Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
6. jún 2008

ahojte didi ty si este tu? a ja ze uz budes rodit.🙂 ako sa mas? a vy ostatne ako?

mywiel
6. jún 2008

Ahojte uz som tu davno nebola, tak ako este sa nerodi? 😉 U nas je uz druhe julove babo. 🙂 Som zvedava ci za 3 tyzdne nepojdem aj ja, vecer mavam falosne kontrakcie.

montinka
6. jún 2008

hm mywiel ved som citala ze niektore tam uz maju babatka.🙂

mywiel
6. jún 2008

No uz aj Matinka ma chlapceka... 🙂

aviril
6. jún 2008

didi, no to je super že ti odišla zátka. aspoň sa to už nejako začína rozbiehať. tak ti prajem ľahký rýchly pôrod - aspoň ako som mala ja.

mywiel, ja tie falošné kontrakcie som mala hádam od 32tt a porodila som v 40.týždni. to ešte nemusí nič znamenať.

dididi30
6. jún 2008

cafte
monti nie nerodim,zatial
myw no moze byt, brusko mas uz paradne, takze kto vie 😉
aaviril dakujem, uz nech je ako je uz len oddychujem a cakam.....a ako sa dari malickemu?? vsetko ok??

aviril
6. jún 2008

didi, zaklopem si "ťuk ťuk", zatiaľ je malý celkom v pohode. ale mám tento týždeň muža doma, tak to mám ľahšie. horšie bude, keď potom odíde na 5 dní a príde domov len na 2 dni. ale čo už, na veľkú rodinu treba aj zarobiť.
veru didi, oddýchni si kým môžeš. a daj vedieť, keď to na teba príde, teda ak budeš mať čas.

montinka
6. jún 2008

no mywiel to je super. inak akoze ake su to tie falosne kontrakcie to obcasne pichanie tam dole a tak? didi ako sa ma tamarka,

montinka
6. jún 2008

aviril ja budem na tom podobne aj ten moj bude chodit iba na vikend no ale ja budem mat iba jedneho drobca zatial co ty mas troch. ale ved ten najstarsi ti podla mna pomoze nie? 😉

mywiel
6. jún 2008

No ja nemam pichanie ale vyslovene bolest tam dolu, citim ze sa svaly uz cvicia a niekedy vzadu pri oblickach a obcas stvrdne aj brusko ale nie na dlho, zatial sa neotvaram, takze sa len maternica cvici a pripravuje, ale ktovie mozno uz v 38t bude pripravena, aj tak sa mi zda ze babo uz ma pekne malo miesta niekedy mam pocit ze chce mi roztrhat kozu na brusku. 😀

mywiel
6. jún 2008

Kupila som zirafku na skrinu a slonika na dvere, tak sa zas vytesujem, uz som to hodila do albumu... 😀 😵

aviril
6. jún 2008

monti, najstarší - tomu keď niečo poviem, hneď to ofrfle, nehrnie sa moc do pomoci. ale niekedy zas je zlatý a hlavne mi pomôže so stredným, zahraje sa s ním. ale nie vždy. čo už, nejako to budem musieť zvládnuť.

včera boli obaja najmenší zlí, tak som ich zobrala von a najmenší zaspal v kočíku a väčší sa vonku hral. tak zakaždým keď budú zlí, ich budem musieť zobrať von.

mirka8429
6. jún 2008

didus ale citam no ty si mi poslala az neskôr ako ja som pisala na plochu a to som tu uz nebola 😀 😀

aviril
6. jún 2008

mywiel, peknučké. fakt pekná výbavička.
didi, ešte si tu?

mywiel
6. jún 2008

Diky no na temu zirafky sa lahko zhanaju veci furt nieco objavim nove. Pridala som foto z nasej svadby... 😉

lucka0122
6. jún 2008

ahojte ako sa tu mate didi este nic.....mirka a vy ako

montinka
6. jún 2008

ahojte tak co mate nove kym som tu nebola. Didi este nic?

slavica2
6. jún 2008

mywiel a ako citis tie falosne kontrakcie? myslim ako ze su to oni?

mirka8429
6. jún 2008

luci ahooj no my celkom fajn...dnes maly nechcel spinkat az niekedy o 17:00 zaspinkal a zobudil sa o 20:00 hihi sme ho okupkali napapal sa a dufam ze zaspinkaaaalebo sa mrvi v postielke 😒

,monti ahoooj moja...

slavica falosne pridu a odidu...a su v nepravidelnych intervaloch a nezväcsuje sa bolest... 🙂 zato tie prave su v pravidelnych intervaloch , a postupne sa skracuje interval a zväcsuje sa aj bolest... 🙂 ale ty mas este cas 😉

myw pekne fotecky....

montinka
6. jún 2008

ahoj miri. hmmm diduska tu uz nie je. zeby uz isla?

mirka8429
6. jún 2008

monti neviem hihi uvidime...ale myslim na nu...

zmrzka333
6. jún 2008

tak co didi uz sla?

montinka
6. jún 2008

no vsak aj ja. a uz naozaj bezim s montym. ahoj.🙂

mirka8429
6. jún 2008

zmrzka neviem..lebo tu nieje 😀 😀

monti ahooj

zmrzka333
6. jún 2008

mirka ako sa prejavuju kontrakcie? je to pichanie aleo co? mne nic nie je

mirka8429
6. jún 2008

zmrzka no mna bolelo v podbrusku a v krizoch ako pri menstruacii a strasne mi ako keby nafuklo brucho a tak ako by mi malo prasknut a citis take stahy maternice..ale ved ty mas este cas 😉 😉 nebojaj..mna stale boli posva este a uz mi skoncilo sestonedelie a mala by som ist k lekarovi ale este pockam kus..lebo sa bojiim 😒

zmrzka333
6. jún 2008

moja zlata aj ja by som sa bala ale mala by si ist ci je vsetko ok. mozno ta nebude vysetrovat ked mu povies ze mas stale bolesti

mirka8429
6. jún 2008

zmrzka no ja chcem pockat tak tyzden a tak pojdem...bojim sa ale musim sa prekonat ale aj ostatne zeny nesli hned po sestonedeli...tak na dalsi tyzden zavolam a sa objednam

zmrzka333
6. jún 2008

hej? tak dobre ked nie si jedina taco

mirka8429
6. jún 2008

zmrzka ved hej..ja mam strach lebo to vysetruje tymi zelezami a neviem ci aj vyter nerobi... 😒 boze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre