Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
30. apr 2008

no uz aj ja sa budem balit, bo mam nejake divne bolesti...dufam, ze len poslickovia

junovka
30. apr 2008

....ale no tak baby....nenamyslajte si 😀 😀 😀 😀

dididi30
30. apr 2008

junovka, to nieje moje prve dieta,tak mam ako taky prehlad 😉 tentoraz to mam uplne ine...pri malej som namala tvrdnutie teraz mam uz do 20tt ked nie skor...a co sa tyka pichania to je nieco nove pre mna, tiez som to pri malej nemala....

dididi30
30. apr 2008

a co sa tyka balenia do nemocky uz sa moze od 30tt takze to nieje prehnane v 35tt, to je uz len par tyzdnov do porodu

junovka
30. apr 2008

vsak ja srandujem 🙄 🙄

dididi30
1. máj 2008

dobre ranko 😀
junovka, jasne, sak pohoda.... 😉

mywiel
1. máj 2008

Ahojte, tak vidim, ze uz ani vy nespite... 😀

mywiel
1. máj 2008

Didi sa ti nechce spat ked uz si doma? 🙂 Ved v Anglicku je o hodinu skor, to si riadne skoro hore. 😉 Ja tiez v poslednom case uz nedokazem spat a navyse mi zacina byt rano zle od hladu, tak sa musim najest a niekedy idem zas spat neskor na take dve hodky. 🙂

lucka0122
1. máj 2008

dobre ranko....ziadne nove nove babatko?didi ako? od vcera ma tak kosti medzi nohami bolia ako keby som cez kozu skakala....

dididi30
1. máj 2008

myw.....no isla som spat o 8vecer, tak snad to staci 😉 a malinka ma teplotu tak som jej musela podat paracetamol ale aspon ju nemusim odniest do skoly 😝 aspon dnes ostane doma a zajtra pojde do skoly
luci....co ti poviem, vyhla som sa chodeniu, cize nemusim odniest malu do skoly bo teplotuje, ale aj ak musim ist do meste na postu 😠 sa uz teraz bojim, bo ked stojim a chodim, tak ma nenormalne picha dole asi sa tlaci dole drobec....
inak som za cely mesiac nepribrala nic, akurat pred masiacom za 2 tyzdne 3 kila!!! tak asi preto 😒
luci roztahujes sa, preto tie klby

mywiel
1. máj 2008

Juuj to uz mate zachvilu, ja uz by som sa tiez najradsej balila do nemocky. 😉

mywiel
1. máj 2008

Toto je bombove, takto vymalovat izbicku... 😉

http://www.predlohy.sk/

loss
1. máj 2008

ahojte mywiel krasne uz som pozerala

nove babo nikde no som zvedava kto je dalsi 😉

danka86
1. máj 2008

ahojte, aj mna bolia tie kosti medzi nohami uz nejaky tyzden.. najprv som si myslela, ze to mam svalovicu 🙂 ako sa mate? Ja som sa nevedela vytrepat z postele..

mywiel
1. máj 2008

Holky to uz budete coskoro rodit... 😉

danka86
1. máj 2008

len kedy bude to coskoro 🙂 na kolko ma byt skrateny krcok, aby bol pripraveny na porod? Lebo som pocula aj take, ze baba bola otvorena na nejake 2cm a krcok nebol skrateny, tak sa nic nekonalo..

mywiel
1. máj 2008

To je indvidualne on sa moze skratit zrazu aj v priebehu par hodin... 🙂

danka86
1. máj 2008

ano, ale na kolko musi byt krcok skrateny, aby bol pripraveny? ja mam na 0,5cm preto sa pytam... 🙂

mywiel
1. máj 2008

Normalne tlacis babo von ked uz krcok vobec nevidno, dako nechapem otazku, skus ju polozit inac... 🙂

mywiel
1. máj 2008

Aby si mohla tlacit babo musi byt uplne strateny a otvorena na kolko cm myslis?

mywiel
1. máj 2008

To vsetko zalezi od intezity kontrakcii, mozes ho mat skrateny ale sa neotvaras, alebo sa uz zacinas otvarat a krcok sa este dostatocne neskracuje...

danka86
1. máj 2008

aha, to som chcela vediet... krcok sa musi stratit uplne a vtedy je pripraveny na porod? Tak?? 🙂 Viem, ze otvorena musis byt na nejakych 8-9cm, ked je zaciatok porodu. Ja som len na 1,5cm, teda v pondelok som bola..

mywiel
1. máj 2008

V kazdom pripade pre prvorodicku je to priemer 12 hod. kym porodi... 😕

Spontánny pôrod prebieha v troch pôrodných dobách, každá má svoju charakteristiku a svoje trvanie (pre jednoduchosť hovoríme o spontánnom pôrode záhlavím, teda o najčastejšom prípade, kedy je dieťa v pozdĺžnej polohe, pričom hlavička je uložená dole). Prvá pôrodná doba sa nazýva otváracia, u prvorodičiek trvá priemerne 6-7 hodín, u viacrodičiek 3-4 hodiny. Svalové vlákna maternice sa pravidelne sťahujú (kontrahujú), pričom frekvencia a intenzita týchto kontrakcií sa postupne zvyšuje. Úlohou kontrakcií v tejto fáze je dostatočne otvoriť krčok maternice. Ak si krčok maternice predstavíme ako valec, stredom ktorého vedie kanál, tak práca kontrakcií tento valec postupne skracuje, až prakticky zmizne, zároveň sa rozširuje kanál krčka, akoby sa k sebe približovali jeho dve ústia. Po ich spojení už hovoríme o bránke, ktorá sa ďalej rozširuje, až sa takisto stráca, odborné označenie je, že zaniká. Zánikom bránky sa už začína druhá pôrodná doba. Druhá pôrodná doba sa nazýva vypudzovacia, ktorá trvá 5-10 minút u viacrodičky a 15-20 minút u prvorodičky. Počas druhej doby prestupuje plod porodnými cestami za pomoci kontrakcií maternice (ktorých intenzita počas tejto fázy vrcholí) a vôľovo ovládateľných svalov brušného lisu. Tretia pôrodná doba predstavuje pôrod placenty a plodových obalov. Po pôrode plodu sa maternica retrahuje – prispôsobuje sa svojmu zmenšenému objemu, čo spôsobí prerušenie cievnych komunikácií medzi placentou a stenou maternice, placenta sa postupne odlučuje od steny maternice. Po krátkej dobe kľudu nastupujú znovu kontrakcie, čo napomáha dôkladnému odlúčeniu placenty, ktorá sa dostáva pôrodnými cestami von. Spolu s placentou sa dostávajú von aj plodové obaly. Tretia doba trvá približne 5-10min.

loss
1. máj 2008

no ja som otvorena na 2,5cm a tiez porod v nedohladne ☹

mywiel
1. máj 2008

Krcok musi byt strateny uplne aby si uz mohla tlacit, ale to neznamena, ze uz predtym nemas par hodin silne kontrakcie, otvorena musis byt na 10cm, ked ratas ze 1cm=1hod. priblizne, dietatko sa neda pretlacit cez krcok tak to preto... 😀

danka86
1. máj 2008

to berem ale s rezervou.. podla mna to zalezi od dost veci.. moja mamina pribrala ako slonik pri prvom-pri mne, mala uz 31r a porod hodina aj s cestou do nemocky 🙂 pri druhej vyvolavali, ale tiez to bolo supitom.. A krstna ma tri deti a tiez do 1-2h porodene.. mamina sestra to iste, 3deti a islo to jak na pase a to mali dvaja cez 4kg 🙂 takze teoriu berem s rezervou.. mozem mat umorny porod, ale takisto moze byt aj supitom.. 🙂 takze musime dufat, ze to bude rychlovka 😀

miriamka
1. máj 2008

Ahojte,
tak u mna vytok pokracuje...ale nakolko ziadne bolesti ani nic,rodit sa este nechystam 😀 No ale som rada,lebo predsa len bude drobcek majove babatko tak ako som chcela 😵

dididi30
1. máj 2008

danka tak presne, moja sesterka a kamoska porodila do hodiny aj s cestou do nemocky(prvorodicky)
ja som malu rodila s minimalnymi bolestami , teraz to mozu byt nehorazne bolesti, sa na to pripravujem..
mirka vytok nic neznamena, jedine ,ze by bol do ruzova, alebo hneda..ja som taky mala a ze som mohla doma ostat, ale aj tak ma nechali do 12 hodin po pprepichnuti vody som porodila 😉

miriamka
1. máj 2008

Didi...ja mam taky ruzovo-hnedy od vcera vecera,ale nic ine,takze sa nevzrusujem 😉

dididi30
1. máj 2008

hm ja som uz bla v nemocke, ale asi preto ma tam nechali lebo som bola v 40tt a porodila som v den terminu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre