Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

zmrzka333
18. jún 2008

a ty mirka ako sa mate

jarka70
18. jún 2008

No mirka aj moj nekaka dakedy 3dni ale zato prdka ojojoj a tiez sa furt puci a vyzera akoby kakal.dnes je nervozny a momentalne nevie zaspat a porevuje.

daniela84
19. jún 2008

NO ahojte vsetci, mirus ani moja mala nekaka kazdy den,ale ona je uz na umelom mliecku, ale prdka o sto sest a vecer ma taky ritual ze si musi poplackat a to riadne.
A v postielke dokaze povyvadzat veci kd ju sledujeme cudujeme sa ze dokaze pritom spat, furt sa len mrvi, prehadzuje, vrti a tie zvuky co vydava no uzas, trvalo kym som si na to zvykla a nestavala pri postielke.

dididi30
19. jún 2008

ahojte,
tak moj kaka aj pocas papania aj po, vela krat cez den, ale je to zlte, tak je to v poho...asi zalezi co zena zje 😉

gabkazabka
19. jún 2008

Caute,
Danielka,aj my sme na umelom mliecku,ktore pouzivate vy?Nam dali v Saci Bebu,tak sme sa rozhodli pokracovat v nej.Mala je cez den ako med,ani nevieme,ze ju mame,len spinka a papka.Ale posledne 2 noci je to des,asi ju boli brusko...tak vobec nespime. ☹
No a s tym kakanim je to u nas ako u Didi.....aj pred aj pocas aj po krmeni 😅 ....a niekedy len raz za den...
Baby ako mam obliekat malu teraz v takomto pocasi?Staci na noc body s dlhym rukavom,ciapocka,ponosticky a zavinovacka? 😕

montinka
19. jún 2008

ahojte. tak dnes sme boli na poradni poslal ma na prietoky a rozmery babatka lebo sa mu stale nieco nezda. hmmm drobec vazi 3150g je to vela? ci normalka?

pampuliacik
19. jún 2008

cau montinka... 😀 no podla hmotnosti deticiek, co sa teraz rodia, to moze byt este v norme ta vaha, nie? hoci niektore sa rodia v 40.tt s vahou 3000 g. Ja idem do poradne zajtra, dufam ze sa dozviem aky velky je drobec, lebo v 32.tt malo babo 1600 g.... potom porovname 😀

montinka
19. jún 2008

hm no pampu kukala som na tehotenstvo.academi a tam pisu zevraj v 36tt by malo vazit cca 2622g. hm? nepomylili sa tam?

pampuliacik
19. jún 2008

nemyslim zeby sa pomylili, ved este zostavaju 4 tyzdne do normalneho terminu. ale urcite je tam sirsie rozmedzie a babo moze vazit aj viac. tam pisu ze pribera 250 g za tyzden, takze ak by ti zostavali este 4 tyzdne... a ako je to s tvojim terminom- myslis ze je presny? nie su uz v skutocnosti dalej?

montinka
19. jún 2008

no doktor mi stale pise ze 19.7. ale dnes podla tych rozmerov co mi namerali na sone mi napisali datum ze 6.7. ale on si tie datumy zo sona nevsima a stale pise ten svoj

pampuliacik
19. jún 2008

fiha, tak ty to mas o chvilu 😉 😉 predbehla si ma 😕 az ti zavidim... moj termin, ten "najspravnejsi" bude asi az 21. jula.... joooj, uz teraz mi jetak tazko a dnes mam hrozny den- abnormalne ma bolia krize a boli v pobrusku. keby som rodila v 38.tt, to by bolo uz o 2 tyzdne 😀 ale nemyslim, ze to tak bude...

montinka
19. jún 2008

odkial vies ktory datum porodu plati. lebo ja ich mam akoze viac hm ani mne dnes nebolo vsetko jedno ked som musela utekat z poradne na sono lebo sa mu zase cosi nezdalo

pampuliacik
19. jún 2008

ja neviem ako to je s tymi datumami, aj moja svagrina mi vravela, ze aky mam "druhy termin"... ani neviem co znamena druhy termin, ved oni pri roznych ultrazvukoch "vyrobili" aspon 5 terminov... ja len usudzujem podla nasho "tutu mutu", ze spravny termin je 21.7. snazila som sa otehotniet viac nez pol roka a ten mesiac sme sa nejako velmi nesnazili 😀 , takze viem presny den, kedy sa to stalo. navyse som vedela, ze ovulaciu mavam az na 18. den, takze vsetko toto sedi a vysledkom je 21.7... tento termin mi urcil aj lekar v 14.tt, kedy to byva najpresnejsie

montinka
19. jún 2008

aha no ako vravim mne doki stale pise 19.7 ale tak ked som bola na sone v 12+2tt dali mi termin 27.7. ale to je moc neskoro nie?ked midnes napisali 6.7

dididi30
19. jún 2008

ahojte
monti prve sono je najpresnejsie, ostatne su len odchilky a ti napisu termi podla toho ak rastie v brusku....takze ten prvy termin je najpresnejsi, 😉

darlinka
19. jún 2008

Ahojte
mne na 3D-sone tiez povedal dr skorsi termin (4.7.), ale moj dr mi stale pise 15.7., tiez neviem comu mam viac verit... 😕 , ale bola by som radsej keby to je skor. Jednak sa uz neviem dockat 😵 a potom tiez ma uz vsetko boli - aj krize aj brusko aj ma picha....

montinka
19. jún 2008

ahoj didi no tak to potom by malo byt 23.7.

dididi30
19. jún 2008

baby dva tyzdne hore dole, to je vsade pisane a termin porodu je len datum, kedy to asi bude 😀
tak ako sa vam dari??

montinka
19. jún 2008

dobre dobre len neviem co si mam mysliet o tej pravdepodobnej vahe

montinka
19. jún 2008

a thomaskovi sa ako dari?

dididi30
19. jún 2008

monti..vaha hore dole, sak to uz vies 😉
thomasko je zlaty, papa, haja a kaka 😀 😵 je take moje vrabciako, stale s tou pusinkou hlada moju didku 😵
a prespi aj 5 hodin, je bohovsky, v noci sa pekne vyspime a rasie ako z vody, za tyzden vyrastol 1cm a pol 😵 na buduci tyzden ho bude vazit tak som zvedava, bo on vobec neschudol, ako babatka zvyknu v prvych dnoch zivota 😵
monti a ty za mesiac uz pojdes co?? uz mas vsetko pochystane?

montinka
20. jún 2008

ahoj didi tak to mas pokladik doma.🙂 no dnes sme uz boli pokupit postielku vanicku a tak. no asi aj skor lebo zase mi napisala na sone ze termin 6.7. no uvidime uz neviem ktory termin je ten pravdivy tolko ich mam😀

pampuliacik
20. jún 2008

caute baby. tak ja som dnes bola v nemocke na prvu tehotensku poradnu, dohodla si lekarku, atd. moj drobec vazi 2600 g 😀 teda za mesiac pribral 1 kg- sak to aj citim, ako mam tesno v brusku. bola som prvykrat na ozvy- daka ina lekarka ma tam ulozila na chrbat na 25 min, ani sa nepytala, ci mi nebyva zle a odisla. ty kokso- myslela som ze tam zahyniem, skolabujem, uz po 5 min mi bolo udesne zle, neskor som mala dojem ze snad stratim vedomie... a na konci sa pytam- musi sa to robit len na chrbte? a lekarka- a bolo vam zle? ved ste mali kricat, zavolat ma... no nabuduce musim byt odvaznejsia. ledva som z tej postele zliezla, krutila sa mi hlava, skoro som odpadla, este aj kabelku som zabudla- no des ☹

majula009
20. jún 2008

pampuliacik, no des, mala si hned na nich hucat ze chces otocit...vsak to sa neda vydrzat ani 10 minut na chrbte...Ja som na ne kricala.... 😠 ..potom som sa dala na bok...Inak máš takú váhu maličkého ako ja som mala v 37 tt...no ja 2690....už som sa aj bala či to nieje málo....

pampuliacik
20. jún 2008

no- ked nikde nikoho nebolo. a nie som typ, co vykrikuje 😝 bola som blba. aj tak to nechapem- nema sa lezat na chrbte, podla mna prva otazka lekarky mala byt- nebyva vam zle na chrbte? a preco vlastne nekazu lahnut si na bok... ja to proste nechapem ten pristup lekarov. obcas si doma lahnem na chrbat, tak som myslela ze to vydrzim, ale 25 min bola fakt sila 😠 😠

majula009
20. jún 2008

No to lekári neriešia, lebo najlepšie im vychádzajú ozvy ked si na chrbte....lepšie to monitoruje...ja som len raz ležala a ostatné dni som si vždy sadla a pohodlne sa oprela...a v pohode by som aj hodinu vydržala....sestrička sa ma vždy spýtala ked videla že idem sediet ze ci mi byva zle na chrbte..ja že ano...a nič viac nepovedala.....doma na chrbte vydržím chvilu.... 😀

pampuliacik
20. jún 2008

fiha. nevedela som ze sa pri tom moze aj sediet... to je dobre vediet. tak nabuduce sa uz nedam... lebo pravdu povediac, ani na boku to nie je bohvieco, vecer ked idem spat, tak to je tiez riadny boj nez si najdem polohu v ktorej mozem dychat a "zit" 😀 inak tomu nerozumiem- niektorym zenam snad nebyva na chrbte zle? ja som nemohla ani dychat, chytala ma hysteria, potom mdloby a aj malickej sa zvysil tep zo 150 na 180 pocas tych 25 min 😠

mirka8429
20. jún 2008

zmrzka to je fajn 😀 a neboj porodis ani sa nenazdas pride kerd to budes najmenej cakat..ako u mna 😀 😀 my sa mame fajn...klop klop spinka papka...

jari no aj nas prdka ale uz tusim 6 den nekakal..joojale ze materske mliecko je stravitelne ze nemusi ani 10 dni kakat..a tiez sa puci akoby aj chcel ale dokina mu aj rektalnu rurku davala a nic,,ze stolica je este vysoko

monti cakam na foto 😀 😀

diduska moja ahooj

dididi30
20. jún 2008

cafte
tak teda monti uz mate vsetko pre drobca?
mirka, tak stale nekakuskate?? neva,aspon ti fajne priberie 😉
jaj baby ked uz porodite aj na chbte budete spavat aj na bruchu to je super ulava 😀

montinka
20. jún 2008

mirka uz su a az styri 😀 ahoj didi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre