Svrbenie kože

asturia26
26. jan 2017

Prosim o radu, co je dobre na svrbenie koze. Na tele nie je ziaden ekzem, ale priserne svrbi koza. Nevieme z coho? Z coho to moze byt a ako sa toho zbavit? dakujem moc

erikavesela
26. jan 2017

Ak je to male miesti..alpa

janas17
26. jan 2017

A kto ma tento problem, ty ci dieťa?

lorela
26. jan 2017

@asturia26 Či dieťa, či dospelý - tbl. Fenistil a čo najskôr ku kožnému lekárovi.

asturia26
autor
26. jan 2017

Dospely clovek...dakujem

hivanik
26. jan 2017

Info velmi strucne....ale ak tam nieje viditelny vysev tak urcite na kozne a najlepsie odber krvi. Moze robit problemy napr.stitna zlaza.

nenne27
26. jan 2017

Ja to mavam od zimy

rusalkablack
26. jan 2017

koza moze svrbiet od mrazu, chlorovej vody, zleho mydla alebo telo dava na znamost, ze sa nieco deje.. Mozu byt zvysene pecenove hodnoty, napriklad

stanushka10
26. jan 2017

tiez by som tie pecenovky si vyziadala...

stepanka274
26. jan 2017

Aj stres niekedy moze sposobovat svrbenie

hettinka
27. jan 2017

@asturia26 to môže byt od pečene. Ja som to mala v tehotenstve a mala som zle pečeňové testy.

asturia26
autor
27. jan 2017

No jedna sa o moju mamu.Odber krvi jej robili a ma to v poriadku.Na tele nema ziadne ekzemy,nic,len ju strasne skrabe koza a nevie z coho.😔

erickatt
27. jan 2017

@asturia26 cukor ma ok? A kup jej expicial v lekarni

erickatt
27. jan 2017

@asturia26 a este, nezmenila prášok? Aviváž?, Kozmetiku? Nech prida jedno plachanie pri prani. Skúsi na chvilu vysadit mliečne.

asturia26
autor
27. jan 2017

@erickatt mliecko neberie ani nezmenila kozmetiku ci avivaz:( tak uz nevieme

asturia26
autor
27. jan 2017

@erickatt excipial ma...nezabera

orchidea37
27. jan 2017

ja mám atopický ekzém ale mám po tele.same škrabance. Najlepšie ísť ki možnej sami si neporadite. Najlepšie sú miešané mastné maste čo nevysusi pokožku a nemalo by svrbiet. Alebo zistiť už len príčinu a čoho to je..

orchidea37
27. jan 2017

Napr. Mne robili niekoľko testov na.mlieko všetko a výsledky všetko ideálne. Ale.ekzemu sa zbaviť nemôžem... Takže je to.mozno aj pocasim... Von mrzne čo tu už dlho nebolo.takze možno aj tym

nuska
27. jan 2017

Môže to byť od zimy ale môže to mať aj zdravotný problém napr. cukrovka, štítna žlaza a pod. Ak je to len teraz v zime a nemáte v rodine cukrovkárov napríklad, iné príznaky nie sú tak by som skúsila nejaký dobrý krém. Mne pomáha detsky 🙂 aloe vera krém na pleť. Ak to nie je len teraz, prípadne sú iné príznaky, tak určite vyšetrenie krvi. Kedy si mala preventívku? Choď k doktorke a pýtaj si ju, prípadne nech ti hneď vyšetrí aj iné testy, no záleží od doktorky akú máš, resp. si to zaplať sama. Prípadne skús detoxikovať telo, vynechaj cukor so stravy aspoň na týždeň (aj keď to je ťažké lebo je všade). Ak by si chcela poradiť napíš, viem aj tie testy ti odporúčiť aké treba, pracovala som pred MD v labáku.

womankc
27. jan 2017

@asturia26 môže to byť prejav alergie , ale skôr pečeňové hodnoty zvýšené, problém s trávením alebo ľadviny by mohli , ale tam by bol aj výsev na koži .....
nech si skúsi kúpiť čistiace čaje a skúsi si nasadiť nejaké antihitaminiká ,
mňa strašne svrbela koža tela , keď som mala problém s pečeňou hlavne hruď , pod bradou , tvár a ruky a nohy - dlane a plosky ..... aj cukrovka môže mať tento prejav... aj ten chlad ako sa tu spomína
nech si skúsi v lekárni dithiaden kúpiť a skúsi si ho dať na noc mohlo by jej to pomôcť

gabona1
27. jan 2017

Ja mám pocit, že aj pri zápale obličiek svrbí koža, prípadne pri chorej pečeni, alebo aj pri vysokom cholesterole. Treba vylúčiť ochorenia, nech to rieši u obvodného lekára.

ivettstar
27. jan 2017

Ja som to tiez mala najprv ma svrbeli iba nohy a potom celé telo hlavne v noci ked som bola v teple pod perinou.Bola som u kožnej a hned mi povedala diagnozu nejaký vnútorný egzém neviem presný názov uz dala mi tabletky a maste a do 3-4dní som bola v pohode.Zopakovalo sa mi to teraz presne po dvoch rokoch,len s tým ze ma svrbela iba zadná čast stehien.Liečba tá istá po 3 dnoch mám pokoj.

evelyn226
27. jan 2017

Ja som mala tiež tento problém strašne ma svrbelo celé telo doktorka mi poradila taky biely krém tanno-hermal lotio natrela som sa a prešlo to asi po týždni. Ak nepomôže tak k doktorovi treba ísť.

asturia26
autor
27. jan 2017

Dakujem vam velmi pekne za rady.Moja mama ma s tym problem a je z toho nestastna.Poslem ju ku koznej,nech to riesi🙂

natalia781
20. feb 2022

@ivettstar ake lieky vám prosím predpisala?

ivettstar
20. feb 2022

@natalia781 to uz si napamatam je to 8 rokov