Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
25. apr 2008

dani vsak aj ja mam doma spaci vak za 550sk. takze co ja viem ja sa len bojim ze poslem peniaze a nedostanem nic spat

daniela84
25. apr 2008

Ja sa oridam k didi, ze niektore veci co mam akoze spod ruky keby si videla tak povies ze su nove, mam nakupene aj nove veci, ale mam napriklad supravicky konkreten z mimibazaru na ktorych nevidiet ani stipku nosenia.
Bodynka a doplnky mam nove, lebo pri dnesnych cenach keby som vsetko mala kupovat nove tak nevyjdem

dididi30
25. apr 2008

dani caf.....a to co az tolko to bol nejaky specialny??....sak moj z h&m stal o 250sk viac a uplne novy..

daniela84
25. apr 2008

No este si mozes pozriet jej hodnotenie na bazari, ale ja mam zatial len pozitivnu skusenost, nikdy sa mi nic podobne nestalo, aj ja som sa bala prvykrat, ale potom ked som posielala na dobierku som zistila preco je taky nespolah na postu, niekedy ti drzia peniaze aj tyzden, a ani nevies zistit co je snimi, takto ti pridu na ucet za dva dni a za dalsie mas doma balik, moja posledna dobierka sa tahal tyzden a pol

daniela84
25. apr 2008

No ani nebol, ale tu su take ceny dost vysoke a najma takychto doplnkov. Aj tenke stoja kolo 300 Sk

dididi30
25. apr 2008

hm tak potom ok.....sak dobre ak sa da tak preco nie, a nie kazdy ma na nove...

junovka
25. apr 2008

baby, a Mirka rodila nakoniec ako?normal, alebo cisar? 😕

dididi30
26. apr 2008

bre ranko, prva 😀 ...
junovka normalne rodila , odisla jej hlienova zataka, na to voda a za par hodin bol drobcek na svete..

daniela84
26. apr 2008

bre ranko, no didi sak uz nas je tu len par, tak uz budes mavat prvenstvo

mien
26. apr 2008

dobré ránko dididi a danielka

mien
26. apr 2008

jaj chcela som vám napísať, že moja kamoška včera porodila a termín mala až o mesiac, ale je všetko ok, ako som počula

zmrzka333
26. apr 2008

dobre rano, joj jak Mirke fajne a aj to mala raz dva

dididi30
26. apr 2008

ahojte...
danieli , veru 😀
mien no teda, ale sak vraj je babo ok, len troska chudsie v tom case....a preco tak skoro isla?? babatko je v inkubatore ci nie...
zmrzka, no raz dva a bala sa....ved drobec nebol velky tak to ide lahsie 🙂

mien
26. apr 2008

bábo je v inkubátore, ale je všetko ok, ale neviem viac nič, neviem koľko vážil

mien
26. apr 2008

baby nebolia vás večer ruky, lebo ja sa zobúdzam na to, že ma strašne bolia

zmrzka333
26. apr 2008

ked sa rano zobudim tak mam spuchnute ruky a normalne ma bolia klby na prstoch, pocas dna je to lepsie ale ruky mam naliate. Obrucka je pekne odlozena

mien
26. apr 2008

aj ja mám obrúčku odloženú a ruky mám tiež dobre napuchnuté a aj nohy

dididi30
26. apr 2008

mien tak chvala bohu, hlavne,ze je ok 🙂
mien no to ti mozu aj trapnut..ale mna nic neboli akurat sa mi tazko dycha...
zbrzka, no to mas dost skoro, davaj si pozor, moc nesol a nekoren...
inak vazne, ako tak sledujem vacsinov chlapci sa tento rok rodia 😀

dididi30
26. apr 2008

ja obrucku pre istotu nenosim🙂ale zatial nepuchnem, aj som rada ze nie, lebo som mavala vyssi tlak,,,,

mien
26. apr 2008

áno didid chclapci sa rodia, ale ty už máš aj dievčatko o tri roky budm mať aj ja dievčatko to je také pekné chlapček a dievčatko

dididi30
26. apr 2008

😀 mien si podarena, dufam,ze sa ti to podari.....ja som ani neverila,ze mne sa to podari.....ale tesim sa, bo zazijem upne nieco ine..

mien
26. apr 2008

zmrzka mne to tak začalo od 30 tt, ale teraz si dávam pozor aby som veľa nepila, lebo veľmi málo chodím na wc
dididi ja mám zase nízky tlak

zmrzka333
26. apr 2008

ja mam tlak ok skor nizsi a aj nohy mam sme tam spuchnute. Nedavno to trvalo asi tyzdne a mala som chodidla ako keby som mala vyvrtnute clenky. Normalne som sa bala ale potom som si nasla dobru polohu na vylozenie noh a tak mi to odpuchlo. Teraz mi puchnu len ked dlho chodim alebo stojim. Moj lekar mi povedal ze je to ok. Cukor mam ok tlak ok slane velmi nejem a ani nekorenim.

mien
26. apr 2008

dididi a tretie nechceš /dvojičky/ hi

dididi30
26. apr 2008

hm ja zas chodim na vecko casto aj ked nepijem.....ja mam problem s pitim, ja aj zabudem ,ze som nic nepila, alepolepsila som sa....ked som bola mladsia tak ked som na den vypila 2 deci tak je vela..
mien no ved prave preto si davaj pozor, lebo to moze naraz vystupit a moze z toho byt ta preemlapsia ci co..

mien
26. apr 2008

zmrzka, ale ja asi viem od čoho to mám, naisto preto, lebo som pribrala veľa 20 kg teraz už mám 74, no neviem ako to zhodím a to som bola vždy alergická na moju váhu, keď som videla, že som pribrala kilo, tak som dva dni nejedla a teraz to nemôžem

dididi30
26. apr 2008

mien co ma chces zabit? 😀 mne staci ja mam parik, to len aby si ty druhe namala dvojicky 😅
joj o vahu sa neboj, to zhodis jedna radost...

mien
26. apr 2008

dididi keby som vedeľa niejako scudnúť aspoň dve tri kilá, aby som sa lepšie cítila, ale neviem ako, lebo ani veľa nejem, ja som bola sprostá, lebo som sa rozbehla nazačiatku a potom som to už nevedela zastaviť, ale ja mám vodu všade

mien
26. apr 2008

dididi tebe sa hovorí, ikeď si pribrala minimum, ale ja sa bojím, že, keď príde čas a budem kočíkovať cez leto vonku budem ako veľryba, lebo, keď sa pozriem von oknom a vidím tie štíhle maminy ide ma poraziť, ale zase ako som pozerala pôrody na zone no to bolo hrozné, tam baby riadne pribrali

dididi30
26. apr 2008

mien.......nevadi, fakt to zhodis, ked budes kojit tak velmi skoro..
a teraz nechudni co si, to nieje dobre...jedine sa snaz 2 hodky pred spanim nejest a na vecer nieco lahsie...
rano si daj nalacno jogurt....
ja som teraz za 2 tyzdne nic nepribrala, a dufam ,ze uz ani nepriberiem, ale niesom si ista, bo uz som na materskej a furt som v chladnicke 😀 ale snazim sa take po obede take lahsie jedlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre