zastaralé krajiny 😟 tiež by som radšej v Tom momente čítať nevedela 😱

rata
21. sep 2019

@mariamisko Nemala som vonkajšie prejavy infekcie, po zavedení pesaru mi brali kultivácie a vždy tam niečo vyšlo. Preventívne mi nedávali v nemocnici nič, až keď sa potvrdila infekcia. Keď mi ten pesar dávali, vedela som, že je to zastaralá metóda a má aj riziká, ale bez neho by som pravdepodobne o obe deti prišla. Takto som si predĺžila tehotenstvo o 12 týždňov a detičky mali menej komplikácií, aj keď sa narodili predčasne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre