Som v 39. týždni a krčok má 3,6 cm

matula333
28. mar 2014

Som v 39 tt a krcok maternice ma 3,6 cm.Mate niekto podobnu skusenost?a rodili ste niektora aj napriek tomu v termine?

nikkyniks
28. mar 2014

@matula333 Ahoj, ja neviem síce aký mám krčok, teda nerozumiem istej značke v tehotenskom preukaze ... ako je to iste niečo s maternicou píše tam CT 4, ale neviem, čo to je, vraj by som mala mať teraz nejakých CT 8, tak neviem čo to je ... a mám uzsku panvu, vraj budem rodiť na cisársky, ale radšej by som chcela spirálnu narkózu 🙂

matula333
autor
28. mar 2014

@nikkyniks ahoj,neviem co znamena CT 4,alebo 8 to netusim, ja len viem ze krcok by sa mal skracovat bliziacim sa porodom a ja ho mam stale 3,6 dlhy..takze sa mi nezda ze buduci tyzden by som mohla rodit...neviem..tak ak budes rodit cisarskym tak to je v podstate jedno aky mas dlhy krcok..🙂 myslis spinalnu? ak budes rodit cisarskym to uz mas aj termin, ze?

luciannka83
28. mar 2014

@matula333 ak ti začne hlavička naliehať na kŕčok, začne sa skracovať. Neriešila by som to. Ale ty asi nechceš byť na veľkú noc v nemocnici,... mám taký pocit. Ja som mala pred dvoma rokmi takto termín na veľkú noc a jak som sa snažila, tak som sa snažila som to neovplyvnila. Víkend pred veľkou nocou som ešte celý živý plot ostrihala s nádejou, že to bude môj koniec a nestalo sa. Malý sa narodil na zelený štvrtok. A ozaj, okná máš už poumývané? Lebo to vraj veľmi urýchľuje otváranie. Ale ak sa malému nechce, tak ho nechaj pekne tak,... 🙂 Prajem príjemný koniec tehotenstva a veľa síl pri pôrode.

matula333
autor
28. mar 2014

@luciannka83 ahoj🙂 no to veru nechcem byt na Velku noc v nemocke..🙂 ale u mna by to asi nemalo ani hrozit,ale vsetko je mozne..sme v Nemecku a tu je max.7 dni povolene prenasat od povodneho terminu, ale je dost mozne ze mozem na Velku noc odchadzat z nemocnice..🙂 mne to velmi nevadi, ide skor o to ci mi to nebude robit problem pri porode, ci sa potom nebudem velmi trapit pri otvarani sa..kedze krcok este nieje velmi skrateny...okna mi umyvala mamina pred mesiacom,ale nieje problem ich umyt este raz, uz chodim na dlhe hodinove prechadzky a zakazala som drahemu pomahat mi pri upratovani..uvidime ci to trosku pomoze, pri tom skracovani..🙂 dozvieme sa v utorok..🙂 Jasne ze ho necham tak...ved mu je urcite dobre..🙂 dakujem pekne a ja prajem krasne tehulkovanie..🙂

luciannka83
28. mar 2014

@matula333 tak otváranie asi bude dlhšie. Ja som mala kŕčok skrátený na 1cm už od36 týždňa a keď som šla rodiť, tak to bolo tak isto a strašne pomaličky som sa otvárala. Voda mi odtiekla o 22hej a malý sa narodil o 8smej ráno, ale bolesti som mala neskutočné.

simonkazga
28. mar 2014

v piatok 38+1tt lekár povedal, že budem určite prenášať. Krčok 3,5cm, otvorená na špičku prsta, bábo vysoko. Rodila som 38+4 😎 😀

matula333
autor
29. mar 2014

@simonkazga Vážne?🙂 si ma potešila..🙂 a dlho si sa potom otvarala? a gratulujem ku dcérke..🙂

matula333
autor
29. mar 2014

@luciannka83 hlavne ze ste to zvladli obaja...ved uvidime nakoniec ako to dopadne a kedy to pride..🙂 tento posledny tyzden, dva..to je naozaj take zvlastne..🙂

simonkazga
29. mar 2014

@matula333 Ďakujem 🙂 nakoniec to nedopadlo podľa mojich očakávaní, lebo som sa otvorila len na 5cm a malej slabli ozvy, tak po 12hodinách z toho bola sekcia. Ale za to mohla pupočná šnúra 2x omotaná okolo krku. Mala si ma vidieť, keď mi lekár oznámil, že rodím 😀 Bola som tam len preto, lebo na druhý deň odchádzal na dovolenku. Bola som fit, nič ma nebolelo, brutál vianočná atmoška (24.12.) a bum podľa CTG 84 kontrakcie 😀

matula333
autor
29. mar 2014

@simonkazga Tak to ma mrzi ze to nedopadlo az tak podla tvojich predstav, ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo a malinka bola v poriadku aj ty...a aky krasny vianocny darcek...🙂😀 to by som aj ja tak brala ze z nicoho nic a rodime..🙂 Tak snad dopadneme aj my dobre..🙂

adelusha
29. mar 2014

@matula333 a to je co za blbost ze kolko je povolene prenasat!? Cele to urcovanie terminov podla tabuliek lekarov je pomylene. Mne sa starsi syn narodil 12 dni po termine, ktory urcil lekar, ale ja som od zaciatku tehotenstva vedela kedy sa "to" stalo a ze to bude neskor. Robila som si aj taky vypocet, kde sa brala do uvahy aj dlzka cyklu a podla neho som mala mat termin az o devat dni neskor nez napisal doktor do tehot. preukazu Je asi dost velky rozdiel ked ma zena cyklus 24 dni a ked ma 33 dni, ako ja vtedy. A takisto cas ovulacie sa moze velmi lisit. Ale na to sa ma nikto cele tehotenstvo neopytal, dokonca mi ani neopravili termin podla ultrazvukov ako niektorym inym zenam, kazdy bral ten povodny termin ako isty. Pomaly mam pocit ze lekar je panboh a rozhoduje o tom kedy sa ma dieta narodit. A nakoniec ked mi ten v 12 den
" po termine " odtiekla plodova voda, tak bola uplne cira, nie zelenkasta ako pri prenasani!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre