Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
27. feb 2008

No ja som mala posledny ultrazvuk 4.januara a teraz ma caka az 17.marca...takze tiez riadne dlho

jastericka
27. feb 2008

miriamka, aj 17. marec sa už blíži 🙂

miriamka
27. feb 2008

No to hej,a to uz bude posledny ultrazvuk...potom uz az nazivo 😵

jastericka
27. feb 2008

Inak, keď si tak pozerám albumy, ako na niektorých bábätkách hneď vidno, na koho sa podobajú, je to taký zázrak. Jedno bábo čisto ocko, druhé zas čisto mamka, tretie mix 😀

miriamka
27. feb 2008

No uvidime na koho sa budu podobat tie nase.U nas uz aj podla 3D ludia hovoria ze nosik ma po manzelovi a pusinu po mne 😀

moni1412
27. feb 2008

ahojte, ohladom tych oci....ja mam tiez silne dioptrie, nosim sosovky...minule som sa pytala gynekologa na to ale nekazal mi ist k ocnemu ani nic. Ale myslim ze aj tak pre istotu pojdem. Uz som tam nebola skoro dva roky, tak by sa uz patrilo 🙂

daniela84
27. feb 2008

Moni mne nezakazal ist doktor mne t skor odporucal, lebo ich mam dost silne ze radsej odporuca cisarsky, hlavne kvoli ociam, aby sa nic zle pri tlaceni nestalo.

moni1412
27. feb 2008

danielka mne ani nedoporucal...ja mam tiez dost, 8 a 7, sa mi zda. Len ja mam ocneho az v Zline, ale uz mam slubene ze mi posle zdravotnu kartu a budem musiet ist niekam u nas....lebo na taku cestu sa necitim teraz. ale kazdopadne by som mala ist....

daniela84
27. feb 2008

Moni neviem ti povedat ako a co, ale ked som to dnes spominala mojeje obdvodnej ako som si sla po listok k ocnemu tak hovorila, ze je to jasne, lebo ze tym sa oni kryju, je to pre nich akesi alibi, a ked som bola u gyna na porADNI a pytala sa na to a povedala, ze ake mam dioptrie, tak povedal hned sekcia a ze mam ist k ocnemu a ten mi da odporucanie. Tak neviem, ale myslim ze keby som to nespomenula tiez by ho to ani nenapadlo.

mink
27. feb 2008

Ahojte 🙂Chcem sa spytat, ako casto teraz budete chodit do poradne.My sme boli naposledy v 32 na dalsi ideme v 34,36 a potom uz kazdy tyzden.

petka015
27. feb 2008

ahojte
mink ja idem teraz v 31tt a od 36tt budem chodit kazdy tyzden ale samozrajme uz do nemocnice.

daniela84
27. feb 2008

Ahojte ja to este neviem, ale mala by som ist o tyzden, a potom este asi v 36, no a potom do nemocnice

mink
27. feb 2008

Tak to je potom v zaklade to iste. Pytam sa preto, lebo dnes nas porodna sestra oboznamila s priebehom porodu...je to tu dost odlisne nez na Slovensku.Bude niektora z vas pisat porodny plan?... nam to nakazali 😨

daniela84
27. feb 2008

Aj tu to odporucaju, aspon co som citala nan nete, len mam pocit, ze sa dodrzuje tak v sukromnych nemocniciach, ja zatial neviem

jarka70
27. feb 2008

tak ja chodim na poradnu raz za mesiac som strasne zvedava co mi povie 10.3 kedy mam prist znovu vsade citam ze chodia uz castejsie na poradne alebo budu a moja dokt.nic a ni som nepocula zeby volalla castejsie somm zvedava.
ten porodny plan myslim len v sukromnych porodniciach u nas.nase zdravotnictvo je strasne sme este zaostali-moj nazor.

loss
27. feb 2008

no ja idem zajtra do nemocky na odber ale poradnu mam az 13.3 som zvedava co mi povie

miriamka
27. feb 2008

Mink...ja chodim do poradne 1xmesacne,teraz idem 17.3 co bude po 3tyzdnoch (to budem zacinat 32tt)a potom uz hadam budem aj castejsie.

daniela84
27. feb 2008

Ja so chodila do poradne kazde tri tyzden, ale ako citam tak iny gno ine vysetrenia, ja som toto mala napriklad s tou cukrovkou, mna moj na glukozovy test neposlal, povedal ze mi roia pravidelne odbery, slduju mi moc, a ze interne som mala dobre ta ma nebude stresovat. A citala som ze par bab tiez nebolo, a stymi dioptriami je to tiez vsade ine, niekde uz od 5 posielaju na cisarsky, a ja idem teraz k ocnej a som zvedava ci mit o odporucanie vobec da.
A to uz musime vstavat o siestej lebo uz o siedmej bude mat ordinaciu plnu babiek, a je jedno ci som objednana pockam si iste aspon hodinku. a babkam je jedno ci ste tehotna povedia, ze oni sa ponahlaju.
A este jednu skusenost vam pridam, mam taku susedu tu na sekcove ze by ste sa z nej zbesneli, ma dceru abo syna, alebo to mozno robi on, ale robi take disky, ze hlucnost, ktoru sme merali presiahla 130 decibelov, teda viac ako ma priklepova vrtacka. a ked sme sa s nou boli porozpravat, spustila plac, zahrala divadlo, ze ma postihnutu dceru a ze je nechapeme.

sandrika
autor
27. feb 2008

ahojte babuľky ako ja dnes ok

jarka70
27. feb 2008

ahoj sandika ty sa pochval ty si tu dost dlho nebola 🙂

daniela84
27. feb 2008

ahoj sandi a ty sa mas ako? dlho si tu nebola, ja som teraz chytila maniu, kus si robim poriadok medzi vecickami, aby som vedela co podokupovat , pri stahovani na to nebude cas

jarka70
28. feb 2008

dobre ranko 🙂 ja som celu noc nemohla spat dokedy este?v podbrusku ma hrozne bolelo az mi cele brucho trplo amala som jak kamen chcela by som vydrzat do poradni a povedat dr.nech mi da papier do nemocnice nech ma vysetria aj tam.

loss
28. feb 2008

sandri ahoj ako sa mate?
jarka aj mna bolelo v noci brusko dokonca som mala taky jemny ruzovy vytok takze dnes sa na to v nemocke opytam
myslite na nas nech sme OK
pa neskor

jarka70
28. feb 2008

loss tak ti drzim palceky a daj vediet ako si dopadla ja uz mam cim dalej strach ☹

loss
28. feb 2008

Ok urcite napisem ked sa vratim ale to bude len poobede dobre
pa a davaj na seba aj maleho pozor

miriamka
28. feb 2008

Ahoj Loss...drzkaj sa u lekara.Ja musim povedat,ze prave v noci mam brusko uplne uvolnene a makke...ked mi niekedy tvrdne tak je to pocas dna alebo vecer.

jastericka
28. feb 2008

ahojte

loss: ružový výtok by nemal byť, daj vedieť, ako si dopadla, držím palčeky
jarka70: neboj Jarka, aj ja mám presne to, čo ty, tvrdnutie bruška v noci a tiež som túto noc mala kŕče, môžu to byť poslíčkovia. Akurát som prišla z poradne a pýtala som sa na to doktorky, vyšetrila ma, neotváram sa, to je hlavné, to tvrdnutie a kŕče nie sú až také vážne, pokiaľ nie sú časté.

Akurát som mala zlé výsledky z krvi, málo železa, tak mi predpísala, no čo už, malinká všetko spotrebuje 🙂

sandrika
autor
28. feb 2008

ajmnabolelo podbruško aj kríže žeby zase dáky výrus 😠
inak sa mám dobre cezvýkend bolo zle lebo som zakvácala v nedelu mi odtieklo kus vody no od včera až na to podbruško je to lepšie. Hlavne som konečne nezvracala za celé tehu som dokopy nezvracala 1 mesiiac ☹ , aleuž bude len dobre len to podbruško a kríže, ale tomôže byť už v tomtott ajnormálne. Detičky sa chystajú na pôrod tlačia sa dole rozťahujú sa bedrové kosti tak to bolí....ja s tým k dr nejdem občasma to takto už bolelo a po dvoch dnoch to prešlo.
Lossik nohy hore a kľud tompovedali aj mne po krvácaní. Držím vám všetkým palce.

jastericka
28. feb 2008

sandrika moja a to nie je nebezpečné, keď Ti už teraz voda odteká? Ako si vedela, že to je plodovka a nie dáky výtok? Držkaj sa

sandrika
autor
28. feb 2008

lebo bola na zemi mláka moja to zbadáš , že tonie je výtok,keď som sinatierala chleba zrazu mokro pozrem na zem a tam mláčka a vycikaná somtiež bola.....noje len keď sa to odvtedy nezopakovalo tak to zatiaľ neriešia uvidí sa .3. na sonesi som sa viac otvorila tak voda presaká....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre