Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jankapo
3. mar 2008

Cauky babule, co noveho mame?
Mirka, ja som celu noc bola na 4.... 😀 Akoze som skusala ten cvik na otocenie babatka...No ja som pomaly stojky robila, maly cely vikend prespal ci co, bolo to strasne, lebo po tolkej aktivite sa mi to vobec nepacilo 😨 Kopka, zije, ale strasne malinko... ☹
Po tom co som sa dozvedela ze nasa Denka porodila, tak som bulila cely vecer, tak mi to vsetko spustilo, ze nie nie, este neporodit, sak ja sa necitim vobec pripravena, nemyslim ze vecicky a tak, ale ze mam byt mama... 😢 😢 No des to bol. Manzel ma krasne povzbudil, ze ako sa chcem pripravit na nieco na co sa ani pripravit neda, lebo si to clovek ani nevie predsavit, co to bude...Taky bol zlaty, tak som si povedala ze ma pravdu... 🙂 Ze to sa isto samo zariadi, ze to pride...No ale fuj, to boli pocity.
Potom som v noci nemohla spat kolko som rozmyslala a prevalovala sa...ved ja sa uz ani prevalovat neviem... 😝
Tak som si urobila mliecko s medom a hned som odkvecla... 😔
Aj vy mate taky pocit, ze ste sa s materstvom este nestotoznili akosi ci ako to nazvat?

jankapo
3. mar 2008

No a hlavne co som chcela, ze zda sa ze sa maly otocil, necitim ho uz dole, ale v bokoch....asi je priecne....no snad je na dobrej ceste, a bude z neho par tyzdnov maly netopierik... 😉

miriamka
3. mar 2008

Jani...ja som na tom tak isto.Ja napriklad este pre drobca ani vela veci nemam nakupenych,nemam este ani porodnicu vybratu...stale mam nejako pocit ze casu je az az,ale uz asi ani nie.
Ale inac na drobca sa uz velmi tesim 🙂

lucia31
3. mar 2008

ahojte dievcata..
o vecickach mi nic nehovorte, ja som si vsetky porozdavala kamoskam, ze druhe babo bude v nedohladne 🙂 ale verim, ze vsetko stihneme na poslednu chvilu ako vzdy 🙂
co to tu citam? uz je prve babo z majoviek na svete? dufam, ze su v poriadku...
inak, moc sa tesim, dostala som mail z redakcie casopisu dieta, ze vyrok mojho janicka uverejnuju teraz v marcovom cisle a posielaju nam knizocku 🙂 tak som hrda mamina 🙂

jankapo
3. mar 2008

Luci...a co mudre povedal, pochval sa...ci si mame kupit casak? Nebud tutu, odoberam mamu a ja, tak hod to tu... 😉

jankapo
3. mar 2008

A o vecickach sme nic nehovorili... 😉 skor o tej psychike....ty by si mohla povedat ako to bolo pri Jankovi... 🙂

miriamka
3. mar 2008

Jani...no ja tiez zacinam uz mavat otazky ci budem dobra mamina,ci to zvladnem...ale potom si poviem,ze urcite ANO

lucia31
3. mar 2008

ok, takze pisem...
cize, nas Janicko velmi rad cita rozpravku o Janickovi a Marienke..kedze sme este nevedeli, ci babo v brusku bude chlapcek alebo dievcatko, dali sme mu "pracovny"nazov Marienka 🙂 Janicko moje brusko dost ignoroval, nevsimal si ho, no raz za mnou prisiel, ci moze babatku nieco povedat, co ma potesilo. Nastavila som mu brusko, on si prilozil usta na moj pupok a zakrical:"Mariena, vstavaj, nanos drevo a pozametaj dvor!Ja tebe dam!...surodenecka laska ako hrom 😀

lucia31
3. mar 2008

jankapo, fakt ste nic o vecickach nevraveli 😕 🙂 asi mi uz pomaly zacina tehot. demencia 🙂 minule, som trikrat vstala z gauca s tym, ze idem vypnut sporak a trikrat nic 🙂 vzdy som z kuchyne zhrabla len nieco pod zub 😀

jankapo
3. mar 2008

Luci.... 😀 😀 😀 nebudem ti vraviet ze som si pred hodinou robila kakao, a teraz som zistila ze mi daco chyba a moje kakao caka furt v mikrovlnke.... 😝

anamor
3. mar 2008

kočky som rada, že nie som sama čo má tehu demenciu 😉 ja už hádam zabúdam na všetko 😅

lucia31
3. mar 2008

..ja som prave po vydatnej desiate a tesim sa na obedik..to zabudanie je hrozne najma v tom, ze ked sa uz konecne pohodlne rozvalim, spomeniem si, co som mala urobit a musim sa zviechat opat na nohy 🙂 ..a pamatam si, ze pri prvom tehu mi vo osmom mesiaci vsetko zacalo padat z ruk, tak som zvedava 😉

jankapo
3. mar 2008

luci, si mi pripomenula....keby ste videli ako ja teraz jem... 😕 😕 polovica okolo taniera akosi sa mi podari, pod stolom cosi, no a najma na bruchu vsetko sa mi zachytava, mam vsetky tricka zamastene, no otras...manzel sa vyhraza ze mi kupi toto co sa v kadernictve pouziva, aby som sa nezababrala....a pritom ja som taka citliva bola furt na stolovanie, teraz si neviem pomoct.... 😝 fuj 😀

moni1412
3. mar 2008

luci az v 8.mesiaci? Mne uz dlhsie a manzel uz niekedy len kruti hlavou, uz ani nevie co povedat. Mam dni ked sa citim uplne mlandrava.... 😕 No otras. a zabudanie - to nebudem ani spominat....Uz si asi ani nepamätam 😀

dididi30
3. mar 2008

luci ja som to mala take iste, dokonca som bola cely cas doma, teraz nemam cas mysliet na to ci vladzem alebo nie, nic sa za mna neporobi samo a este som v robote.....hoci mam problemy zo spanim, niekedy aj niekolko dni nespim, to pred tym ako som cakala malicku tak som spala ako babo 😒

anamor
3. mar 2008

janka s tým rozsýpaním okolo seba si ma pobavila, ja teraz ako som doma zašpiním viac vecí na oblečenie ako ked som chodila do práce, normálne vidieť prehľad jedla na mne 😀 strašné so mnou, navyše strácam stabilitu a všetko mi padá z rúk už teraz 😅 So spaním zaitiaľ problém nemám, len chodím často na vecko, čo ma otravuje už....

miriamka
3. mar 2008

No ja spim velmi dobre...a na to vstavanie na WC si pomaly zvykam.Vzdy si poviem,ze to bude uz len horsie 😀

danka86
3. mar 2008

ahojte, aj mna niekedy chyta taka nejaka depresia, alebo ako to nazvat.. ze ked sa nebudem vediet o malu postarat, ze nech tam len este pekne je.. ani ma tak netrapi, ze nemam nic okrem postielky, ale to, ze co ked nebudem vediet co s nou.. ☹
a niekto z majoviek porodil? A kto??

miriamka
3. mar 2008

Danka...ano,Denka uz ma synceka 🙂

dididi30
3. mar 2008

miri...to vazne a je vsetko ok, teda ona aj malicky? ved to bola v akom mesiaci? a ako sa jej topodarilo?

daniela84
3. mar 2008

No co sa tyka demencie tak ju mam aj ja, niekde vzdy nieco zalozim a manzel sa na tom smeje. A co s atyka depky, ani ja si neviem predstavit, ako to zvladnem, ale uz sa tesim na to ako sa budem s malinkou rozpravat, kym ju budem prebalovat, ale strasi ma ze mi chybau veci do porodnice a na malicke, a ci to vsetko stihneme aj sa prestahovat, a este aj zariadit, tak sa strasim kazdej bolesti aby som nezacala rodit skor. Najhorsie bolo v piatok noci, keby ste vedlei ako ma bolel zaludok, nevedela som ci nebudem vracat, alebo to druhe. Najradsej by som si malinku vybrala s bruska a vyprazdnila sa, aby som jej neublizila. A k tomu som sa cela triasla a bola som slaba. Potom som sa rozplakala, a nevedela osm co am robit ci sediet alebo stat. Ale manzel bol skvely, stale ma len upokojoval, potom som si dala salku so sodou bikarbonou, a pomalicky som si odgrgavala. A ked sme sa uz rozhodli ze ideme na pohotovost a zacala som sa oblliekat, tak sa mi zacalo ulavovat, tak sem sa sli len prejst, to bolo pol jedenastej v noci, a ked sme sa vratili a vyvetrali tak som zaspinkala. Takze to bola noc poviem vam, a to som sa chvalila, ze vdaka bohu ja nemam problemy ani s bolestami ani snicim inym

danka86
3. mar 2008

ja mavam posledne dni tiez strasne bolesti zaludka, muzicek mi len masiruje brusko a ja tak driemkam.. ale ake mavam strasne bolesti chrbta a krizov.. staci, ze umyjem nasu izbu a mam strasny tlak v podbrusku, akoby sa mala chcela vytlacit von a tie krize.. ach..

dididi30
3. mar 2008

dani, kto vie ci to uz niesu poslickovia, uz sa ti to blizi 😀

danka86
3. mar 2008

no len ma stras 🙂 a denka mala nejake aj problemy, ked uz porodila? Myslim, ci mala rizikove tehu?

dididi30
3. mar 2008

ale cosi zartujem, ale v tvojom tyzdny je uz vsetko moze len sa moc nenamahaj. 🙂 no ved aj ja sa pytam ako je to mozne, ale hadam su ok

mirka8429
3. mar 2008

ahojte babule...ako sa dnes mate? ja som dnes vyprala vecicky 🙂
Tiez mavam sem tam mierne bolesti v podbrusku a v krizoch take ako menstruacne netrva to dlho a mam to niekedy raz do dna a niekedy 2-3 krat...to su falosne kontrakcie?

Mony my sa stale minieme na tom icq... 😒

didi cau-....ako sa mate?uz lepsie??

dididi30
3. mar 2008

ahoj miri.....tak ty si uz prala?? sakrus ty ty sikulka, ja stale cakam na pekne pocasie 😀
ale no uz ano, dala sm si vyssie vankus a ako tak som spala...aj drobec kope ako predtym 😀

mirka8429
3. mar 2008

didi no hej aby som mala pokoj 😀 ale teraz oddychujem lebo vies tie slabulinke bolesti...no...co to je to neviem.muz sa uz len vystrasene pyta ze co je? a vcera sa nahne nad brusko a malemu rozprava..pod von...ta mu hovoriim heej zabrzdi este ma cas 😀
a ty ako sa mas?

dididi30
3. mar 2008

no co ja viem, uz aj mozes kazdu chvilu ist, kto vie 😀 😀 mam sa fajn..akurat sa chystam po malu do skoly a potom po 3 hodine tu budem, tak sa ozvem papa....

mirka8429
3. mar 2008

ok tak paa budes aj na skype? a u lekara si bola?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre