Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
1. máj 2008

No uvidime...doky vcera povedal,ze mam ist do nemocnice az odtecie plodova a zacnu bolesti,a to stale nie je.Ale je to dobre,ja by som chcela rodit 5.5 😉

dididi30
1. máj 2008

mirka no hadam nechces s tym tmavy vytolkom tolko cakat, to tiez nieje dobre....teda neviem, myslim si..

ajkabezka
1. máj 2008

hezké odpoledne tehulky 😉 ...tak jsme zas po poradni- ale primář byl "mimo" 😖 tak ho zastupoval masiar 🙄 ...tak to bolelo, aj hlen a krev ze mně išli..pichá mně od včera jak šlak..doufám, že Matejka Kubovi nepomohl a vydržíme v klidu do 11.5 🤐 🤐 🤐
miri, koukala jsem na fotečku, aj pokojíček je krásný 😵 , moc ti bruško sluší 😵 , máš aj krásně vlásky...aj já by sem chtěla změnu, ale mám neposedné a hlavně dost kudrnaté, takže bych musela jen žehlit a žehlit 😔 ....držím palečky, šak 1.5 je taky krásný datum 😵
danielka gratulujeme aj s naší rodinkou k takové panence 😵 - je fakt krásná, v té zavinovačce si leží jako ozajstná bábika 😀 - naši manžílci jsou na tom stejně- uvidí naše mimi jako první 😎 ..potom dej vědět, jak to všechno proběhlo a hlavně jak se cítíš 😉
luci aj já mám spodek jak namožený jak po gymnastice 😅
mywiel predlohy pekná inšpirácia 😉

miriamka
1. máj 2008

Ajka...ja som mala minuly tyzden taku poradnu,ze som zacala po vysetreni riadne krvacat,ale po asi 3 hodinach to preslo 😒
Diky za vlasy,musela som ich ostrihat,ale zatial nebanujem 😉

pupicek22
1. máj 2008

Ahojte tehulky!Tak ja tak na skok!Ked vas tak citam,tak som aj rada,ze tu v anglicku vysetrenie z dola uz nerobia...iba ked je nutne.Ouch...
Mne uz zatka odisla...ale nic sa zatial nedeje...:-?....uz aby to bolo🙂))
Ako sa mate?

miriamka
1. máj 2008

Pupicek...ako si vedela ze je to zatka?

mirka8429
1. máj 2008

didi ahoj...no ako sa citis?

dididi30
1. máj 2008

pupicek aj ja som v anglicku a tiez ma zo spodu nevysetruju 😉 zatial v pohode.....no to je super, ze ti odtiekla zatka, uz o chvilu pojdes 😉 vela stastie a hlavne sa do porodky neponahlaj kym ty neodtecie voda,alebo nebudes mat riadne kontrakcie bo ta poslu domov

mirka8429
1. máj 2008

idem kuknut bo maly sa zobudil a bude chciet papat

dididi30
1. máj 2008

mirka ahoj, mam hrozne pichanie a kazdym dnom viac ,ale vraj je to ok..
a tvoj drobec ako?/

pupicek22
1. máj 2008

To ti taky akokeby hlien s trochou krvi(len troska zafarbene do ruzovkasta)....mne isiel dva dni a doktor potvrdil,ze uz je prec.Ale ako vidis....nic to nerozbehlo🙂

miriamka
1. máj 2008

No tak mne asi potom odisla vcera 😉

pupicek22
1. máj 2008

Ahoj dididi...no viem ...vsak som bola na par falosnych poplachov!Ja som take trestidlo 😅.Idem ja ku kadernicke tehulky ale ked sa vratim tak dojdem pokecat!papa zatim

pupicek22
1. máj 2008

Uuuuh Mirka...mozno sa nam nieco zacina diat...???! 😀 😀 😀 😀

dididi30
1. máj 2008

pupi....no neboj, ja som tiez mudra, ale mozno aj ja tam pojdem pre istotu, ci som ok 😀 lebo nakoniec porodim doma 🙂 ......tak pekne strihanie, aj ja by som mala ist, len neviem kedy 🙂

miriamka
1. máj 2008

No bolo by na case.Minuly tyzden mi doky povedal,ze mi dava maximalne tyzden a ja som stale este pokope 😀

dididi30
1. máj 2008

mikra neboj ani sa nenazdas a uz bude drobcek v tvojich rukach 😉

mirka8429
1. máj 2008

pupicek to u kazdeho je inak..mne odtiekla hlenova zatka v 41tt a vecer mi odtiekla plodova voda a do rana som porodila...

ajkabezka
1. máj 2008

no ahoj pupi 😉 😉 ..tak už aj ty s miri jsi na rade 😉 , tak se držte! a pak dejte vediet 😵 ..jdu vařit, ale sotva se vleču, bruško bolí a pichá jak kdyby nevim co 😅 chlapi jdou ven..musim nenápadné vytřídit Daniho haldu hraček, bo už toho má až hrúza 😠 😅 🤐 🙂

dididi30
1. máj 2008

aji......ty tiez triedis hracky?? ja kazdy mesiac a odnasam na charitu, lebo len o to zakopavame 😠 robime to ked je mala v skole alebo kuka rozpravky 😀

danka86
1. máj 2008

baby, som zvedava ktora pojdeme prva.. v pondelok mam zas poradnu, dufam ze tam uz nebudem musiet ist 🙂

ajkabezka
1. máj 2008

jo jo triedim, bo toho má Dani strašne vela a ani si s tím už nehraje- na charitu to zatím nedáme, schováme Jakubkovi...přemlouvám manžílka, že zítra pojedem do NM a koupíme barvu na obývák, a do neděle vymalujeme a přestěhujeme ať už máme klid

ajkabezka
1. máj 2008

tak jsem měla záchvat smíchu 😉 - manžel pronesl, že na koníkovi odchází zátky jak špunty ze šampaňského na silvestra 😀 😀 😀 ...no hlavně aby ta naše nikam neodešla 😅

ajkabezka
1. máj 2008

...a furt mně dost bolí podbruško, jak se zvednu ze sedu, jak tisíc jehel kdyby tam pichalo 😖 😖 ...co vy na to? máváte to taky? 😅

dididi30
1. máj 2008

aji tak uz si navarila?? co si varila??...hej aj mna boli tam dole, teda skor picha ked chodim alebo vstanem....najhorsie je na tom to ,ze to pride necakane a tak tupo to zaboli....minule v meste ma tak 3 krat po sebe pichlo, som myslela,ze odpadnem..
prave som dosla od lekarky a ta vravela, ze je to len dobre, lebo babo pomaly klesa dole a robi si ako keby cesticku...pokial samozrejma pri tom nemas nejake kontrakcie...
no veru ten tvoj manzel si robi srandy 😀 sak pockaj ked ta vasa oddyde, to bude mat stresy 😅 a potom bude aj sampano 😀

ajkabezka
1. máj 2008

didi ano už jsme aj pojedli 😵 - míváme oběd později, bo neskoro ranajkujeme 😎 ...varila som celerovu polievku, bramborovu kašu a plnené kuracie prsia syrom a slaninkou..mňam se to povedlo a ešte bych jedla, ale už praskám vo švíkoch 😝 😅 😅
no mně to začíná pichat aj v sedě aj v leže- presne jako na menzes bolavý co jsem měla před Danim- to jsem byla bez brufenu ani ránu! 😖 😖 😖
ta naše zátka by v nejlepším případě neměla nikam odejít, aj keby odešla, musím hned na stúl a fik ho, nemám šanci porodit normálně ☹

dididi30
1. máj 2008

no veru mnam dobrotu si navarila 😝
no ja som pri mendzese mala inu bolest teraz je to skor to pichanie...tiez pred tehotenstvom som mala silne oblesti a ked som bola mladsia, tak som aj do skoly nemusela ist, lebo som aj k tomu vracala a bola totalne nevladna..
skoda ,ze si neuzijes skutocny porod, ale nevadi..aj moja segra ma za sebou 2 cisaraky a pohodka, chlapci su zlaty a velky pazravci 😀

miriamka
1. máj 2008

Didi...a Ty ako skusena,ako Tebe zacal prvy porod?

dididi30
1. máj 2008

😀 mirka ,ze skusena 😀 ..........uz ako som spominala, rano o 5 som isla na vecko a na toaletaku som mala ruzovy vytok, ale ziadne bolesti nic.......ale reku vravim muzovi podme...isli sme o 6 rano a lekar ,ze som mohla doma ranajkovat aj obedovat a mozno aj vecerat ale necha ma bo som bola na 2 palce otvorena....tak ma oholili, s britvou!! a dali mi klistir....za dve hodky nic, tak mi prepichli vodu, potom sa to veeeelmi pomalinky rozbehovalo tak mi dali tu vyvolavacku, potom druhu....voda a sprcha a lopta mi pomahali, tak som bola furt, potom tlaky dole, ale bolesti ako pri mendzese, dalo sa to..sledovali odozvy, ktore sa stracali a ja som nebola az tak otvorena, tka ma nastrihli a som pekne malicku vytlacila, bola to rychllovaka, len mi neplackala, tak bola asi napita pod. vody alebo mala snuru okolo krciku, neviem nic mi nepovedali, ibaze to je ok 😠 ale po minutke som ju zacula a ked mi ju doniesli, tak pekne hajkala, ani sa neprisala...potom sa prisala....bola zlata a cez noc mi spinkala...nebola velka mala cez 3 kilecka a 49cm, ale na babiku to staci....inak som porodila 4:50 po obede...a presne na termin 🙂
takze bolesti ziadne, ale teraz to moze byt ine a mozno si uzijem, sak cakam chlapa 😅

miriamka
1. máj 2008

Aha Didi,takze si mala pohodicku...ja som tiez otvorena uz na 2 prsty,ale prist mam do porodnice az nastanu pravidelne kontrakcie alebo odtecie plodovka.Zatial sa citim ok,len sem tam mi brusko tvrdne ale nic ma neboli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre