Som v 36. týždni +2 dni a malé má už 3,300 g

majkabr
8. dec 2015

Mali ste niektorá taktéto veľké miminko??? AK hej aké bolo veľké keď sa Vám narodilo???

sardinka335
21. dec 2015

@gabuchah pochopila - nepochopila...píšeš že 3,5 kg dieťa je moc a je to zaberák ...tak podla mna je to normalna vaha na ktoru je vagína zeny usposobená. A čudujem sa ze 5 kilove takto nechali porodiť - ja vrieskam o cisarsky, tak ale ja som typ čo si lekarov vzdy zazmluvnil a mal ,,klideček,,.

krvinka19
21. dec 2015

mne namenrali na sone 4000g a pri narodeni mala 3350g

gabuchah
21. dec 2015

@jajamalka ty kokos, ste dobré baby....
ja prvého mala 3130g, druhý šiel o dva týždne skor a 3450 a že uf už....🙂 a teraz čakám dievča, vo februári a bojím sa občas statočne...🙂

gabuchah
21. dec 2015

@sardinka335 a nie je to zaberák? ja rodila prvého dlho, mal 3130g a tlačila som ho hodinu a štvrť..takže každý porod podla mna je zaberák....a trojkilové tlačí hodne na krčok pri chodzi, nieže ešte ťkg...
a pokial ty v pohode, 3 alebo 4kg a zvádaš to fyzicky v pohode a bezTažkostí, tak možno rpeto sme si neporozumeli, ktorá o čom píše

annikaa
21. dec 2015

35tt namerali nad 4000g. porodna vaha bola 4030gr. - nezostupil do porodnych ciest a skoncilo to cisarskym.

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka335
21. dec 2015

@sylvia217 a ked si mala mat CS tak aj tak ta nechali normalne? Kamoška mala planovany cisarsky na koniec juna a maly sa začal pytať na svet v polke juna a hned v nemocnici išli na sekciu ani nemala toho lekara čo si zazmluvnila....ale ked pišeš že to išlo tak zase hovori sa ze sekcia tiež nie je nič moc...kamoške fajne zahnisala ta rana, chodila na čistenie no nič moc.
A nemala si cukrovku ze bol taky velky?

mircalla
21. dec 2015

@sylvia217 no mas moj obdiv, neviem si to predstavit

margarita
21. dec 2015

@sylvia217
suhlas, zena kym neporodi, nevie ani coho je schopna....doteraz vsetky nase deti vazili pri porode dokonca viac nez kedysi moj muz 😀 a to svokra spomina casto, ze aky bol velky a ako tazko sa jej rodil...ja som sa narodila klasicky 3,30 kg lebo dobreho malo byva 😉
ale moje deti maju nad 4kg, a uz sa desim ako toto posledne, ze chlapec a stvrty, tak to uz vidim na najmenej 4800 🙂

ale su baby, co maju aj s 3kg problem, je tam vela faktorov a nie je to sutaz, ze kto dal vacsie a preco...hlavne, ze su zdrave a ok.

nelamol
21. dec 2015

@majkabr Mne úplne presne odhadli váhu bábätka pri prvom aj druhom pôrode. Mala som to približne ako ty, prvú dcéru som porodila v 37+2 tt s váhou 3560 g, druhú v 41+0 tt s váhou 4230 g. Na konci priberali v brušku približne 200 g za týždeň. Podľa mňa ale ani nie je až taká dôležitá hmotnosť bábätka, ako skôr to, či je všetko pri pôrode OK, a ešte obvod hlavičky. Keď vyjde von hlavička, to už je hračka. Moje mali obe veľkú hlavu - 34 cm a 36 cm. Takže som sa trocha natrápila. Ale neboj sa, bez ohľadu na všetko to dáš 🙂

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
holubicka28
21. dec 2015

Mna tiez chyta stres..v 34+1 odhad 2600g, 36+1 3260g a dnes 37+0 3600-700g, cite cca 300-350g za tyzden, co mi pride hrozne vela..takym tempom bude mat o 3tt 4500g, cakam prve, uz som sa aj rozhodla byt od zajtra na nizkosacharidovej diete..dufam, ze zaberie.

sophieeee
21. dec 2015

@majkabr ahoj moja dcera mala na sone v 34.tyzdni 2990 gramov a narodila sa s 3960g.. Ale ber to tak ze je to +- nejakych 340g alebo tak nejak.. 🙂

sophieeee
21. dec 2015

@sylvia217 ty si kralovna medzi mamickami!! Ale vážne 🙂 mas môj obdiv..uz nad 3500 sa vraví ze je babo velke

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sophieeee
22. dec 2015

@sylvia217 a ty si ma zas prekvapila 😊 ďakujem za srdiečko ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre