Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
14. apr 2008

didus veru..este my dve s priznakmi uz asi 3 tyzdne to budeme zatvarat 😀

lenocka80
14. apr 2008

Chcela som epi,ale vysledky z krvi ukazali, ze mam malo leukocytov, takze mi ju nemohli podat...no tak som si to pekne uzila, ale da sa to neboj zvlasnes to a ten pocit potom, ked ti babatko polozia na brusko je neskutocny...nadhera

dididi30
14. apr 2008

tka sa len drzka moja, mozno nakoniec to babo vyprdnes ako nic 😉
idem si ja lahnut papa zajtra a dufam,ze uz s babom 😀

mirka8429
14. apr 2008

leni a to musia brat krv?lebo ja som sa svojho dokiho pytala ze ked sa rozhodnem pre epi...a on ze to mozem aj pocas pôrodu sa rozhodnut..tak ja neviem ci to mi budu brat krv alebo nie... 😒

diduska ahoj peknu nocku zelaam ahooj

ninka123
15. apr 2008

lenocka blahozelam, drzte sa 🙂
Moj manzel si cez vikend zlomil klucnu kost, takze ja mam zaciatok materskej uz o starostlivost o clena rodiny postarane.. 🙂 je to taky suchy nacvik 🙂 majte sa..

sandrika
autor
15. apr 2008

Ninka je miľúto manžela..
Ahoj didi ako?
Ja tu neostanem ja do zajtra porodím 😀 dnes v noci idem na to zajtra začínam 39 tt tak už mi to aj mama dovolí....

daniela84
15. apr 2008

Ahojte dobre ranko, lenocka blahozelam k babatku, tak uz to mas za sebou. A pridam sa k tebe s tym askom co sme si davnejsie pisali, mali sme s nimi velke problemy, vydali nam nespravny tovar tak nemame postele.
Miri no cauko, tak ty sa este drzis?
Sandrika ako sa mas? Co maly luki?
Ja idem na kontrolu 22 aprila a mame uz planovat cisaraka, chcela by som rodit 3 maja.
Danka 86, cauky moja, tak byt uz ma obyvku a predsien, len postele nam chybaju, mame problemy s askom, nevydali nam dobry tovar, ale hadam dnes sa to zmeni, uz len par veci poprenasat a bude to, stihneme to asi len len.

mirka8429
15. apr 2008

dani ahoj..no hej...zajtra idem na poradnu a som zvedava co mi povie...nechcel mi vyvolat pôrod minule lebo vnutornu branku som mala zatvorenu...tak chcel pockat...no uvidime a ty ako sa mas..vcera som bola na očnom si predpisat okuliare.. 🙂

sandrika
autor
15. apr 2008

dani obaja sa máme veľmi dobre 😉

daniela84
15. apr 2008

No ja sa mam dobre, pomalicky zariadujeme byt do konca tyzdna sa nam to hadam podari, ja som bola na kontrole 12 aprila, a boolo vsetko ok, malinku sme videli aj na uzv, a 22 idem na poslednu kontrolu pred cisarakom.
Bytik stihneme zariadit len tak tak
Sandri tak to je fajn, konecne mas aspon trosku klud, a kedy budes rodit? Uz sa chystas?

miriamka
15. apr 2008

Dobre ranko,
tak som vcera konecne zablila tasku do porodnice 😉

daniela84
15. apr 2008

Mirka tak to je dobre, uz by ta nemalo nic zaskocit, uz len porod 🙂

miriamka
15. apr 2008

Dani...tak to ano.Ale bolo to take divne balit tie veci,stale mam pocit ze je kooopec casu 😉

sandrika
autor
15. apr 2008

dani zajtra 😉

miriamka
15. apr 2008

Sandri...tak to som zvedava ci naozaj zajtra porodis 🙂

mien
15. apr 2008

ahojte dobré ránko, danka prečo budeš mať cisársky
sandrika tak ty už zajtra ideš, aký je to pocit isto si vzrušená
miriamka aj ty si si dosť neskoro zbalila veci

miriamka
15. apr 2008

Mien...a keby bolo na mne,balim tie veci az o 2 tyzdne...ale jedna majovka s terminom ako mam ja uz cez vikend porodila,tak som radsej vcera balila 🙂

mien
15. apr 2008

a to mala taký istý termín ako ty veď 36 tt podľa mňa je to už v pohode , ja by som veľmi chcela rodiť v 38tt neviem prečo, ale mňa napadne stále dátum 31 máj

miriamka
15. apr 2008

Ano,presne ten termin ako ja...to len ja si stale myslim ze casu az az. 😉
Ja by som chcela rodit 8.maja 🙂

mien
15. apr 2008

dúfam, že nám to vyjde a nedopadnem ako moja mamina, ktorá mala termín 14.1 a porodila 26.1 takže viac ako dva týždne bola v nemocnici

miriamka
15. apr 2008

No moja mamina porodila brachov 3 tyzdne pred terminom,ale ja verim,ze moj maly sa az tak ponahlat nebude,lebo buducu sobotu sa stahujeme na dom a potom uz prist moze.

mien
15. apr 2008

no tak sa porozprávaj s Jakubkom aby ešte počkal do vtedy, no dobre zatiať sa majte idem niečo papať

daniela84
15. apr 2008

No pekne to tu planujete, mien ja mam cisarak kvoli vysokym dioptriam, a loziskam co mam na ockach.
Mirka ja som sa balila tiez v 36, ale dufam ze moja malinka vydrzi do toho 2 maja ako planujeme, lebo este prerabame byt nech je tip top.
Ale ja tak mam take zmiesane pocity, ze uz budem mat male, ze budem mamou, sama sa niekedy citim ako dieta, a hlavne ked mi je zle. Vtedy hned volam mojej mamke.
Mam obavy ci vsetko zvladnem, ci nebudem nervozna a tak

miriamka
15. apr 2008

Dani...no dufajme,ze nase rozumne deti pridu az do porobenych bytikov,domcekov 😉
Ja sa na drobca uz moc tesim,aj na porod...verim,ze to zvladnem

sandrika
autor
15. apr 2008

mien ja by som le chcela ísť 😉

daniela84
15. apr 2008

No aj ja sa tesim, no na jdnej strane mam aj obavy, ja som sa vydavala po styroch mesiacoch a hned na to prislo babatko. Ale mam super muza, a dufam ze to vseko zvladneme

miriamka
15. apr 2008

Dani...my sme tiez so svadbou nezahalali,po 5 mesiacov poziadanie o ruku a na rocne vyrocie svadba.Ale verim,ze to zvladneme a bude to najkrajsie obdobie v nasom zivote.

dididi30
15. apr 2008

dobre ranko, tak ta lenka uz porodila, parada, kto bude dalsi?? zaby ti sandrika?? ale to je ake smiesne, ze ked povies, mamina mi to dovolila 😅
no teda babeny, ja som sa vydala a malu sme mali az po 3 rockoch nejako sme sa neponahlali......aj ked po roku znamosti sme sa vzali a aj to si kazdy myslel,ze som tehotna ked sa berieme, ale my sme chceli 😀
deturence sme planovali vsetko do detailov 🙂
ale sak aj tak sa dnes svadby nenosia, teraz skor ziju spolu...
a hlavne ,ze mame dobrych muzov 😀

lenocka80
15. apr 2008

Mirik no s tou Epi...mne povedali,ze musim mat vysledky z krvi stare min. 10 dni. Tak to som si mala dat spravit u svojho dr. ale som to nestihla, tak mi urobili odber rovno v porodnici, vysledky boli asi za 3 hod., ja som to tiez tak planovala, ze do "zalohy" ak by som to uz nezvladala. Tak som bola potom veeelmi vybita, ked mi povedali,ze nie, lebo som sa uz na to spoliehala 😀 Ale po porode, sa mi zasa krv upravila, takze ja neviem co to bolo...

Dani, tak vidis ako to je s tym Askom, ja neviem co to tam robia za debili...

miriamka
15. apr 2008

Didi...aj u nas bol kazdy v tom ze sa berieme lebo musime a som tehotna,nejako im neslo do hlavy ze proste sa berieme lebo chceme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre