Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
25. máj 2008

no didi uvidis kedy ta to chyti.🙂

dididi30
25. máj 2008

monti tak veru, nedaj sa 😀
heppu veru mali by, len vies ked bude ona starsia ,tak nedbam nech ma ale my s muzom nemozeme tak bohu zial ziadne zviera, jedine vonku , v byte nie...ale fakt mi to nevadi u druhych obdivujem to, fakt..... 😉

ivka1603
25. máj 2008

dididi, ja som mala obe deti dva tyzdne pred terminom, takze aj teraz by som to cakala rovnako...ale je to v podstate individualne..kazde tehu je ine, ze?

montinka
25. máj 2008

ivi a obe tehu si mala normalny porod?

heppu
25. máj 2008

jasne to chapem tomu clovek nepomoze ked je alergik

dididi30
25. máj 2008

monti no sak aj segra vravi ze som fajne gulata, hm a to hovorim este mozem predlzovat a ako budem vyzerat, fuj, ako prasiatko a chuti mi velmi.....segra ta ma len brusko a ti poviem ze aj vacsie, cize bude mat fajne velke babo, a ja stupla s nadvahou ☹
ivka no tak to teda hej, ono vraj sa to opakuje, ja len dufam,ze to bude do terminu, hoci chlapci su lenivy a mozem rodit po termine , coho sa bojim kvoli tomu ,ze moc priberam. ☹

dididi30
25. máj 2008

monti a heppu som zvedava ako to budu vase deticky zvladat, sak o budete mat ako dalsie dieta, cize babo nebude samo , bude mat hned surodenca 🙂

montinka
25. máj 2008

didi nemusi byt fajne velke babo aj ja mam brucho vacsie ako by som mala mat ale babo ma miery take ake ma mat na jeho vek. ale joj didi a ty to po porode urcite raz dva stratis.

montinka
25. máj 2008

hm no didi ako to bude zvladat u nas skor pes. to som akoze zvedava lebo nie je zvyknuty na deti ale ak by boli problemy nooo tak asi hmmm budem to musiet nejako vyriesit ☹

dididi30
25. máj 2008

monti ale ona mala syna 4 kiloveho a vraj sa to opakuje zvacsa ake prve take druhe, no ale kto vie, sak chlapci su iny a dievcata tiez...moja mala bola drobna tak aj drobec bude, ved vidim,ze uz mi brucho nerastie, len ja priberam, lica jak bobor a rit jak lavor 😀 mozno je o tym,ze som uz na materskej alebo neviem , ale snazim sa chodit co najviac ,fakt....no nerozkazem tomu, co uz,ale mohla by som uz ;porodit sakrus 😒

ivka1603
25. máj 2008

montinka....ano, mala som normalny a taky rychly, max hodinu po vyvolavacke som porodila...totizto ja som mala pri oboch porodoch velmi slabucke kontrakcie a ked som sa zacala otvarat, museli mi vyvolat zosilnenie kontrakcii, aby dieta mohlo zostupit dole...neviem,ci som to napisala dost zrozumitelne 😉

dididi, drzim ti palce, aby si chlapceka zbytocne neprenasala, aby sa narodil v den terminu..

dididi30
25. máj 2008

monti ale zvykne si neboj , len ho prikladaj s brusku a bav sa s babom aj s montim a uvidis ako bude zvyknuty 😉

montinka
25. máj 2008

hmmm no didi mne praveze stale len brucho rastie nic ine. mozno aj preto je vacsie. bohvie. ja len dufam ze prvy porod hmmm nebude az taky hrozostrasny. ano ivi napisala si to dost zrozumitelne. 😉

dididi30
25. máj 2008

ivka dakujem ,bodaj by ta ten hore vypocul 😉
teda paradny si mala porod, ja som mala tiez lahunky,vyprdla som malicku a to som ani riadne kontakcie nemala ani bolesti..ale bola som tam 12 hodin kvoli tomu,ze som nemala kontrakcie ako ma byt....no ale zladla som to a po porode chodila ako nic , len to zasivanie bolo humus..
a ozaj myslis, si ze ozaj ten druhy porod je lahsi a rychlejsi??

montinka
25. máj 2008

inak didi to zaujima aj mna ci je pravda ze ten druhy porod je lahsi

dididi30
25. máj 2008

monti niektore zeny maju viac vody preto take velke brucha maju, segra bola chudunka nad 40 kil tak mozno preto to tak vyzera...nemusis mat, a ozaj aky mala porod tvoja mama??ja som asi po mame ona rodila lahko , zato segra tazko....a tretia mala 2 cisaraky, tak tak....

luciaakubko
25. máj 2008

baby, neviete mi poradit? od piatku som hrozne nachcipana, priserne ma boli hrdlo, v kuse soplim, boli ma hlava a fakt neviem, co robit.caj s medom a citronom? naparovanie? nejake homeopatika na hrdlo? hocikedy mozem zacat rodit a veru neviem, ci by som zvladla porod v takomto stave...snad by mi ani sekciu nemohli urobit...

dididi30
25. máj 2008

luci...lipovy caj s medom, alebo uvar jednu cibulu vo vode asi ta 2 dc a daj si to toho med a vypi, nekto tam dava aj stipku majoranky....nenaparuj, to sa nema....a co uz ides rodit ked uzvazujes o sekcii? 😕

montinka
25. máj 2008

no luci ja by som asi nejake homeopatika zvolila a aj sa trosku naparila. no didi vraj mala vsetky tri porody lahke tak neviem

montinka
25. máj 2008

nema sa naparovat? 😕 preco sa nema naparovat? a ja som sa naparovala ked soom bola naposledy tak super nascipana.

luciaakubko
25. máj 2008

dakujem, uz ma chyta depka normalne 🙂 a to som doteraz ani na chvilku nepocitila strach z porodu...didi, uz pred dvoma tyzdnami som bola otvorena na cm, v utorok to boli uz cm dva, som zvedava, co mi v utorok v poradni doktor povie.sa len modlim, aby ma to nechytilo skor, ako sa dam ako-tak dokopy..dala som si vcera pol paralenu, dufam, ze mala bude ok..

dididi30
25. máj 2008

paralen mozes nevad ten sa dava aj ked mas kontrakcie a nevies ci su to kontrakcie alebo poslickovia, ak sa kontrakcie pokracuju aj po paralene tak rodis 😉
monti no nemalo sak to sa ti tam tazko dych a aj drobcovi tiez....to mas ako saunu, ....inak ja som skusala a skoro som sa zadusila tak asi daco na tom je..

montinka
25. máj 2008

aha nooo ja som tam chvilu vydrzala ale menej ako normalne

dididi30
25. máj 2008

no idem ja na chvilu z netu, potom sa zastavi, mozno , sak uvidim, caves zatim 😀

montinka
25. máj 2008

aj ja uz idem boli ma chrbat tak ahoj

mirka8429
25. máj 2008

ahojte babule..my sme dnes mali krstinky a maly bol statocny cely obrad spinkal... 🙂 🙂

zmrzka333
26. máj 2008

dobre rano babule, chcem len nieco vediet. uz asi tyzden ma pobolieva brusko ako pri mrche ale netvrdne mi , aspon myslim lebo neviem co je to tvrdnutie, tiez sa mi stava ze akoby sa maly natiahol a pri tom mam tlak dole v podbrusku a vcera na prechadzke ma niekolkokrat pichlo zo spodu. Su to poslickovia?

dididi30
26. máj 2008

ahojte
tak dnesna noc bola hrozna, boleli ma krize, ach jaj....
mikra to je super, aj my ked sme malu krstili, tak vsetko prespala 🙂 krstila s nami este jedna baba a tej veru mala cely cas plackala 😒 ale nebolo to dlhe tak sa dalo....
zmrzka no mozu to byt poslickovia a moze to byt tym,ze babo sa ti zacina ukladat dole 😉

lucka0122
26. máj 2008

ahojte didi uz sa ti to krati vsak?uz sa nevies dockat ked to budes mat za sebou.....mirka tak ste oslavovali?

montinka
26. máj 2008

ahojte pekny den vam prajem inak zmrzka take cosi mavam aj ja hlavne to pichanie zo spodu a tlaky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre