Tep plodu 205

lulica
4. apr 2018

Ma niekto skusenosti s vysokymi ozvami plodu? Som 36tt kazdy monitoring mi vychadzaju vysoke ozvy. Vcera som citila silne tlacenie do spodu, na pohotovosti mala krpana ozvy od 150-205..sestricka mi povedala ze su moc vysoke ale osetrujuci doktor ma poslal domov, ze je vsetko ok. Ja mam ale stale zly pocit z toho. Pred 2 tyzdnami ma len prepustili z nemocnice kvoli tvrdnutiu a hroziacemu predcasnemu pôrodu. Neviem co mam robit...nepaci sa mi to nerobil mi ani sono nic len pasy a skusal ci sa neotvaram

caramelbiscuit
4. apr 2018

Sú vysoké, môže to byť problém. Na tvojom mieste by som už vyhľadala iného lekára

lulica
autor
4. apr 2018

@caramelbiscuit no v utorok idem na poradnu ku svojmu doktorovi to som objednana..vcera som bola na pohotovosti lebo moj mal dovolenku. Vsade som sa docitala ze dietatko moze mat take ozvy vyssie a hlavne ked je aktivne a to moje je velmi aktivne stale kope kruti sa stikuta natahuje sa stale stale ale hlavne ked som vzdy bola na pasoch akoby vedelo ze mam nieco natiahnute cez brucho snazilo sa to vykopnut prec a krutilo sa ako by mu vadilo ze mam.nieco na bruchu, nemoze to byt tym, ze to citi a nepaci sa mu to? Parkrat boli vysledky aj dobre asi dva trikrat spalo a ozvy boli do 140.. je to zvlastne urcite sa na kontrole budem na to pytat len neviem ci sa mam stresovat a utekat este raz na pohotovost alebo co vlastne robit. Ja mam prave kludovy rezim moc sa nenamaham

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
4. apr 2018

Je to skutocne vysoko nad limit. Sla by som za inym lekarom na sono srdiecka babatka. Ci tam nie je nieco. Vzdy lepsie vediet dopredu, aby sa lekari vedeli na komplikaciu pripravit, ako stresovat po porode. U nas vsetky deti 130-150 a to 150 uz mali fakt velky stres.

lulica
autor
5. apr 2018

@lenkakravcova pobalena som uz odkedy mi povedali v nemci ze mi hrozi predcasny porod ale co bude naozaj ,,az taky predcasny" neviem ved termin mam 30.4.😅 v utorok idem k svojmu lekárovi som zvedava co mi povie on na tie ozvy.. ako mne to pride tak ze uz to pre male v brusku nie je pohodlne stale sa nejak akoby snazilo najst si polohu a ja tiez. Nechcem sa moc stresovat ci sa nieco deje nuz tak pockam do utorka. Pohyby citim stale uz si ani neviem predstavit ze ich po porode uz citit nebudem ☺

lulica
autor
5. apr 2018

@anjelicek26 sono mi praveze robili minuly mesiac a nedozvedela som sa ze by nieco v poriadku nebolo a uz vtedy sme mali taketo ozvy. Je mi to divne cele lebo naozaj su vysoke ale uvidime co mi povie druhy doktor v utorok a dam vediet co som sa dozvedela ☺

luslus
5. apr 2018

Moja segra tak mala minuly tyzden a si ju tam aj nechali na par dni. Robili jej nejake zatazove testy ale uz to bolo potom ok tak ju pustili domov. Termin ma teraz v nedelu tusim

mirka17
5. apr 2018

@lulica pred každým monitorom sa napi a najedz. Aj môj drobec mal na monitore raz také ozvy, to som vtedy nepila, lekár pokrutil hlavou že to nie je boh vie čo, mala som sa poriadne napiť , zjedla som aj banán a išla o pol hodinu znova a už to bolo v norme, odvtedy som vždy pred monitorom pila vodu aj počas neho a všetko v poriadku. V 40 tt ked som už bola hospitalizovaná v nemocnici, mala som mať na druhý den cisársky rez, tak v ten den večer ako mi robili monitor boli ozvy zase okolo 200 , to som zase skoro celý den nič nejedla ani nepila, prišiel lekár a povedal mi že mi musia urobiť cisarák hned teraz, že ozvy su vysoké, vysvetlil mi to, že také vysoké ozvy že to je ako ked dieťa stále "beží", a beží tep sa mu zrýchluje, tak ako aj dospelým, ale nedá sa bežať stále, že by to nemuselo vydržať srdiečko, a kedže som už nemohla ani jesť ani piť, kvôli plánovanému cisaraku, tak mi urobili sekciu hned do 10 minut. Ale ako hovorím, veľa vody a aj sa najesť. to vždy pomohlo.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lu17
5. apr 2018

@lulica ak sa ti nieco nepozdava ja by som sla k dr. Co iny lekar iny nazir na to... Ak mas pocit ze je velmi aktivne ries to radsej dopredu ...

lulica
autor
5. apr 2018

No baby a mozno to bude tym ze som v ten den naozaj bola v takom stave aj ja dve hodiny som trcala v zapche bolo velmi teplo a malo som jedla, zjedla som sladku buchtu sa pomarancovym dzusom no cistej vody som mala dost. Na poslednom sone som sa nedozvedela ze by malo obtocene snuru okolo seba a plodovu vodu mi nemerali. Dnes napriklad citim ze male je menej aktivne a nesalie v tom brusku tolko ako ine dni mozno je to ok. Pokial som bola hospitalizovana v ruzomberku tak tie ozvy boli vzdy rano nizsie ako vecer. Len naposledy som bola na pasoch cez obed. Nuz uvidime v utorok ale co sa tyka cisarskeho tak neviem zatial som v 36tt na porod je to este predsalen skoro nie?

lulica
autor
10. apr 2018

Tak dnes som bola na poradni vraj sa robi priemer...vsetko je ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre