Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pampuliacik
7. júl 2008

ahoj levik, tymi pohybmi by som sa vobec tolko nestresovala. jednoducho to tak byva. v niektore dni babatko kope odusu a dalsie dni o nom takmer vobec nevies- mozno oddychuje 😉 je to uplne normalne. nie je dobre tolko sa sledovat a stresovat. staci vediet, ze sa v dany den pohlo par krat. mozno len spinka po tom vykone v predoslych dnoch 😀

dididi30
7. júl 2008

dobre ranko
zmrzka mne odtekala hlienova zatka tyzden a to zacala vo stvrtok a dalsi stvrotok sa drobec narodil 😉 a sexuj a horuce vane kazdy den, urychli sa to 😉
levik neboj deturence v brusku prspia aj 20 hodin takze ak to bude trvat dlhsie tak zajdi k doki 😉

pampuliacik
7. júl 2008

ahoj zmrzka, prave som sa chcela pytat, ako sa mas... ale vidim, ze ziadna zmena asi, co? 😒 a nebyva ti aspon zle? teda mas poslickov? krize, bolesti brucha? ja som si vcera a v noci "uzila" 😠 ale to budu len poslickovia, pretoze az take hrozne to nebolo 😢

pampuliacik
7. júl 2008

inak kedze ma krize riadne bolia posledne dni, tak sa kupem kazdy den... odkial to vlastne mate, ze sa to moze? nepytala som sa lekarky, ale mate to od lekarov, ze by to nejako pomahalo otvaraniu? a nehrozi infekcia?

mywiel
7. júl 2008

Ci horuca vana pomaha to neviem, viem len ze pomoze pri bolestiach ich utisit... 😕 Infekcia hrozi len ak sa pretrhne vak s plodovou vodou, inac je babo v nom dobre chranene neboj a navyse ak mas este hlienovu zatku tak uz fakt sa nema ako k nemu ziadna infekcia dostat. Ak ti odteka plodova voda tak sa nekup vo vani len sa osprchuj. 😉

pampuliacik
7. júl 2008

hm 😖 musim povedat, ze tie reci o "nekupani" v tehotenstve som trochu ignorovala, pretoze mi kupel velmi ulavoval celu dobu od bolesti chrbta. ale prave som citala aj nazor lekarky, ze kupanie sa naozaj velmi neodporuca, kedze sa mozu pomnozit bakterie a sposobit infekciu posvy. z tohto hladiska je to teda nebezpecne skor pre zenu- to som vlastne vedela a tak som sa pred kupanim vzdy riadne osprchovala, aby som si nezaniesla ziadnu infekciu... inak nerozumiem ako je to s tou zatkou? kedy vlastne odhcadza-nemyslim tyzden- ale nerozumiem, ako sa moze zena zacat otvarat a zatka neodide? resp. odide v istom okamihu, ked sa tam "neudrzi" lebo sa krckom otvoril natolko?

zmrzka333
7. júl 2008

pampu nemam poslickov aspon ja to za poslickov nepovazujem. Sem tam ma pichne zo spodu a sem tam ma poboli brusko ako pre mrchou ale nic hrozne.

janette4
7. júl 2008

Baby ja som sa dnes v noci tak divne cítila.Poobede som hovorila, že už pár dní aký je malý kľudný, ani nekope,len sa sem tam natiahne.A večer,keď som si ľahla, malý mi začal tak tlačiť dole, že v priebehu ani nie 2hodín som bola asi 7-krát na záchod a malý ma tak strašne kopal, že som myslela,že chce vyliezť cez pupok,a strašne ma boleli kríže.Potom som mu dohovorila, že tento týždeň musí počkať,lebo tato má nočnú a sme sami doma, a asi o pol tretej sa ukľudnil, alebo unavil.Zato ja som z toho bola unavená už dávno. ☹

zmrzka333
7. júl 2008

didi bojim sa kupat kvoli infekcii lebo ma teraz liecil antibiotikami a neviem ci je to vyliecene

dididi30
7. júl 2008

horuca vana je dobra na uvolnenie a ale aj rozbehnutie porodu a infekciu nemozes dostat....v anglicku hodinu po porode supnu zenu do teplej vane a to si bezpecne otvorena 😉 pomaha to na rychlejsie zotavenie sa 😎
pampu ja som sa tiez kupala skoro cele tehu 😉

dididi30
7. júl 2008

pampu a na otvaranie je dobry sex 😉 tak hor sa do toho 😀

heppu
7. júl 2008

ahoj dididi ako sa mate s detickami??

levik82
7. júl 2008

Ahojte baby. Dakujem za odpovede. Maly sa medzicasom ohlasil 🙂 Teraz po vecery sa mrvil a kopkal, takze som sa ukludnila. Ja viem ze by som sa nemala nejak sledovat, co v podstate ani nerobim, akurat ma stale tesi ked sa maly hybe a preto si aj hned vsimnem ked tomu tak nie je 😨 A co sa tyka kupania... V nedelu sa chystame na kupalisko. Ja stale riesim ci do vody vojdem alebo nie. Neviem. A vo vani som sa kupala. Robila som si sedaci harmancekovy kupel kvoli zlatej zile ktora ma trapi 😠 A pomohol... 🙂

pinco
7. júl 2008

ahojte. mna stale pobolieva brucho ako na kramy a aj mi tvrdne 😒 Mala tlaci stale viac dolu, tak dufam, ze to este aspon dva tyzdne vydrzime. A mozno budem nakoniec prenasat 😖
Inak tu aj v porodnici si mozete dat napustit vanu s vodou, aby ste sa lepsie otvorili, takze to asi nevadi. A ten sex vraj zabera, ale ja teda nemam na to ani pomyslenie didi 😀
janette, ja to tlacenie a nasledne chodenie na zachod poznam uz dost dlho. No mozno sa ti to uz blizi, ved uz by aj mohlo 😉 A ak ta to moc tlaci, tak si skus podlozit pod zadok par vankusov, ja to tak robim 😅

pampuliacik
7. júl 2008

caute babenky. chcem sa spytat ohladom tych bolesti krizov- viem, ze je to znak toho, ze sa to uz blizi. ale ma to boliet sustavne? ja uz nevladzem, tie bolesti su udesne... a aj brucho ma v noci bolelo a rano pri sprchovani vysiel kusocek zltooranzovej hmoty pripominajucej zelatinu... ale odvtedy nic, tak tiez riesim, ci zacina odchadzat zatka 😒 ale najviac ma stvu tie krizove bolesti cely boziiiii den 😢 😢

dididi30
7. júl 2008

hepu dakujeme za opytanie mame sa fajne,sem tam nestiham ale to je normalne uz mam dve 😎 a ty sa mas ako? 😉
pampuliacik, teda ja sm mala tu bolest krizov nehoraznu to ako keby ta chceli z koze zodrat ci co 😀 sak uvidis....inak pri malej som take bolesti nemala, no ale zas som sa z 3 prstov otvorila za hodinku a pol na 10!! takze sa necudujem tej bolesti 😎
pinco ani ja som nemala ale chcela som to mat za sebou a tak sme vyskusali a aj sa mi to pacilo 😀

pampuliacik
7. júl 2008

vdaka didi, na bolest krizov pri porode sa uz "pripravujem" kedze ma to boli uz teraz. ale bolelo ta to aj pred porodom, napr. 2 tyzdne?.... chcela by som verit, ze to pride skor 😢 😢

zmrzka333
7. júl 2008

pampu podla mna to na teba uz ide, lebo krize su aj priznakom porodnych kontrakcii a este ked ta do toho boli brusko. Hovorim ti pojdes skor ako ja

pinco
7. júl 2008

pampu, ved tebe podla mna uz aj ta zatka odisla, tak to urcite uz coskoro pojdes. Mozme uzavriet stavky, ci bude skor zmrzka alebo pampu 😀

didi - oki, skusime. 😀 Ale az ked to budem chciet mat za sebou, teraz mam este cas 😉

jastericka
7. júl 2008

pampuliacik: to, čo opisuješ, som mala aj ja, veľmi ma boleli kríže, mesiac pre pôrodom. Pomáhala len fit lopta, že som sa cez ňu prevalila, ako na mačací chrbát, alebo som si na seba poukladala veľa vankúšov a ľahla som si cez ne. Vyskúšaj...

levik82: dieťatko v brušku má fázy kľudu a bdenia. Dakedy dokáže prespať celé dni a cítiš ho len minimálne. Dakedy je zas aktívnejšie. V tvojom týždni ešte nemusíš bábätko tak často cítiť. Sledovať pohyby budeš skôr mesiac pred pôrodom, vtedy ak nebude dlhšiu dobu kopať, treba sa ísť radšej ukázať. Ale to už budeš chodiť na pásy.

zmrzka: nebojkaj, úplne Ťa chápem, čo prežívaš. Ja som prenášala 8dní a to už som ležala na gynde a pôrod mi vyvolávali.
V sobotu mi ešte nič nebolo, absolútne nič. Večer ma začalo pobolievať bruško a v nedeľu o štvrtej ráno sa mi narodila maličká. Tak neboj, to môže prísť z hodiny na hodinu 😉

pinco: ahojky, som rada, že sa držíte

dididi: pamätáš, keď sme sa mi nevedeli dočkať? 😉

pinco
7. júl 2008

jastericka, aj ja som rada, ze sa drzkate 🙂 No co s kocikovanim? Este stale sa malej nechce? Mozno ste je vybrali zly typ vozidla 😀 Martinka by radsej cervene ferari 😉

zmrzka333
7. júl 2008

babule ja osobne si myslim ze pampu je skor

dididi30
7. júl 2008

pampu.....vies co, aj som mala len mesiac pred porodom tlaky a pichanie dole ale tesne pred porodom nic, bolesit chrbtice som mala az pocas porodu......zas segra mal bolesti krizov cele tehu a uz 2 dni pretahuje, tiez ma rodit kazdym dnom 😎
pinco tak sup sup na to 😀
jastericka veru, uz mame odrodene....a nechyba ti brusko? mne velmi ☹

pinco
7. júl 2008

no neviem zmrzka, ved ona ma termin az 21.7. tak ma este cas. A mozno pojdete naraz 😀

didi, ked ti chyba brusko, tak vies ako sa to robi, ked ma tak nabadas 😉 Ja som teraz sama doma, tak jedine ze by som sla susedovi klopnut 😀 Ale ten nie je moj typ (ani jeden, co tu byva 😖 )

zmrzka333
7. júl 2008

pinco ja viem ale z juloviek su tam mamule co mali termin tak jak pampu. Snad to pride skor ako v piatok

pinco
7. júl 2008

hm, tak to boli dake rychle 😒

Ale tebe odisla ta zatka pred dvomi dnami? No tak ja neviem. Dnes som bola zas na takom tehu kurze a jednoznacne nam povedali, ze znaky prichadzajuceho porodu su kontrakcie (pravidelne), odtok plodovej vody, bolesti krizov a hlienova zatka. Takze obe to uz mate za par, tak sa teste a majte "otvorenu mysel" 😀 Ze to strasne pomaha, aby sme si predstavovali, ako sa nam porodne cesty otvaraju 😉

pampuliacik
7. júl 2008

no neviem baby, nemyslim, ze to pride skor. skor si myslim ze tie bolesti krizov a brucha su len poslickovia 😒 ved aj lekarka sa minuly tyzden tvarila, ze to este nevyzera na porod... idem na kontrolu vo stvrtok, tak uvidim, ci to nejako "postupilo", teda ci budem viac otvorena. a k tej zatke- no neviem, bol to len taky maly kusok, to urcite nemohla byt cela zatka, ak to vobec bolo ono ☹

dididi30
7. júl 2008

pampu ale mohla to byt zatka, kolko krat lekari povedia zene ,ze vyzara uz na porod ,ze je vseko pripravene a nic sa nedeje a tej co povedia,ze este nieje pripravena tak ide skor 😉
pinco a naco sused, sak ked bude drahy doma... 😀
ok tak ja ficim, maly sa budi, dobru nocku 😎

heppu
7. júl 2008

dididi ja sa mam pomalicky odratavam dni a tesim sa na miminko , v stredu mam zas vysetrenie tak som zvedava co bude dalej ci vydrzim do toho planovaneho terminu alebo sa rozhodne dr. skor

pinco
7. júl 2008

didi, ked mu prisiel kamos z anglicka, tak uz asi zapijaju "dceru" 😖 Tak budem rada, ked budem dychat cerstvy vzduch v spalni a on bude spat na gauci 😎 Vsak beriem to s rezervou a ako vravim, este mam cas, potom to rozbehneme. 😀 tak pa a drzte sa aj s detickami 😉

pampu, ved nemusela byt cela, ale uz zacina odchadzat, tak aj to je pokrok. A niektore zeny ze vobec neboli brucho, ale len tie krize, tak sa moc nespoliehaj na poslickov. Vsak uvidis vo stvrtok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre