Som v 37 týždni a mám problém s hustou krvou

lucia203
10. jan 2012

Ahojte, nakoľko som prešla všetky témy v tejto kategorii a nič podobné som nenašla, chcem sa spýtať či má niektorá z vás alebo mala tento problém. Som v 37tt a asi pred necelým mesiacom mi zistili z krvi zvýšenú hladinu fibrinogenu , moj gynekolog ma poslal na hematologiu.Tam mi hematolog predpisal fraxiparín na riedenie krvi ale z toho som mala nepríjemnu alergicku reakciu a tak som to musela vysadiť a som len sledovaná. Ale hlavne by som chcela vedieť pri akom porode je to rizikovejšie a ako sa pri tom postupuje. Má niektorá už takuto skusenosť a ako sa k tomu postavili lekári? Mám už jedno dieťa a vtedy som nemala žiadne problémy s krvou , mala som cisársky rez a teraz sa bojím ako vlastne budem rodit....moj dr. sa k tomu nejak konkrétne nevyjadril. Budem velmi rada za vaše komentáre

reiva
10. jan 2012

Ahoj. Mne zistili trombofilný stav z genetického testu. Podstúpila som ho na odporúčanie mojej lekárky, keďže vedela, že som tehotná a toto ochorenie sa vyskytuje z maminej strany v rodine dosť často. Počas tehotenstva som chodila raz mesačne na hematologiu, kde kontrolovali či mám dostatok železa a akú mám hustotu krvi. Až do pôrodu som nemusela nič brať. Po pôrode mi pichli prvú injekciu - ale nie fraxiparin, ale clexane na zriedenie krvi. Injekcie som brala len počas šestonedelia. Potom mi kázali prísť v priebehu roka na kontrolu preventívne. Ešte som ju nestihla,objednaná som na 17.januára, tak uvidím či je to v poriadku. Tá hustota krvi sa kontroluje aj z toho hľadiska, aby nevznikla krvná zrazenina, ktorá je niekedy nebezpečná. Mne odporúčali dodržiavať pitný režim okrem iného. Konkrétne na tvoj stav ti neviem poradiť, ke´dže to môže byť individuálne, ale isto sa riad pokynmi lekára 😉 oni sú odborníci

kiwi82
10. jan 2012

ahoj, mne zistili tiež na genetike, že mám v tehotenstve sklon ku zhusťovaniu krvi. Dvakrát som potratila asi v 11 tt. pri treťom tehu som od 5tt brala injekcie fraxiparín. rodila som prirodzene. po porode mi ešte v nemocke tych 5 dni pichali fraxík ale potom povedali, že už nemusím 😉

lucia203
autor
10. jan 2012

ahojte ,vdaka za príspevky baby, no viem že som teraz v takej špecifickej situácii..no musím tie strachy nejak vydržať .Inak reiva máš pravdu ,akurát som googlila či to nieje mýtus že pitný režim ovplyvnuje hustotu krvi a som sa dočítala že naozaj treba pit vela vody aby bola krv poriadku.. tak asi sa vyskušam nalievať vodou kým pojdem zase na kontrolný krvný test, aj ked mám pocit že pijem často.

nicka44
11. jan 2012

ahoj lucka ja mam ten isty problem..a vo vsetkom suhlasim s reiwou presne tak isto mito zistili pri gen testoch a teraz som tehotna a to vravela ze nebudem mat deti ze stale potratim kedlze mame hustu krv somariny..ani som sa nesnazila a otehotnela som a teraz som v 22 tyzdni a vsetko je v poriadku🙂...sleduje sa hustota krvi kazdy mesiac na hematologii..a stale mas hustejsiu a hustejsiu lebo v kazdom tehotenstve cervene krvinky ubuduju vplyvom babätka takze najprv som brala jednu tabletku zeleza na riedenie krvi teraz uz dve na den...ale vsetkov poriadku🙂

lucia203
autor
12. jan 2012

ahoj nicka a ty si teda nepicháš fraxiparín alebo clexane? železo tiež riedi krv? to som ani nevedela, ani mi žiadny lekár nič nepovedal 😖

patik114
10. apr 2014

@kiwi82 ahoj chcem sa opytat ja tiez beriem injekcie som v 31 tt a dokedy ste injekcie brali ? lebo mne gynekolog povedal ze ked mi zacnu porodne bolesti tak nemam brat injekciu .....

kiwi82
10. apr 2014

@patik114 ahoj, no ja som ich brala aj po porode ešte v nemocke mi ich pichali. takže nemala som žiadnu pauzu. a ty chodíš na hematologiu? či len gynekolog ti predpisuje fraxík?

25daniela
10. apr 2014

@patik114 ja som pri tretom tehu brala este 3 mesiace po porode, a vyzsie davky, lebo sa mi v porodnici, ked mi neprisli pichnut davku nacas, urobila zrazenina a hematologicka mi to potom tymi zvysenymi davkami rozpustala.

patik114
10. apr 2014

@kiwi82 nie na hematologii mi ich predpisala doktorka len gynekolog povedal ze ked zacnu porodne bolesti nemam si pichnut injekciu ty si to mala ako pred porodom tiez ti kazali si nepichnut pred bolestami ?

patik114
10. apr 2014

@25daniela aha ja beriem teraz az do porodu 1x vzdy vecer ale pred porodnymi bolestami ze nemam si pichnut

kiwi82
10. apr 2014

@patik114 nie ja som robila tak jak mi povedala hematologička a to riadne bez prestávky, nič som nevynechávala. brala som nonstop večer 0,3 ku, teraz beriem 0,4. brala som aj po porode asi 5 dní. rob tak ako to povie hematolog, opytaj sa ho, neboj on má plno tehotných pacientiek, čo užívajú fraxík.

patik114
10. apr 2014

@kiwi82 ja beriem 0.4 iba vzdy vecer a 1x ......normalne aj ked si islaa rodit si este ju uzila ??? neni to rizikove ?

kiwi82
10. apr 2014

@patik114 ak rodíš prirodzene, tak nevieš kedy porodíš, môžeš si večer pichnúť a o hodinku ťa chytia porodné bolesti.... vieš, ja som bola už asi 10 dní pred porodom v nemocke, lebo mi dosť tvrdlo brucho. rodila som od 12 tej do 23.30. čiže vlastne tak to aj vyšlo, že mi nepichli v ten večer, až potom na další den. podľa mna tá dávka 0,3 aj 0,4 je minimálna taká udržiavacia by som povedala,.... ale skús fakt s tou hematologičkou sa poradiť. možno ti na to ešte baby odpíšu

patik114
10. apr 2014

@kiwi82 no ved to ze neviem kedy porodim tak nebudem vedela ci pichnut alebo nie .......dobre dakujem zatial 🙂

jankahanka
11. apr 2014

ked je alergicka reakcia na fraxiparine, zvykne sa davat clexane, ktory ma tie iste ucinky. Neskusal lekar predpisat ten? Neviem, ake zle vysledky si mala, ale snad vedia, co robia. Ak to sleduju, tak potom fajn. Ja by som sa mozno este uistila u hematoloa, ci urcite nemusis brat aspon clexane, lebo gynekolog sa v tom mozno az tak nevyzna. vela stastia!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre