Ťažoba, bolesť pri srdci. Mám ísť ku kardiológovi?

vita1
30. apr 2007

Ahojte tehulky, nemate niektore v poslednom trimestri podobny problem ako ja - pocit tazoby na srdci? Vsimla som si to pred par dnami, ze ma najma rano pobolieva pri srdci a niekedy sa neviem poriadne nadychnut. Citim to hlavne, ked sedim alebo chodim. Na EKG som bola pred par tyzdnami a vysledky boli v norme. Neviem, ci je to v tehotenstve normalne alebo mam radsej ist na vysetrenie ku kardiologovi... Dakujem za kazdu radu a dufam, ze ma aspon trochu ukludnite 🙂

gabriell
30. apr 2007

ahoj vita1. ja ja mám ešte pár mesiacov pred sebou, ale tento (asi) problém pocitujem aj ja. niekedy mi príde hrozne ťažko a pociťujem také tlak pri srdci... už párkrát ma to pekne vyľakalo 😕 ... bojím sa , že ma niekde sekne, ale môj doktor povedal, že by to nemalo byť nič vážne, že v tehotenstve je to väčší záťah na organizmus a všetko to na seba tlačí... tak dúfam, že to tak aj bude 😖

vita1
autor
30. apr 2007

Dakujem, gabriell, dufam, ze je to naozaj v tehotenstve normalne a ze sa stresujeme celkom zbytocne 🙂 Drzim ti palce.

miss
30. apr 2007

vita- mala som to aj ja a dokonca aj velmi rýchly pulz a casto mi bolo mdlo mne malý skoro pri každej polohe tlačil na dutú žilu, snaž sa byt vzpriamená, alebo v lehu spaváj na boku, poloha na chrbte to zhoršuje, neboj so srdcom nemáš nič.

zuzana76
30. apr 2007

ahojte, tak ja sa pripajam, mne tiez byva tak tazko, akoby som nevedela dychat, zle a tazko sa mi dycha, ale mne nielen na chrbte, ale niekedy aj na boku vlavo aj vpravo, no a kvoli tomu nemozem spavat, vcera som dokonca aj omdlela, takze davajte pozor a vela pite

vita1
autor
30. apr 2007

Miss, dakujem za povzbudenie. Hoci sa snazim spavat na boku, niekedy sa aj tak zobudim na chrbte 🙂 Hadam to naozaj nebude nic vazne, ale aj tak sa snazim teraz viac oddychovat a cakam, ze to prejde.
Zuzka, ak si omdlela, mozno mas problem aj s tlakom. Spytaj sa na to svojho lekara, lebo to nie je ziadna sranda... Drzim ti palceky!

zuzana76
30. apr 2007

vita, mam, ja ho mam nizky,90/58, tiez sa zobudim aj na chrbte niekedy a zle sa mi spava aj na bokoch

otulik
21. nov 2010

ahojte babenky vidim ze tu dlho nikto nebol ..mam problem zle sa mi dycha posledne dni strasne ani nadychnut ked lezim.alebo uz aj ked chodim...nemoze to mat spolocne s tym ze babatko tlaci?bola som aj na EKG tam je vsetko oki,ale poslala ma na Echo na kardioliogiu a tam zase lekar ma chripku tak ma preobjednala ..len sa bojim ze sa to zhorsuje ..tlak mam nizky 97/67 ..necchcem stresovat ale nejak ma to nalakalo 😉

zlatusik28
21. nov 2010

@otulik bábo je už väčšie a tlačí ti na všetko možné. mňa tak tlačil môj malý v deviatom mesiaci, som prešla meter za 5 minút, tak ma tlačil a to nehovorím o spaní. Nechcem ťa strašiť, ale lepšie to bude asi až po pôrode 😉

otulik
21. nov 2010

@zlatusik28 to mi povedala aj na internom .llen som sa zlakla dnes v noci akokeby mi niekto lezal na hrudi no bolo to priserne musela som otvorit okno a zhhhlboka dychat..dufam ze to nebude nic vazne..dik 😒

zlatusik28
21. nov 2010

@otulik ja som pri otvorenom okne spala stále, vieš, že je záťaž na tvoje telo, ale musíš vydržať 😉 a skús na noc teplé mliečko s medom a teplý kúpel, mne to pomáhalo

otulik
21. nov 2010

@zlatusik28 viem ze to musim vydrzat ..ukludnila som sa troska 😉 ...ale pri dcerke som to vobec nepocitovala...este keby som mohla tie teple kupele hmm 😒

jabadaba
21. nov 2010

@otulik ahoj, ja mam obdobny problem, tazko sa mi dycha a obcas mi dochadza kyslik. Mavam cudne stavy, ze mi srdce bud busi ako splasene, zadycham sa aj pri telefonovani ak nieco popri tom robim alebo mi akoby zastane na zlomok sekundy. No a bola som na ekg a neni dobre co mi je divne, lebo ja som nikdy nemavala problemy so srdcom. A teraz to vyzera na poruchy rytmu, vraj blokada praveho tawarovho ramienka. Zajtra idem na interne a spravia mi ekg znova. Netusim, ci je to tehotenstvom alebo sa nieco dialo uz skor. Mala som dost stresov pred otehotnenim, vela som sa rozculovala. Zajtra uvidim ako dopadne vysetrenie, ale v tomto tehu sa celkovo zle citim. Tlak mavam nizky aj normalne, v tehu este nizsi. No nevime, neprijemne ot je, takze ta chapem ze si aj ty z toho znepokojena. pokial mas ekg v poriadku, tak je dobre. Neboj. Ale pre istotu sa daj vysetrit.

otulik
21. nov 2010

@jabadaba presne sa tak citim ako ty len som to tak neopisala ..mna len pre istotu poslala na kardiologiu len sa tam neviem dostat vela ludi,a teraz je chori lekar..idem vo stvrtok tak som zvedava co mi povie ..ja som mala tiez prde tehotonstvom vela stresov hlavne v praci potom ci sa urzi babo,pocas vracanie do sieteho mesiaca ale brala som to v pohode dufam ze to bude v poriadku...aj ty sa drz a mysli pozytivne 😉 daj vediet ako si dopadla...

jabadaba
21. nov 2010

@otulik dakujem si zlata. Ja dufam, ze zajtrajsie ekg bude uz v pohode, no uvidime. Tak sa snazme vyhnut tym stresom, nech to uspesne dotiahneme do konca. Vidim, ze mas pre do mnou poriadny naskok, tak sa opatruj. Asi treba viac oddychovat a menej si pripustat kadejake blbosti. Ja sa tiez musim posnazit. 😉

otulik
21. nov 2010

@jabadaba ...presne tak ako pises netreba si to pripustat a namyslat lebo o to je to horsie ..ale preskakali sme si dost pokial sme sa dopracovali ku babetku ale stalo to zato a dufam ,verim ze to dopadne oki cele tehotenstvo....no mam naskok pred tebou len uz je to dlho nejak lebo som cele tehu.na rizikovom uz mi sibe s toho ze som len doma juuj ..ale musim to vydrzat....aj ty sa drz a prajem pohodove tehotenstvo 😉

jabadaba
21. nov 2010

@otulik jejda, akurat pozeram, ze cakate chlapceka. Aj my. My uz druheho. Ty ako vidim mas dcerku. Ja som velmi chcela parik ale tak budem mat dvoch malych chlapov, co uz. 🙂Nase zarucene metody a hokusy pokusy nevysli. 😀 Ale sa tesim strasne, nastastie nam to opat vyslo takmer na prvy sup, no ale zasa ja som musela toto druhe mimo odlozit o vyse roka kvoli mojim zdr. problemom, uz pred vyse rokom by sme sli do toho, uz by sme mali miminko na svete. No neva, o to viac sa tesime. No ale tak obe sme sa dockali co je strasne fajn. A inak, ten rozdiel co budes mat je fajn, ja mam sestru o sedem rokov mladsiu a velmi dobre si spolu vychadzame, mame sa velmi rady. Sestricka si bude braceka pekne obchadzat. To bude mile, uvidis. Aj do buducna. My budeme mat pat rocny rozdiel. Cize tiez taky vacsi. S odstupom casu to hodnotim ako super, si zober, zeby sme mali deticky kratko po sebe. Sak by nas piclo. 😀

otulik
22. nov 2010

@jabadaba....ahoj ako si dopadla na internom?mne sa uz lepsie spalo a aj dychalo mala som celu noc otvorene okno este dobre ze neni taka zima vonku.Ano mame dcerku bude mat 9 v aprili je to dost rozdiel ale aspon som ju poriadne vychutnala a venovala sa jej hihi,hned po nej sme nechceli dalsie az neskor casom sme sa pokusili ale nedopadlo to dobre 3 krat som potratila uz som ani nechcela dalsie ale ked mi zistili dovod potratov tak preco nie skusit podarilo sa nam to na prvykrat ale pychame injekcie do bruska mangel🙂na riedenie krvy a ide to zatial ...dnes som bola ukoncit marodku a uz mam dovolenku jupiiiiiiiiiiiiii a materska.-)ja som chcela dievcatko ako tak troska som dufala hihihi ale co uz ked chlapcek len nech to bude zdrave nie?ale aj teraz sa bojim ci to zvladnem lebo sme uz odvykli od vsetkeho kojenie,prebalovanie a to vstavanie v noci hmm.-)

jabadaba
22. nov 2010

@otulik ahoj, akurta som na teba myslela, ze Ti musim napisat. Tak, dopadla som dobre, nastastie so srdcom nic. Ale som velmi anemicka a prave nedostatok zeleza sposobuje srdcove problemy. Najma to s tym dychom, vcera mi teda vecer statne dochadzal a to som lezala na gauci. Srdce mi skakalo ako strelene. No a j to tou anemiou. Dostala som aktiferin, nemam zabudat na jeho pravidelne uzivanie, denne jednu tabletu inak sa to vraj bude len zhorsovat. Jo a k tomu mi v krvnych testoch vysla desna dehydratacia, vraj nedostatocne pijem, mam velmi vysoku hladinu keratinu. Plus vraj podviziva. Ta mi je divna, lebo uz par tyzdnov jem relativne normalne, uz mi nebyva tak blbo. Ale s vodou to je horsie, nechuti mi doteraz, alev musim sa prinutit. Pocuj, ak mas teda taketo problemy je dost mozne, ze si tiez takto anemicka a stacilo by nasadit to zelezo. Rozhodne chod na to vysetrenie ak uz bude lekar ordinovat. Tak sa drzkaj a pories si to nech sa Ti ulavi.

otulik
22. nov 2010

@jabadaba to je super ze to mas v poriadku so srdieckom🙂ja tie lieky beriem aktiferin z hematologie mi ich predpisala len strasne ma zastavuju tak som ich nebrala poctivo hmmm a asi to bude tym ze ich neberem pravidelne juuj sa mi zle dycha uz musim.Nedostatok tekutin to chapem ani mne nechutilo pit malo som pila ale nejak nasilu musis ..ale podviziva?sak ja som nic nejedla skoro a krvne testy boli oki aj ked som vracala a dost dlllho.Hej a s tych liekov sa ti zmeni farba stlolice tak sa nezlakni 😉

jabadaba
23. nov 2010

@otulik ahojky dobre, ze vravis s tou farbou, aspon nebudem panikarit. Uz som aj zabudla ako to vie cloveka vyplasit, kedysi som uz aktiferin brala a veru. 😕 ..
No, tak s tou podvyzivou je to aj mne zahada, lebo nemam dojem, ze nejem, ani dietu nedrzim. Dost som vracala prve styri mesiace tak ci toto nejako ovplyvnilo krvny obraz...este spominala lekarka, ze to moze byt skreslene aj tym, ze som bola rano pred odberom totalne na lacno, celu noc som nic nejedla a tak to mohlo hladinu cukru takto skreslit. Netusim. Uz jem viac menej normalne, a pomerne pestro, jasne, ze sa neprejedam lebo travenie mam dost spomalene, ale tak hladom isto netrpim. 🙂 No je mi to zahada....

Asi by si mala brat to zelezo pravidelne, aj ked je to neprijemne lebo to desne zapeka, v tomto ohlade je to des a netesi ma tato predstava, ale ak to budeme prekladat trebars susenymi slivkami vo vacsom mnozstve tak to snad prezijeme. Ak Ti stale busi srdce a zle sa Ti dycha tak to radsej ber, aby si niekde neskolabovala. A ako je to s tvojim ekg vysetrenim? Pojdes? Jaj, a este magnezium je fajn, to upokojuje srdce a aj celkovo, celkom mi to pomaha. Skus, to mozu tehotne v pohode.

Neboj, zvladnes vsetko okolo maleho babatka, to vstavanie v noci, no to bude aj pre mna makacka, najma ak maly nadalej bude doma a nebude pokracovat so skolkou. To si asi cez den velmi neschrupnem s miminkom, bude sa treba starsiemu povenovat. Ty budes mat dcerku aspon v skole a snad sa ti bude dat pospat s babatkom. No ved uvidime.

otulik
23. nov 2010

ahoj ..ja som vracala do siesteho mesiaca to bolo brutaal nikoho som nemohla citit ani muza ,zadne vone niiic ale to som mala aj pri Kike pri dcerke to iste,na EKGsom bola bolo v poriadku mam ist na echo na kardiologiu ale az vo stvrtok po obede dufam ze tam bude lekar uz...susene slivky su na stolicu?vedela som ze slivky ale susene skusim.-)

No ja sa bojim toho ze ako to zvladnem ked bude mat muz nocne cely tyzden v noci sama a aj cezden on bude spat a ja zase sama s detmi s dcerou sa ucit to musim este dohliadnut na nu...teraz si aj schrupnem veru aj ja musim semtam po obede a potom neviem,neviem

otulik
26. nov 2010

@jabadaba ahoj bola som na kardioigii vsetko oki juj super🙂

jabadaba
26. nov 2010

@otulik jej tak to je super sprava, ze srdiecko v poriadku. To je dobre. Takze mozno aj tebe len zelezo chyba, nepreberala si to s doktorom?
Slivky, ano, urychluju pohyb criev a zmakcuju stolicu, vyskusaj.
Drzim palce nech to vsetko dobre zvladnes, moj muz nastastie ziadne nocne nemava, co je velka pomoc, ale zmaknes to neboj. Tebe sa to uz riadne krati. Ja sa uz neviem dockat, uz by som prijala mat to za sebou.

otulik
27. nov 2010

@jabadaba ahoj nie zelezo mi nechyba praveze mi znizila davku len 3 krat za tyzden jednu tabletku vysledky su super z hematologie aj na kardiologii mi vravel ze to babo tak tlaci ale tlaci fest juuj.
Slivky som kupila ale nechutia mi bllllllllllllll.-)
Este aj teraz mi je zle nemozem zjest hocico je mi zle potom od zaludka najradsej by som to uz mala ze sebou ,ked nieco zrobim som brutaal unavena a musim ssa znova setrit tvrdne mi brusko ..bola som vo stvrtok aj na pasy v nemocnici a tam vyslo ze mi znova tvrdne hmm tak znova magneB6 aby som skor neporodila ..maly ma 2300g a je uz dole hlavickou otoceny 🙂 je mi uz celkovo tazsie brusko nemam ani velke take primerane 🙂
Muz este le n teraz tak nastupuje tyzden ranne,tyzden poobedne a tyzden nocne do inej firmi no co uz nejak to musime zvladnut hmm 😉

jabadaba
27. nov 2010

Oj chuda, tak mne je zle uz len sporadicky. Nastastie, lebo bolo to dost blbe toto tehu. No skoda, ze prave tie slivky Ti nechutia. Ale isto najdes nieco co ti pomoze. Super, ze aj zelezo mas v poho, tak uz len sa setrit, miminko nech vydrzi pekne tak ako treba. Uz to nemas tak daleko do konca. 😉

alexianr
13. mar 2014

Dobrý deň som 33 týžni tehotenstva a posledne dni ma strasne pichava pri srdci-je to strasna bolesť :( chcem sa spýtať či je to normálne alebo by som mala zajť k lekarovi .? vopred ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre