Skrátený krčok maternice v 34 týždni....čo to znamená?

alexandra25
19. okt 2010

Ahojte,moj doky mi to vobec nevysvetlil bo sa ,,ponahlal,, spravil mi sono a povedal ze mam skrateny krcok nieco hovoril o 3 cm a o 3 a pol ale nejako som ho neregystrovala :( len som cumela na moju bambulku na obrazovke co bola chyba asi .... povedal mi akurat ze mam mat klud a ziadne dlhe prechadzky ... co to vlastne znamena ze ho mam skrateny?ze sa ako zacnem skorej otvarat ci co? a o kolko ked sa skrati je to este v norme? dakujem

nika222
19. okt 2010

Ahojky, ja mam skrateny krcok na 3 cm od 17 tyzdna tehotenstva. Teraz som 24 a stale sa nic nezmenilo. Pýtala som na na to 4 doktorov, a stanovisko znelo od 1 doktorky - prísny kludový rezim a ostatní traja mi povedali ze je to v pohode. Ak sa neotvaram tak mozem aj chodit 🙂 Takze si myslim ze je to indy vindy a v tvojom tyzdni je to uz fajn. Mozno budes mat lahší porod 🙂 Zelam vela stastia.

sisaha
19. okt 2010

treba sa iba setrit, ja som mala tiez skrateny a rodila som nacas..

sabiatko
19. okt 2010

ja som mala stale 2,5 cm a vobec to nekomentoval. iba som si to vzdy precitla v sprave. ani som sa nesetrila a rodila som v termine. podla mna je to ok a ked chces, tak sa ho na dalsej kotrole na to opytaj.

katarina822
19. okt 2010

ahoj krcok sa skracuje apotom otvara ale pri otvarani su vacsinou bolesti a vtedy ta aj doktor posle do nemocnice je kopa zien co su aj otvorene napr.na 2-3cm v 7mes. polezia v nemocnici cca 10dni klud na lozku a porodia v termine.

latvia
19. okt 2010

ak sa ti skratil z 3.5 na 3 tak sa nic uchvatne nestalo 😉 v tvojom tyzdni je to uplne normalne, ak by si mala krcok skrateny na 1 cm, asi by som lezala, ale takto? mozes aj behat 😝

feb13
19. okt 2010

Normalna dlzka krcka je 3,5 cm, kriticka hodnota je 2cm alebo 2,5, literatura to uvadza rozne. Pri prvom porode sa najprv skracuje az vymizne a potom sa otvara, pri druhom a dalsich porodoch skracovanie a otvaranie prebieha sucasne. Mne v 30tt zistili ze mam skrateny o 5mm a za 2 tyzdne lezania sa to zlepsilo o 4mm. Dr povedal, ze do 36tt musim lezat ale nemam az taky uplne prisny klud ze vstavat iba na zachod a nic viac... po ukonceni 36tt sa uz moze aj porodit lebo babatko je donosene, takze pohoda 🙂

regrutik
1. jún 2011

ahojte chcem sa spytat...ja som v 22tt a na kontrole mi napisal doktor ze mam krcok sakralne formovany 3 cm, CK zatvoreny.....je to v poriadku??nekomentoval nic.a este ked mi napisal ze poloha labilna co to je??nemam mooc behat...iba lezat alebo len trochu sa prejst,,,

dadkatv152
28. jún 2012

Ahojte...som na začiatku 34 týždňa...termín mám až 14.8.2012 a už teraz mám skrátený krčok a otváram sa.Tiež mávam aj bolesti a dosť nepríjemné...doktor mi nariadil prísny kludový režim aby som vydržala aspoň do 36 týždňa ale nedal mi žaidne lieky kedže magnézium mi príliš znižovalo tlak...snáď sa to ukludní 🙂

pami27
28. jún 2012

Ahoj, ja som ho mala tiež skrátený a nakoniec som to uležala do 38 tt. Musíš čo najviac ležať, lebo inak môžeš porodiť predčasne.

romanka123
23. nov 2012

ja som v 37 tt a vkuse mam 1,5 🙂 co to znamena ? 🙂

janea234
13. aug 2013

Ahojte,
dnes som bola na poradni a v knižke mám záznam: hrdlo 1,5 cm, hr. zatvorená, kl. voľné. Som v 34 tt. Zaujímalo by ma čo vlastne znamená hrdlo na 1,5 cm. Čítala som tu všeličo, ze treba kludový režim aj to že sa može babo narodit predčastne... a podobne. No ja som zatial stale v práci a doktor mi nič také nekázal, vlastne to nekomentoval. Najbližšie tam idem až o dva týždne, no zvedavost mi nedá spytať sa vas 🙂

kajuska9999
17. aug 2013

Baby a viete mi poradiť, mne povedal doktor že mám mäkký kŕčok ale nič viac k tomu len že sa nemám namáhať. Je to niečo zlé , môže sa stať že predčasne porodím, lebo už mi aj brucho padlo nižžšie .

katka708
18. aug 2013

@kajuska9999 mne mäkkne krčok od 26t. a teraz v 30t. som sa dozvedela že sa mi aj skrátil na 2,5cm. Doktor mi ale nenakázal vyslovene ležať, len sa mám šetriť a užívať pravidelne magnéziu. (magne B6 3-4x denne) Na to mäkknutie mi predpísal Utrogestan 1x denne a teraz naposledy povedal že môžem dávať aj 2x denne. Takže podľa mňa samotné mäkknutie nie je žiadna katastrofa pokiaľ sa neotvárame.

barbarelka
3. jan 2014

Ahojte kocky,ja mam skor opacny problem..pred troma tyzdnami v 33 tom tyzdni som mala krcok skrateny na 3cm a doktor mi kazal lezat a setrit sa.Vcera som bola na kontrole v 36tt a krcok je stale rovnaky..lenze nemal by sa uz skracovat a maknut??? juuuuj,nechcem prenasat☹..myslela som,ze tam v 38 tt uz bude maly na svete 🙂. Aku ste mali skusenost vy?diiiik za vsetky odpovede

lucymk
4. jan 2014

ja som bola od zaciatku tehu na rizikovom.v 27t som mala mäke opotrebovane hrdlo skratene na 1.5cm.hned po poradni som isla do nemocnice.v nemocnici robili paniku,lebo do druheho dna ani neviem jak ked som vkuse lezala som sa otvorila na spicku palca.primar uvazoval nad pesarom,ale nakoniec som sa uzavrela a ostala som v kludovom rezime doma do 36t.neskôr mi to uz bolo jedno ci porodim,lebo som lezala skoro celych 9mesiacov a mala som 2,5rocnu dcerku.na zaciatku je to tazke strasne som sa bala tak som len lezala,ale neskôr by som sa uz nestresovala.telo ti da vediet ze sa nieco deje.podla toho som sa aj riadila.ked som zacala mat dajake bolesti tak hned som si lahla a nohy hore.porodila som 4dni po termine

satyoblek
12. júl 2014

Ja lezim od 22.tt,vsetko od jedenia a umyvania zubov po leziacky...Som v 34.tt. Krcok sa mi postupne skracuje z 3cm(22.tt),pred dvoma tyzdnami napriek prisnemu klud.rezimu na zdvihnutej posteli o 30cm sa skratil na 1,5cm. Bojime sa vsetci,aj doma, aj doktor je z toho v strese,dva krat v tomto obdobi ma hospitalizoval do nemocnice,aby mi to udrziavali..hlavne aby mi dali infuzne magnezium,ze on mi viac ako 6tabletiek v dom.liecbe dat nemoze. V nemocnici sledovali tvrdnutie,ci kontrakcie na zazname na pasoch,no po tyzdni sledovania nic nezistili,tak pokracujem v lezani doma. Pohyb naozaj len wc a rychla sprcha nevyhnutne..V pondelok ideme na kontrolu,tak som zvedava, co sa "tam" zas deje, lebo pocitovo necitim nic..Drzim palce vsetkym, ktore su na tom rovnako..

liviaolsovska
15. júl 2015

Dobrý deň maminky mám na vás otázku som 31tyžden A doktor my povedal že mám skrátení krčok na 16mm je to veľmi zlé odporučil mňa ležať do nemocnice lenže nemám kde dať druhého syna myslíte že pri zajemnej dohode môže mňa Nechať doma ležať ďakujem

rebekamarcusko
16. júl 2015

Si lwn 31.tt a je uz skrateny ,moj ma 2.5cm, s tym ze mam klud.rezim,no hociaka komplikacia,cj bolesti si ma nexhavaku v nemocnici. Ja mam tiez dvojrocneho,no neriskovala by som to a isla bg som do nemocnice,ked mi to odporuca lekar. Nemas maminh alebo svokru co ti s druhym ostane? @liviaolsovska

lacoste1111
27. júl 2015

Ja mam pisany 2,5-2 cm a branka na spic prsta a som 31 tt.minule pred 3 tyzdnami som mala krcok tiez taky isty ale brablnka bola zavreta.ale dnes dr hovorila ze vsetko je ok

leona45
27. júl 2015

Ahojte ja som mala uz v 30 tt skrateny krcok, odlezala som si to v nemocnici, hore nohy,panvu a iba lezat. Chodit co najmenej. Ano pri skratenom krcku, hrozi predcasny porod. Hoc kedy sa to moze otvorit.

lucy1311
27. júl 2015

baby ja som si odlezala tiez so zdvihnutou postelou 9 tyzdnov od 25 tt do 34tt ... potom ma pustili s kludom domov. boli tam baby, co ho mali kratsi ako ja. uz neviem kolko to bolo ale tusim cez 2 cm som mala a na spic prsta otvorena, brucho stale tvrdlo a maly isiel na termin. aj ostatne baby co lezali, tak na termin porodili, klud ... treba oddychovat vela, cikat hned ked sa chce - drazdi to maternicu, nehladkat si zbytocne brusko - tiez to drazdi, bude dobre ...

helenanovakova
28. júl 2015

ja som ležala s krčkom 0,5 cm od 29. tt. vydržala som do 36. tt. V 33. tt mi dr. povedal, že keby som aj porodila, že nevadí, že dieťa je už vyvinuté

luciaros
31. júl 2015
lujza88
29. jan 2016

Ahojte, podobne som to mala aj ja .... bola som v 29. tt., ked mi robila gynekologicka 3. velku prehliadku .... hned ako zistila, ze mam skrateny krcok maternice (mal byt 4 cm, ja som mala 1,2 cm) ma poslala do nemocnice .... bola som tam tyzden .... kedze v tomto tyzdni este nemal dobre vyvinute pluca, aby sa po porode mohol sam nadychnut, pichli mi 2x injekciu do stehna, prave, aby mu to ulahcilo nadychnutie pri pripadnom predcasnom porode .... spravili mi jeden test - vyter - ci mi nehrozi v najblizsich 7 dnoch predcasny porod .... test vysiel negativne, teda nepotvrdil to a vtedy mi dala doktorka do maternice ring/ pesar - gumena okruhla vec s dierou v strede - aby sa mi krcok dalej neskracoval a zdvyhol sa .... mala som to vnutri celych 7 tyzdnov a krcok sa zdvihol na 3 cm .... presne po ukoncenom 37. tt. mi ho vybrali a krcok je zase tam, kde bol, teda na 1,2 cm ... dnes som zacala 38. tt., termin mam 18. 2. 2016, ale keby sa narodi aj teraz, tak uz je to v norme, uz je plne vyvinuty, uz by neslo o predcasny porod .....

sensen12
1. máj 2016

a ked je krcok 4,8 cm tak moze sa za tyzden skratit a otvorit len tak bez preznakov?

matulka1981
7. apr 2017

Ahojte kocky....som 28tt a dnes na poradni mi dr povedal ze som otvorena na prst ale krcok je ok ,4 cm....vypisal
Ma na dva tyzdne
Pn,kludovy rezim a utrogestan.....boli ste na tom niekto podobne a
Kolko ste vydrzali 2 v 1?....je to moje tretie tehu,pri prvVych dvoch som nemala ziadne problemy dokonca som prenasala...

sensation
28. apr 2017

@matulka1981 ahoj ja som v 31prvom týždni a mám skrátený kŕčok 2cm

lovelysadie
28. apr 2017

Ahojte dievčatá, ja som mala druhe tehotenstvo od 19tt skrateny krčom..podstivo som ležala, dva mesiace v nemocnici. V 31 tyzdni som sa začala otvarať..v 32 som bola otvorena na 2cm, a baby vydržala som do 40tt. Dcerka sa narodila 2 dni pred termínom. Držím všetkým palce, viem čo je to rizikové tehotenstvo. Zvládnete to všetky 🙂

fefiska26
26. máj 2017

Ahojte baby dnes bola v poradni a doktorka mi povedala ze mam krcok maternice makky a v tehotenskej knizke som mala 2cm zatvoreny co to znamena?😃 Dakujem za vsetky odpovede.PS pani doktorka bola velmi zhovorciva....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre