Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lucka0122
3. máj 2008

ahojte bruska.....a maminky...ja ten vytok od vcera mam stale nie silny ale mam.....to nevadi?ci to sa otvaram?

miriamka
3. máj 2008

Luci...ja mam tiez dost husty vytok,sem tam naruzovely...ale nemam bolesti ani nic,takze zatial som v klude.

dididi30
3. máj 2008

ahojte......luci aky mas vytolk?? tmavy?/ to sa nemusis este otvarat, ale aj mozes...
mirka no nemas teda ziadne bolesit?? joj ja som mala uz odrodene...

mirka8429
3. máj 2008

miriamka ani ja som nemala bolesti..tak uz len cakaj do 10 dni isto porodiis...

didus cau..ja uz zufala dnes..ten môj maly vobec dnes nechce spinkat..a ja este kôli stehom sa neviem tak pohybovat...a len dufam ze v noci bude

pupicek22
3. máj 2008

No ja som bola na check a stale zavreta!ahhh...tak som mozno dufala ze uz sa nieco deje... 😅.My sme len strcili do truby nike anglicke piplacky....rybaciu a hovadziu...pie...to ti neviem ako prelozit.Dnes som zjedla cely ananas....az mi zle bolo!

miriamka
3. máj 2008

Mirka...kiez by to bolo tak ze coskoro porodim.Doky mi daval maximalne tyzden,a ten presiel a ja som stale pokope 😅

pupicek22
3. máj 2008

To co znamenaju tie cislice???

montinka
3. máj 2008

ahojte je tu este niekto? didi,miri ste tu?

dididi30
3. máj 2008

cafte...
mirus, malicky si musi zvykat, ono ho to prejde a su dni, kedy nebude dobre spavat....a snaz sa vyhybat vieciam co naduvaju, lebo aj toho moze trapit....
pupicek, takze nic nerodis?? a to ako ta kukli, len nahodou si isla do nemocky ci tak kukla midwife??
no monti, co je s tebou?/ 😕

montinka
3. máj 2008

ahoj no nic sme v poriadku len stale mam pokafrany ten pc a tak skoro nebude dobry. hm aj teraz som tu len na skok lebo ideme akurat so psickom. ale nappisala som ti aj na pokec. tak si precitaj a zajtra kym ivo odide tak ti este odpisem ak nieco napises a potom neviem. ☹

dididi30
3. máj 2008

hm dobre monti, kuknem to 😉

pupicek22
3. máj 2008

Do nemocky na monitor a midwife ma kukla zo spodu.Ja sa teraz zvieram v krcoch....viem co to je....co som pojedla alebo co.Midwife povedala ze som ok aj babo.Stale nic.....tak ja uz neviem. 😖

zmrzka333
4. máj 2008

Dobre ranko, takze ziadne nove babatka? Este sa chudadtka trapite cakanim?

miriamka
4. máj 2008

Dobre ranko,
no u mna nic nove...stale 2v1,a to som podla lekara uz mala mat maleho pri sebe 😀

zmrzka333
4. máj 2008

no fakt je to tak ze babo sa rozhodne samo. Je hrozne to cakanie co?

miriamka
4. máj 2008

No tie mesiace doteraz ani neviem ako ubehli,ale co som na materskej (a to som isla necelych 6 tyzdnov pred porodom) mam pocit ze sa snad cas zastavil

zmrzka333
4. máj 2008

Ja som doma od zaciatku a celkom mi to ubehlo ale tie posledne tyzdne miasi tiez pojdu spomalene. Skus sa nejak zabavit. Asi to nejde co? nevladzes co?

zmrzka333
4. máj 2008

Inak vcera som skusala riflove satky co som dostala na vianoce a pruser, su mi uplne zle. na brusku male a inde velke a su take divne na mne ze som taka sklamana. Musim si kupit ine

miriamka
4. máj 2008

No ja prave ze vlazdem,ved len minulu sobotu sme sa z bytu stahovali na domcek a nonstop som stahovala a upratovala...lenze ked ja by som uz chcela mat drobca pri sebe aby som nebola cele dni sama

zmrzka333
4. máj 2008

no drobec ti bude robit spolocnost 24 hodin 🙂 Ber to tak ze je to uz len otazka dni u mna je to dlhsie a ja uz teraz nic nevladzem

zmrzka333
4. máj 2008

inak ako je to na dome? uz kompletne hotove vsetko?

miriamka
4. máj 2008

No viac menej na domceku vsetko pripavene na prichod maleho...jasne je tam este dost veci na dorabanie,ale to uz bude na dome asi stale 😉
Veru,mas pravdu...o chvilu budem mat zabavku na 24 hodin denne 😵

zmrzka333
4. máj 2008

Jasne to vsetko sa postupne zvladne. No Mirka uz vie co to je ked Samko nic nehaja

zmrzka333
4. máj 2008

Nic moja idem si trochu lahnut som nachladena a necitim sa uplne fit.

lucka0122
4. máj 2008

dobre ranko....ten vytok mam taky slebo hnedo ruzovy....kosti medzima bolia akokeby som cez kozu skakala a obcas ma boli podbrusko....miri som zvedava kto bude na rade....videli ste nove fotky sandrikinho lukyho?

miriamka
4. máj 2008

Luci...tak potobne pocity mam aj ja,klby boli,vytok pokracuje...
Ktore foto myslis,tie ked je Luky v inkubatore?Ja krasnucky,ze?

ajkabezka
4. máj 2008

ahojte v nedeli tehulky 😉 ..jsem KO, mám 38,5 teplotu, bolí mne všechny klouby v tele a v noci jsem skoro nespala...navíc se mnou trase zimnice, takže zas jdu do hajan 😖
Lukinko snadrikin je krásný..moc jim prajeme at už jsou všichni spolu doma 🙂
miri obdivuju tě, já už dva měsíce sotva lezu, včera jsem jen převlíkla postele a vytřídila látky a pak jsem jen sedela v kresle a sotva dýchala 😅 ...je mi moc líto Jakubka, bo ten už chudák se nemá kde hnout, v noci se tak maličko hýbal, že jsem se až bála jestli je všechno OK 😨 🤐 ...tak já padám ať jsem z toho rychle venku..krásný slunečný den všem tehulkám a jejich rodinkám 😎 😀 😵

mywiel
4. máj 2008

Luky je krasny, prejem im nech su rychlo doma a nech je cim skor v poriadku. 😵

miriamka
4. máj 2008

Ajka...no ja tiez seba obdivujem kde beriem stale tu energiu,urcite pri porode ju akurat nebudem mat a budem uplne mimo 😒

dididi30
4. máj 2008

peknu nedelu zelam kocenky......
my sme mali rano burku, ale je fajnovo teplucko....uz sme dovarili aj obed, sakrus ako v zavodnej kuchyni: farsiky masove, zeleninove lievance, masko na prirodno a zemiakovu kasu...a este aj kuraciu polievocku...uz teraz som unavena,. ale muzik mi pomahal....
vcera som si dala jedneho ferneta a pol deci pivka, joj ale mi bolo fajne a pekne som buvala 😅 tomu mojmu drobcovi vobec nevadi alkolkohol 😀 zas som to neprehnala samozrejma.....
aji, pekne sa vyliec, nejaky lipovy cajik by sa ti zisiel 😉
veru ja som sandrikin luky je velmi zlatunky a vyzera zdravucko az na tie hadicky 😔 tusim je cela sandrika 😀
no baby uz by ste mohli aj prodit, sak nic sa nejako nedeje 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre