Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
21. apr 2008

jasteri az v piatok urcite...uz na milion percent...lebo tak mi poradil..ze lepsie je rodit normalne ako cisarskym ale ze ak nebude v piatok ina moznost tak mi ho spravi..inak som nevedela ze sa moze krcek naspät vratit dozadu ked sa zacal centrovat 😠

danka86
21. apr 2008

jej mirka, tak to je ozaj na porazenie...

mirka8429
21. apr 2008

danka no nieco mi hovor..ja uz taka zufala som bola ze uz som mu navrhovala nech mi spravi cisarsky..no on vravel ze cisarsky je predsa operacia a ze je lepsie porodit to normalne...navrhoval pockat do piatku a ak sa ten nalez nezlepsi tak v piatok sa rozhodne ci rodim normalne alebo mi ten cisarak urobi....

danka86
21. apr 2008

a si aj nejak otvorena? Ani sa necitis nejak zvlastne? mna v noci tak pichlo v bruchu, ze mi az dych vyrazilo..

mirka8429
21. apr 2008

dani no otvorena som uz od 23tt...aj v nemocke som bola lebo uz ma strasili v 8 mesiaci ze porodim a pozri...teraz sa nie a nie hnut dalej...kto by bol vtedy povedal ze este prenasat budem..priznaky mam len take ze tvrdne brucho a stahy maternice a prepichuje ma zospodu...inak nic zvlastne

danka86
21. apr 2008

no ja som len na spic prsta otvorena a prvy termin mam o 4dni, takze budem mamou najskor druhy termin, co je o 11dni. Mne vcera a predvcerom tak tvrdlo brucho, kazdych 10min..

daniela84
21. apr 2008

jej vy ste otvorene a ja este vobec nie, aspon mi to dokina nepoovedala, ale dnes v noci som myslela ze umrem uz mavam poslickov ale pekne silnych, miri tak ti este nerodis, no toto malemu sa nejak nece von teraz.
Ale nezavidim ti, ja by som to cela uz mat za sebou, ale to asi vsetky

mirka8429
21. apr 2008

danka86 no ja mavam uz dlhsie tvrde brucho a stale nic...uz si to normalne ani nevsimam

dani no to isto preto prenasam ze v nemocke mi kadejake infuzky davali na uchovanie tehu aby sa maly nenarodil v 8 mesiaci ta to zato 😠

daniela84
21. apr 2008

No asi hej ale zas lepsie je ked prenasas miri akoby sa ti narodil skor, sak on pride do piatku uz je to iba chvila, aj ked ti nezavidim ja som zvedava co mi zajtra povie dokina, lebo moja mamka mi povedala ze podla nej do toho prveho maja nevydrzim

dididi30
21. apr 2008

no cafte,
mirka a ja som si myslela,ze som nemohla spat kvoli tebe,ze uz rodis a ja to s tebou prezivam 😀 takteda od vtedy si otvorena a vidis ako pekne si si ho donosila, iba pokusne kraliky sme 😠
danieli nevadi,ze niesi otvorena, este mozes skor porodit ako ostatne baby 😅 proste to na teba pride a pojdes 😉

daniela84
21. apr 2008

no tak aj moja mamka mi toto povedala, ale tak hadam uz tych devet dni nejak dobojujeme

dididi30
21. apr 2008

danieli veru, to je uz nic oproti zaciatku 😉

loss
21. apr 2008

miri drz sa do piatku to este nejak musis zvladnut

mien
21. apr 2008

ahojte no veru Mirka prajem ti veľa trpezlivosti, aby si to ešte trošlka vydržala, ja som bola tiež dneska na kontrole a ešte sa môj malý neotočil, takže mám napísané KP a čo ma strašne prekvapilo, skôr som z toho nešťastná, tak doktor mi povedal, že na kontrolu mám prísť o mesiac a ja som sa ho pýtala a čo bude, keď sa neotočí, tak on len povedal toľko, veď aj tak sa dá rodiť, no ďakujem pekne, takže môj deň je tak trošlku posra....
ale prajem vám pekný zvyšok dňa ahojte

jastericka
21. apr 2008

Mirka 😕 , tak som Ti držala palčeky, nepomohlo ☹ ...ja musím vydržať do štvrtka, čo mi povie doktor a to potom ešte stále nie je isté, kedy pôjdem rodiť, pretože ak mi povie, že je všetko OK, že môžem ísť domov, tak čo s tým narobím...
U nás moc cisársky nechcú robiť, musí byť na to vážny dôvod...to skôr vyvolajú pôrod

jastericka
21. apr 2008

to s tým krčkom je sranda, to ako sa môže vrátiť späť, nechápem, to vtedy asi len zle videl alebo čo 😝

dididi30
21. apr 2008

mien, pohodka, neblazni, sak si este len v 33t, po 36tt to je horsie, ale aj ak sa to da otocit uz pocas porodu, tak sa nebojkaj nic, ok??
jasteri ako sa mas?? vidim ,ze vy s mirkou to tu tahate pekne ale nevadi, budete mat krasne zrelych drobcekov, drzim palceky, mate to za chvilu.. 😉

jastericka
21. apr 2008

didi, veru ťaháme 🙂 , veď sa smejeme s manželom, lebo ma hrozne páli záha, už skoro celý deň a to sa hovorí, že je dieťatko vlasaté, teda, čo je na tom pravdy to neviem, ale v každom prípade budeme už asi copíky zapletať 😀

dididi30
21. apr 2008

jasteri veru bude vlasate.......mna nepali ani pri malej nepalilo a budem mat bezvlaskove dietatko, ale nevadi je to rozkosne a este mala bola blondynka a bolo jej vidiet vlasky az po roku...
no ved teda treba, peknu pukacku a aka bude zlatunka 😉

jastericka
21. apr 2008

😅 naša má byť zasa po kom vlasatá. Tatino je tmavý typ, má husté vlasiská, rýchlo mu rastú, ja som tmavší typ a tiež mám dosť husté vlasy....
Si myslím, že pre každú maminku je jej dieťatko najkrajšie na svete 🙂

mirka8429
21. apr 2008

mien no chlapcek ked je KP tak robia cisarsky kôli vajickam aby nemal problemy...neboj sa mne sa otocil v 36tt...nebojaj bude dobre...

didus no uz aj ja zacinam mat pocit ze to preto lebo mi pichali kadeco v nemocke 😠

jasteri no ved to ze hlavne a konecne je co povie lekar..ja mozem byt pripravena a ked on povie ze je lepsie pockat tak sa mozem aj roztrhat.fnuuk..no ale tak som aspon kludna ked povedal ze v piatok na 100percent..ak bude krcek dobry tak rodim normalne..ak nebude tak cisarsky..ale to mi uz jedno len nech uz mam po...a tiez som sa ho pytala ci sa ten krcek môze vratis spät..vravel ze ano....tak si myslim.no skvelo...

loss diik tu fakt treba pevne nervy hehe

jastericka
21. apr 2008

ja sa ukľudňujem tým, že najneskôr môžem porodiť 1.5. lebo to je tých 12dní, čo tu v LM nechajú prenášať 🙂
V piatok budem myšlienkami s Tebou Mirka, aby to všetko dobre dopadlo

mirka8429
21. apr 2008

jasteri diik budem to potrebovat lebo uz sa fakt zblaznim..no jedine co ma ukludnuje je ze doki snad vie co je dobre..ale nechapem ako sa mi mohol pohnut krcek nazad ked sa zacal centrovat..heh...som myslela ze to uz len horsie moze byt...

jastericka
21. apr 2008

no vidíš, to je sranda, ale teraz ma všetci ukľudňujú, čo stretávam vonku, že to nie je na škodu prenášať trošku, že bábo bude pekne vyzreté, že nebude mať taký problém s reflexami ako uchopenie bradavky a tak ako detičky, ktoré sa narodia predčasne.....všetko má svoje výhody aj nevýhody... 🙂

mirka8429
21. apr 2008

jasteri ved hej..ale sa bojim aby velke nebolo namna ☹

jastericka
21. apr 2008

presne aj ja 😅 , ale čo, zvládneme aj 4kg, nie? 😉

mirka8429
21. apr 2008

jasteri neviem ja som malinkaa

jastericka
21. apr 2008

neviem ako ty, ja mám 168cm a normálne som vážila 55kg, to nie som až taká malinká, tak uvidíme

dididi30
21. apr 2008

mirka ja som ti to pisala, tie vselijak hormony to mozu sposobit, to mala aj kamoska a ked tu tak sledujes tak vacsina bab....tie co nemali problemy odrodili....ale neboj za chvilu je tu drobec
jasteri, ved jasne, to su nasi andelici,ze??

dididi30
21. apr 2008

a co sa tyka vahy a dlzky, tak ti co su vysoky maju male deti a opacne, takze pohodka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre