Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
29. feb 2008

dakujeeem no idem ja uz off ale zajtra tu dojdem 😀

helena
29. feb 2008

ok aj ja pojdem pomalicky do hajan 🙄

mink
1. mar 2008

Ahojte 🙂
dididi30, ja zijem v Australii a s tou poradnou je to tu take iste ako v Anglicku.Mna tiez este ani raz nevysetrovali zo spodu... len na zaciatku v 12tt vnutornym ultrazuvkom.Osobne mi to vyhovuje viac 🙂My chodime vzdy na hodinove konzultacie k midwife, ta popocuva srdiecko, prehmata babo cez brusko, zmera velkost maternice od lonovej kosti po koniec, zmera tlak... a potom sa uz len rozpravame.... o tom ako sa citim, ci mam niake tazkosti..... ako by som rozpoznala to ci ono... tiez o tom co nas caka... vzdy je to velmi prijemna hodinka. Ako casto chodis na vysetrenia a kolko si mala ultrazvukov? U nas su standardne len dva a to v 12tt a 20tt.

jarka70
1. mar 2008

ahoj prajem prijemny vikend vsetkym 🙂 vy ste tu vcera toho popisali idem pocitat.sikulky 🙂

dididi30
1. mar 2008

ahoj mink....tak veru tiez len dva krat, zato mozem poklopat mam super midwife, fakt mozem o vselickom, hoci rukami nohami, lebo odborne nazvy mi niejdu 😀 no to dva krat som myslal na sono v 12 a 20 tiez, tiez babo pocuva keca somnou, na zaciatku som bola kazde 2 tyzdne u nej, lebo som mala vyskoky tlak, ale teraz sa to ustalilo....nicoho sa nebojim, len to aby sa mi neskracoval krcok, lebo takto bez kuknutia to nezistia...ale budem verit ,ze to bude ok a ked sa budem citit zle tak budem na nu tlacit a v tedy oni ulavia a kuknu, tak ako sa mi nezdal vytok, tak mi urobila steri a je vsetko ok, som happpy 😀
ale ty si uz dost daleko este taky mesiacik a mozes ist rodit 😀
jarus aj tebe 😀

jarka70
1. mar 2008

mirka8429 ty sa kde chystas rodit do ktorej porodky?
dididi veru musim vydrzat este mesiac a potom uz nech to fici na poradnu idem 10.3 a aj naprietoky v ten tyzden takze uvidime co nam povie doktorka mozno mi spresnia aj tp.lebo maly je vecsi o2t. takze som velmi zvedava tie ich terminy a male pride na svet aj tak ked to ono uzna alebo kedy si zmysli.
vy zacnete brat tie homeopatika na urychlenie porodu alebo tzv to vyhananie babetka aby slo von?

mink
1. mar 2008

Ahoj didi, ako citam tak sme na to presne tak isto 😵 co sa tyka starostlivosti.Ja som na zaciatku chodila len raz mesacne... od 32 do 36 kadze dva a potom uz budem kazdy tyzden.Nasa midwife, az ked sa jej nieco nepozdava... posiela na special vysetrenia, zda sa mi to tak lepsie... naco by som sa mala zbytocne stresovat ked nemusim 😅
Prve tehulkovanie si mala tiez v anglicku? S rodenim sa este neponahlame...snad vydrzime do konca aprila 😎

dididi30
2. mar 2008

ahojt mink....sak ano mas pravdu, na sk robia vselijake odbery plodovej vody, furt ich roztahuju kukaju omakavaju maternicu, podla mna aj to moze babu ublizit, lebo sa to vacsinou povazuje za sucast starostlivosti o zenu, ale tu ako vravis, iba ak sa nieco midwife nepozadava.....tak veru, ja sa stresujem z toho tu konicka, ake choroby su mozne, ale prve som mala ok, takze dufam a pevne verim,ze aj to druhe bude ok.....hoci v poslednom case, moc haja a uz ho necitim ako predtym, ale ze to je tym, ze babo uz spi na intervaly, ma svoj rezim..bodaj by mu to spinkanie ostalo 😀 nie prve som nemala v anglicku, to na sk...lentoto mam tu 😉 len vydrz, to je pre babo len dobre....uz sa tesis co? 😎

dididi30
2. mar 2008

tak tak mas este cas....tu sa take vysetrenia nerobia.....iba ak lekarka si mysli,ze nieje nieco ok 😔 nie ja nic nebudem brat, proste mi stacia tie schody co ich mam doma, a to rovno dvoji a strme ako slak...tak hadam mi to urychli ten koniec 😎

mirka8429
2. mar 2008

didi ahoj si tu? juuj vcera mi tak chutila cola...som vypila asi 5 poharov hehe ale sak dufam nevadi...ale male bolo tak aktivne ze uz ani nekomentujem..a dnes rano sa zobudim a necitim nic..normalne som sa zlakla...poviem ti...tak som si potriasla bruskom trosku a vdakabohu je vsetko v poriadku 😀 uz mam srdce na mieste...a ty ako dnes? 🙂

dididi30
2. mar 2008

ahoj miri....uz som, ale nie dlho lebo mi je zle, nespala som nemohla som dychat, neviem ci nemam vyssi tlak ci co, zajtra idem k lekarke lebo to je hrozne.....ja som vcera mala tiez kolu aj fajn kavu aj lipovy caj neviem ci som si sama neuskodila ☹

miriamka
2. mar 2008

Ahojte,
no ja kafco pijem minimalne,lebo vacsinou mi je po nech tazko ☹
Ale drobec kopka cely vikend,tak asi mu je dobre 🙂

dididi30
2. mar 2008

miri......tak uvidim, co ako bude dnes, ale uz ide vecer a uz sa mi zle dycha, zajtra kuknem lekarku, lebo sa mi to nezda, drobec sa akosi prebral🙂

loss
2. mar 2008

ahojte tak ako sa vam dari?
u nas stale prsi je hrozne

jarka70
2. mar 2008

ahoj 🙂 aj u nas prsi je zima fuka vietor brr ☹
ja som dnes z chuti zjedla obed a este teraz mi je na nic fuj ☹ a navyse ma boli hlava od rana.dufamze na mna nic nelezie.
od zajtra mam deticky doma maju prazdniny tak si to uzijem keby sa aspon pocasie zlepsilo lebo tak budu len doma.

lucka0122
2. mar 2008

ahojte..lossik ako sa mas?A NELINKA?miriamka a vy ako sa drzite...my ideme v utorok na dalsie sono boli sme vo stvrtok a musime ist znova...tak som zvedava aj sa bojim ale hadam sa nemam coho

loss
2. mar 2008

jarka no chudatka ozaj maju zle pocasie snad sa zlepsi
skus si lahnut mozno ta hlava prejde alebo pospat

lucka0122
2. mar 2008

mne sa uz neda asi sediet ani lezat uz neviem co mam robit.....

dididi30
2. mar 2008

ahojte.......no luci to ja som este len 26 a uz ani spavat nemozem ani dychat najma ked spim 😠 asi to je vyssim tlakom, alebo neviem 😨

mirka8429
2. mar 2008

didi ahooj...aj mne je akosi zle....a sem tam slabsia bolest v krizoch a v podbrusku....no zase bude noc..aj sa somnou sem tam toci....neviem ci nizky tlak ci co...

jarka70
3. mar 2008

ahojte 🙂
tak konecne ma prestala boliet hlava som zvedava do kedy lebio posledne dni ma akosi casto pobolieva a dost silne. ono to moznó bude asi naozaj tym tlakom lebo mne je tiez uz 2 dni akosi na ....a uz ma aj krize zacinaju pobolievat neda sa ani lezat ani stat a chodit a navyse sa mi zda ze to teraz ide akosi pomalsie cim som blizsie k porodu.vam nie?

mirka8429
3. mar 2008

jarka no ano aj mne sa zda ze sa to vlecie...ale aj ja mavam viac bolesti...aj krize aj v podbrusku aj hlava a tak...asi to tak ma byt neviem..jee a pozeram ze ty mas termin 29.4 ja mam vtedy narodeniny 🙂

loss
3. mar 2008

lucka ja tiez uz neviem ako sa mam ulozit zle spim uz aby bola malinka von
jarka som rada ze hlavka neboli
ano vlecie sa to ale to sa nam zda lebo sme uz velke a nemotorne 😅

miriamka
3. mar 2008

No mne sa spi na boku zatial v pohodicke,niekedy chvilku aj na chrbte lezim ale to len chvilku ked som uz na boku ulezana 🙂

loss
3. mar 2008

miri to mas super aj ja lezin na chrbte ale len chvilku

miriamka
3. mar 2008

Loss...a citala si?Denka z majoviek uz ma synceka 😵

loss
3. mar 2008

vazne teda v ktorom tt rodila?
su zdravucky vsetko je OK do majoviek moc nechodim

miriamka
3. mar 2008

v 31tt...prislo to na nu necakane,ale maly je velky bojovnik a urcite to zvladnu!!!

jarka70
3. mar 2008

mirka no mam tp 29.4 ale podla usg to vyzerana skor takze uvidime.takze vy tiez budete oslavovat spolu s malym .
ja mam zas meniny 26.4
loss aj ja som rada ze ma hlava prestala boliet lebo az oci mi stahovalo brr.

loss
3. mar 2008

teda tak nech sa im dari a skoro su v pohode a mozu ist domkov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre