Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mien
26. máj 2008

ahojte, dneska som bola na kontrole, malý je lenivý stále má hlavičku hore a zadoček dole
zmrzka, montika to pichanie mávam aj ja je to dosť nepríjemné

montinka
26. máj 2008

ahoj mien dufam ze je vsetko ok okrem toho ze ma hlavicku hore ale ved este sa otoci nie? no veru dost neprijemne je to pichanie

mien
26. máj 2008

montika všetko je ok, doki mi povedal, že ešte počkáme a keď nie tak to bude pravdepodobne sekcia a ty sa máš ako

montinka
26. máj 2008

no ja sa mam dobre. a co by si radsej sekciu alebo normalny porod?

katka_25
26. máj 2008

ahojte, vidím, že aj vás trápia bolesti v podbrušku či tlaky, ja mam to isté, je pravda, že mam zavedený pesar od 28 týždna, nakoľko som sa otvorila na 1,5 cm, a krčok bol veľmi presiaklý, beriem magne ale už som imunná voči nemu aj ked sa ním dopujem až až. termín mam až v júli, ale neviem si predstavi do vtedy vydržať s tými tlakmi, teším sa na štvrtok idem na 3d usg na kontrolu tak snad bude všetko ok. 😉

montinka
26. máj 2008

jej katka to porodime iba s rozdielom par dni.🙂

katka_25
26. máj 2008

no mne dali najprv na 2.7 potom na 22.7, ale neviem neviem od 28tt ma "strašia" predčasným kvôli krčku, a ked mam pravdu povedať neverím, že do júlla ostanem celá 🙂 ale držím palce.... aj tebe, aby všetko bolo ok.

montinka
26. máj 2008

no mne posledny zo sona napisali 20.7. ale uvidime. hm no budem drzat palce aby ste co najdlhsie vydrzali.

montinka
26. máj 2008

boze ja som prehltla kostku z ceresne. 😕 😅 😕

dididi30
26. máj 2008

cafte konecne som sa sem dostala 😒 co noveho?? ja nic furt som kinderko hoci v noci sa mi nedalo spat, tak mal boleli krize, no ale nic sa nedialo 😒

darlinka
26. máj 2008

Ahojte, pozeram, ze tu asi nikto nie je... 😒 No skoda.

zmrzka333
27. máj 2008

Ahojte bruska tak co, ste lenive ci rodite? 😀

loss
27. máj 2008

caute kocky tak ziadna nova maminka?
didi tebe sa to uz ozaj krati uz sa tesite na malinkeho Thomasa ze?

zmrzka333
27. máj 2008

ahoj Loss, Nelly je zlatucka baculka taky pampusik 🙂 Ako sa citis ako mamka?

montinka
27. máj 2008

ahojte dievcence. pekny den vam prajem

loss
27. máj 2008

zmrzka je to narocne ale krasne malinka je papacik takze priberame krasnucko
uz si zvykame ze sme domka a vonka je uplne uzastna spinka aj 5hodin a aj v noci je zlata neboj o 5tyzdnov si to cele budes uzivat aj ty 😵
mon ahoj

katka_25
27. máj 2008

ahojte, pekný deň všetkým 😉 a zasa sme o deň staršie v tehu 😀

mywiel
27. máj 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 🙂 dobre si oddychnite, lebo potom sa uz vela nenaspime. 😀 😵

zmrzka333
27. máj 2008

loss tak to mas super ze je taka dobrucka a ty sa mozes zotavovat. rodila si sekciou ci vaginalne?

katka_25
27. máj 2008

mywiel .. ja už teraz vela nenaspím 😀 niekedy som vedela prespať aj pol dňa 😀

mywiel
27. máj 2008

Mne sa v noci uz tiez velmi neda za to cez den zaspim aj na 3 hodiny. 😀

montinka
27. máj 2008

loss to mas super ze mas taky pokladk doma. inak mywiel ja uz ani teraz bohvie ako nespavam teda jednu noc dobre potom dve zle a tak sa mi to strieda. 😀

mywiel
27. máj 2008

Ja to mam tiez tak, ale cez den musim spat poobede aspon 2 hodky inac by som nefungovala... 😀
Loss mas rozkosnu dcerku. 🙂

katka_25
27. máj 2008

čo by som za to dala, keby som cez den vedela pospať 😒

montinka
27. máj 2008

no poobednajsi spanok aj mna obcas chyti ale nie je to moc casto.

mywiel
27. máj 2008

Hlavne si oddychnite dva posledne tyzdne pred porodom, aby ste mali dost sily. Moja svagrina sa stahovala den pred a bola dobre vycerpana, nakoniec rodila cisarskym. ☹

dididi30
27. máj 2008

cafte, ja ze uz sem nik nechodi 🙂

dididi30
27. máj 2008

loss, hej tesim, len keby uz bol vonku 😀 uz mi teoreticky zacal 39tt tak som zvedava, ale zda sa mi ,ze sa citim kazdym dnom lepsie a lepsie, takze sa asi nechysta von 🙂 no co uz...

montinka
27. máj 2008

hmmm didi mozno sa mu v brusku zapacilo a nebude sa ponahlat

mywiel
27. máj 2008

Mne do nemocky netreba nic nosit vsetko nam daju (pampersky, vlozky, jednorazove nohavicky, vlozky na kojenie, oblecenie pre babo, kozmetiku pre babo) a dokonca dostanem kufrik s plno vzorkami, zlavami do obchodov a darcekmi po porode, tu to davaju v nemocke. 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre