Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

zmrzka333
30. apr 2008

didi kto je mimo? Sandrika?

dididi30
30. apr 2008

zmrzka 😀 to o mirke sa bavime.....a sandrike neviem nic

montinka
30. apr 2008

😀 veru hmmm aby sme aj my tak nedopadli. no idem doucovat za hodku som tu. ahojte

dididi30
30. apr 2008

no kto vie 😀 .......ok ja tu o hodku nebudem idem po malu a potom do mcdonaldu sa napapat, bo som nevarila 😅 tak tu budem asi okolo 4 hod....zatim pa..

dididi30
30. apr 2008

ale na anlicky cas cize na vas olkolo 5 😀

aviril
30. apr 2008

didi, to pichanie v podbrušku - neviem. Mňa keď tak pichne, tak to pripisujem jazve po cisaráku - najstaršieho som mala cisárskym. Niekedy ma tá jazva zvykne akoby rezať.

dididi30
30. apr 2008

jaj no , ja to mam uplne dole...ja som nemala cisarak.....hm ale to asi maternica sa chysta...

mirka8429
30. apr 2008

didus ahoj prepac som ani nestihla..maly mrncal tak som bola pozriet🙂

zmrzka hej kojim 🙂

monti no spinka kedy ako..niekedy chce papat kazdu hodinu

dididi30
30. apr 2008

mirak pohoda, sak chapeme,ze chces tihnut vsetko...
hlavne ze drobceka kojis, nevzdavaj to a vydrz aj ked ta budu boliet prsniky, je to najlepsie a najlacnejsie mliecko, usetris 😉
a spravne sa ma kojit kazde tri hodiny ale ja som sa toho nedrzala....kedy chcella tak som jej dala,,,

mirka8429
30. apr 2008

didi ja kojim aj castejsie lebo si pyta hehe

miriamka
30. apr 2008

Ahojte,
tak aj ja sa uz pomaly chystam k porodu,doky povedal ze uz to mam zratane tak som zvedava kedy to pride 😉

pipinka82
30. apr 2008

ahoj MIRI 🙂 gratulujem k malému jaaaaj super pocit že už ho máš doma 🙂 aj ja chceeem 🙂 držte sa 🙂 Ozaj nečítala som vás ale pôrod aký si mala?????, Neviem či si o tom písala tak sa pítam 🙂

pipinka82
30. apr 2008

Miri je krásnučký pozrela som album juuuj malinký noštek a pusinka na spapanie 🙂

pampuliacik
30. apr 2008

caute, mirka - samko je kraaasny 😀 aj ja chceeem uz. normalne mirku obdivujem- som cakala, ze po porode nebudem mat cas sa vobec pripojit a ona tusim stiha vsetko 😕 😕

pipinka82
30. apr 2008

veru aj ja sa už neviem dočkat mimi 🙂 rada by som sa už knemu túlila 🙂

montinka
30. apr 2008

ahojte uz som tu. hmmmveru dievcence neviem sa dockat kedy bude stuplik vonku.inak pamu mas pravdu aj ja som myslela ze tu uz ani nebude chodit a ona proste stiha vsetko.🙂

pampuliacik
30. apr 2008

je to hrozne- zacinam byt volaka nedockava 😀 😀 najme ked vidim ako kopka a brusko sa vlni, potom si predstavujem, ake to bude, az tu bude.... ale vlastne si to an neviem predstavit 😉 inak, brr- bola som dnes na poradni a pytala sa lekara, co ma furt "zralo" - tie reci o tom, ze tehotka nema vesat zaclony, vytahovat sa do dlzky, siahat na horne policky, lebo sa vraj zamota pupocna snura. tak mi objasnil 😖 ze to je vsetko len o namahani, a nic take s pupocnou snurou sa neda predpovedat, teda ze je to v podstate blbost. ale az ma zamrazilo, ked zacal vysvetlovat, ze je to mimo neho aj mna a proste sa snura moze zamotat, urobi sa uzol a ani nestihnem dojst do nemocky..... brr, fuj, na take som doteraz ani nemyslela a dufam ze daco take snad nie je velmi bezne 😠

mirka8429
30. apr 2008

pipi som pisala tu aky som mala pôrod kukni si 🙂 a dakujeem hihi aj a by som maleho spapala 🙂

pampuliacik no to len ked spinka xixi

mirka8429
30. apr 2008

pipi skopirujem ti:no tak tu je môj pôrod: tak rano mi odtiekla hlenova zatka a potom nastali slabe kontrakcie take mierne bolesti v krizoch a v podbrusku a tlaky v bruchu ale boli nepravidelne tak som sa nejak netrapila..lenze o 21:45 mi odtiekla plodova voda tak som volala dokimu tak som prisla na prijem a odtial ma poslali na porodnu salu..tam ma dali na monitor no potom mi dali klystir a vtedy zacali este silnejsie kontrakcie...mala som ich od zaciatku silne a stale ...jedna odisla a uz prisla druha...no potom mi este prepichol plodovu vodu aby odtiekla uplne cela..ked som zbadala ten hak no ale to som necitila...kontrakcie som mala take silne ze som si pytala epi..bola som na 2 palce otvorena a doki povedal ze by sme aj mohli dat...lenze on odisiel mne dali oxytocin na posilnenie kontrakcii...potom dosiel doki a som sa pytala o epi ...on ma vysetril a vravel ze som uz na 7 palcov otvorena..ze to je uz zbytocne davat..ze uz mam nejak vydrzat..ze to vidi tak na hodinu a pol az 2 hodky...tak som si predstavila kolko este kontrakcii budem mat no ale potom mi zase dali tabletu na posilnenie kontrakcii...a pritom som chcela nieco na ukludnenie ale to mi nedali lebo ze by sa pozastavil pôrod...tak potom doki videl ze som strasne vycerpana a unavena...tych par sekund medzi kontrakciami som sa pristihla ze spim...tak mi pichli glukozu...to je aby som vladala...no a ked doki zavelil ze o 15 minut rodime tak som bola stastna...ale este som musela tlacit ako na konecnik..neskutocne tlaky aby maly zisiel do pôrodnych ciest...a potom sa okolo mna zbehli sestry a doki..priviazali mi nohy a kazali tlacit...no tlacila som najprv zle lebo som pri tlaceni vydychovala a tlacila do tvare a do hrude..uz som bola taka zufala som myslela ze maleho ani nevytlacim..ale vraveli ze mam tlacit ako ked sa idem ponorit pod vodu..nadych a tlacit z celej sily ako na kakanie..tak potom sa mi to nejak podarilo a maly bol na svete..a ja som bola stastna..potom som porodila placentu to je malinka...a tak nasledovalo sitie..dal mi 2 umrtvovacky ale ja som aj tak vsetko citila...no ale som vedela ze je to uz poslednee tak som sa tesila ze uz mam po...

montinka
30. apr 2008

miri aj manzelik je uneseny zo Samka? ci my zenske to prezivame viac?

mirka8429
30. apr 2008

monti je uneseny xixi a ked v noci len zamrnci tak uz je hore 😀

montinka
30. apr 2008

hmmm ja sa boji toho ze ked bude drobec v noci plakat tak Ivan bude nervacit. preto som mala v plane(ak budeme mat uz ten byt) ze budem spavt s drobcom sama v izbe

mirka8429
30. apr 2008

monti preco by nervacil ved je to normalne

montinka
30. apr 2008

ehm no vies ak by to bola noc pred jeho cestou tak by asi nervacil ze sa nevyspi.

montinka
30. apr 2008

a mozno mam len zbytocne depky a nebol by taky uvidime

pipinka82
30. apr 2008

jaaaj Miri tak aspon to máš už za sebou a ja ešte pred sebou xixixi 🙂 aj ja som zvedavá na môjho aký bude ak drobec bude plačkat no uvidíme 🙂

montinka
30. apr 2008

veru to tu budeme potom rozoberat.😀 teda samozrejme asi v inej teme

mirka8429
30. apr 2008

monti aha...no ved uvidite 🙂

pipi neboj dockas sa aj ty 😉

pipinka82
30. apr 2008

hmmm veru už nech je aspon jul xixixix 🙂 už si bola aj na malej prechádzke sním 🙂

montinka
30. apr 2008

inak miri skusala si aj teplu sprchu? a ked sa uz tlaci vtedy uz kontrakcie nemas ci mas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre