Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

helena
29. feb 2008

maca28 no veru caka to kazdu z nas........aj mne sa to uz blizi ale musim byt silna 😖

maca28
29. feb 2008

no rozdiel medzi nimi je 9 rokov,tak ze ver ze uz ani ja netusim o com to je ..a este ma strasia ze to bude rychlo,co ak nestihnem prist na cas? boze to su depky,to su depky,jajajajaaaj..

helena
29. feb 2008

maca28 a preco by si to nastihla????

mirka8429
29. feb 2008

maca neboj saa prides vcas..mysli pozitivne..ja sa tiez bojim ze pridem do nemocnice s falosnymi kontrakciami..alebo ze pridem a ma v bolestiach nechaju este tak par hodiin fnuuk no ja vazne neviem kedy mam do tej nemocnice ist...

helena
29. feb 2008

mirka8429 presne aj ja niekedy tak nad tym premyslam,ze co ak budem mat falosne kontrakcie a ja si budem mysliet ze mam ist do porodnice 😀 hadam to rozpoznam,chodim na cvicenie s tehulkami a ta pani co s nami cvici nam sice vysvetlila ako to rozpozname-ale co ak predsa len...... 😕

maca28
29. feb 2008

helen..no lebo to mam 56kilometrov...
mirka,teoriu ovladam,ked odide voda,ci budu 10minutove kontrakcie,ale ako to bude v praxi to netusim 😀

mirka8429
29. feb 2008

heli no ja uz niekedy take falosne mam...v noci ma zacne boliet tak ako pri menstruacii ale len tak slabo...ale to si hovoriim ze to nic...a ked sa to neopakuje tak si to nevsimam..ze vraj normalne kontrakcie sa opakuju....ale neviem ci aj falosne nie...asi nie...jooj to su take zlozite veci...xiixix nie?

helena
29. feb 2008

mana28 jaaaaj tak to som ani netusila ze mozes mat taky dovod.... 😒 ale neboj stihnes to v pohode 😝

mirka8429
29. feb 2008

maci aj ja teriu ovladam len tiez sa bojim ze ked to pride spanikarim... 😀 ja uz viem aj co sa deje ked robia cisarsky..ale niekedy je lepsie nevediet 😀

helena
29. feb 2008

aha mirka8429 no tak to si ma prekvapila s tym ako citis tie falosne kontrakcie-ja som presne taky pocit mala dnes na chvilku ma zabolelo podbrusko ako pri menzese a to som iba sedela na gauci a pozerala telku....aj minule som to citila 3 krat za den a potom nic. 😕

dididi30
29. feb 2008

babule, to sa len pripravujeste 😉

helena
29. feb 2008

jaj a na co???? na porod???? nie su to tie falosne kontrakcie??? 😅

mirka8429
29. feb 2008

heli no ja to mam take uz asi viac ako tyzden..a este niekedy mi tak vystreli bolest z podbruska akoby do posvy...a musim zastavit ked prave idem...ale po chvili to prejde...

dididi30
29. feb 2008

tak mozu byt, ale co ja viem..podla mna je to priprava na porod, teda to by bolo pre vas najlepie keby len priprava 😉 dzim palceky aby ste este aspon mesiac vydrzali 😀

maca28
29. feb 2008

mirka8429 jeej to mam aj ja,je to nechutna bolest ale to sa vraj otvaras,tak pozor na to!

mirka8429
29. feb 2008

dididi no hej pripravujeme...sak som pocula ze normalne kontrakcie su hrozne..normalne uvazujem nad epiduralkou...ale sak aj tak si vychutnam kontrakcie kym by mi ju vpichli 😒

dididi30
29. feb 2008

bud rada,ze si doma, tu ak mas len kontrakcie tak ta nevezmu na porodnicu, musis pred dverami odpadnut 😠

helena
29. feb 2008

maca8429 no hadam sa neotvarame...ja idem vo stvrtok gynekologovi,tak hadam mi nepovie nieco take 😢 musim este vydrzat 😉

mirka8429
29. feb 2008

dididi no ja som si uz polezala na rizikovom v nemocici a uz tam necem...uz len pred pôrodom

mirka8429
29. feb 2008

heli no ja som uz otvorena...na palec...som preto bola aj v nemocnici...zato musim len lezat....a malo chodit...a uz ma strasili v 29 tt ze rodit...ta si myslim..isto...my este vydrzime 😉

maca28
29. feb 2008

helen ked je to taka stiplava bolest a pichlava tak ver ze hej,mne uz to caka len na vodu kedy odide..

dididi30
29. feb 2008

miri....ja som v anglicku, tu je to ine 🙂 sakrus to vazne, a to preco?

mirka8429
29. feb 2008

dididi no lebo sa otvaram najprv mi zistil ze sa mi skracuje krcek...no to bolo este v pohode..ale potom ze sa to nesmie zhorsit a ked som prisla o 2 tyzdne na poradnu tak som bola uz na palec...a to ze u neho na hospitalizaciu...tak som bola zhrozena..az mi do placu bolo...a este mi aj tvrdlo brusko...tak som prisla do nemocnice a tam same infuzie a moje zily to nezvladli a popraskali...normalne mi nemali kam pichat..potom mi zistili infekciu a mozne riziko kedze so otvorena..tak mi pichali injekcie na vyvinutie pluc babatka v pripade pôrodu...fnuuk to tam bolo hrozneeee

helena
29. feb 2008

maca28 nie je to silna bolest-uplne ako pri menzese a nie je to silne....stalo sa mi to len druhy krat 😉

dididi30
29. feb 2008

miri, no to ty mas potom uz pripravene babo, pre istotu...ti poviem,ze tu v anglicku ma ani z vnutra nekukaju, sem tam aj mne tvrdne, no musim dufat ze je to ok, lebo oni mi to tvrdia a ani sa tam nekukli , oni sa ani nekukaju, ze nebudu zasahovat do prirodzeho vivoja babakta 😒 no ale sak nemam tmavy vytok tak snad je to ok

maca28
29. feb 2008

helen ja myslim tu bolest do krcka,to nie je menzesova bolest,to je taka narazova,pichlava a stiplava..

helena
29. feb 2008

aha tak to nemam taku bolest vobec 🙂 a co ak mam len taku menzesovu ktora trva len asi 3 sekundy a bola len dva krat???

dididi30
29. feb 2008

marci......a co sa akoze mozej stat ak to tak zena citi?

maca28
29. feb 2008

helen ja to mavam v obdobi ked by mal dojst menzes a dokonca vraj tieto bolesti sposobuje babatko velkou aktiv
itou provokuje maternicu a ta sa nasledne stahuje,nakoniec ved je to sval..
dididi30 to sa otvara,mne to zacalo v 33tyzdni a dnes uz cakam len kedy mi odide voda..

mirka8429
29. feb 2008

didi no ak citis taku pichlavu bolest ako hovori maca tak vtedy sa otvara krcek .....a ako to ze nekukaju zospodu..sak a ako zisti v akom stave mas krcek ci sa neotvaras a ci nahodou nemäkne a take veci....to by mali...mna lekar stale na poradni zospodu vysetruje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre