Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

janette4
8. júl 2008

Levik, ja som išla 6týždňov pred termínom, ale viem, že pokiaľ máš problémy alebo ochotného lekára môžeš ísť aj 8týždňov pred.

cukruska1920
8. júl 2008

baby dala som do albumu test z nedele...ten ruzovy....no a dnes som robila a bol negat....ale nerobila som ho z prveho ranneho mocu a pred tym som dost pila...mohlo to ovplyvnit? lebo aj moc bol dost bledy...ako voda skoro

janette4
8. júl 2008

Kašli na to, nestresuj sa a míňať zbytočne peniaze za testy.Ak máš pocit, že by si mohla byť tehotná, chd k lekárke.A koľko ti už mešká menzes?

cukruska1920
8. júl 2008

janet....ja som mala dlhsi cyklus...25.6 som mala ovu...cize mi meska vlastne len 2 dni

montinka
8. júl 2008

cukruska uvidisale na niektorych testoch pisu ze ked pijes tak ta voda ti moze zriedit ten tehu hormon

cukruska1920
8. júl 2008

monti...ja som dobre sprosta...ma to vobec nenapadlo...a vypila som asi liter..... lebo je mi to zahadou ze v nedelu to pekne bolo vidno a dnes ani tien 😕

montinka
8. júl 2008

no to moze byt z toho a najlepsie je robit si ho z ranneho mocu ale ani pocas noci radsej nepi.

cukruska1920
8. júl 2008

monti...no to uz nepijem od teraz.....a myslis ze tak isto to vplyva aj ked to zistuju z krvi?

janette4
8. júl 2008

Ja som si robila prvý test, keď mi meškala asi 2 dni, lebo ja som mávala menštr. jak hodinky na deň presne.Bola som ale nedočkavá a spravila som si ho podvečer, a tá čiarka bola slabučká.Potom som si spravila o týždeň, horko ťažko som vydržala, a robila som si ho hneď ráno a už bola pekne vidieť.Tak skús si ten test sptaviť ráno, lebo vtedy je vraj hladina toho hormónu najvyššia.

montinka
8. júl 2008

neviem vsak aj tak na krv sa chodi na lacno nie? a test si uz nerob pekne ti doktorka povie a mas istotu zadarmo. 😉

cukruska1920
8. júl 2008

monti...hej tak aj urobim

montinka
8. júl 2008

janette a ako sa mas? joj dnes bolo zase teplo co?

mirka8429
8. júl 2008

slavica ja som chodila v pohode ale uz ku koncu v poslednych tyzdnoch od 38-41 tt som ako kacicka veru chodila 😀

mirka8429
8. júl 2008

cukruska som kuki ta ciarocka je dost slabunka..radsej si testy uz nekupuj ale chod k lekarke ta ti to z krvi zisti raz dva a uvidis...drzim palceky 😉 😉

mirka8429
8. júl 2008

cukruska a este sa chcem spytat...nebolia ta prsia??alebo nejes vela alebo nechodis vela na wc??ja som mala toto ked som bola tehu..strasne veeela som papala a aj na wc chodila a prsia ma boleli strasne...

cukruska1920
8. júl 2008

mirka....bolia....aj podbrusko...ale uz len sem tam..ako keby ide mrcha...a jest mi praveze vobec nechuti...len zato si dam aby som nemala prazdny zaludok

montinka
8. júl 2008

cukruska a nebyva ti zle potom co nieco zjes?

cukruska1920
8. júl 2008

monti....nie..este som to nespozorovala

montinka
8. júl 2008

no vsak uvidis co povie doktorka. no idem ja lebo ide burka hrozna. ahojte a pekny vecer

cukruska1920
8. júl 2008

ahoj monti

zmrzka333
9. júl 2008

ahoj bruska tak ja stale nic

dididi30
9. júl 2008

caute, baby
moja segra rodiiiii, je 3 den po termine 😀 😵 prezivam 🙂

mywiel
9. júl 2008

Wouah didi tak drzime palce. 🙂 Zmrzka ak ta potesi ani ja nic v nedelu zacinam 41tt... 😠 😀

pinco
9. júl 2008

ahojte. zmrzka, ja uz ani neviem ako ta utesit. Uz len pozitivne myslenie a ono to raz pride, hm? 😅

didi ahoj, tak aspon uz vies ako to ostatni prezivali s tebou 😉 Drzime jej palce.

montinka
9. júl 2008

jej didi tak jej drzim palce.🙂 a zmrzka aj tebe a hlavne vela trpezlivosti aj ked to sa lahko povie

pampuliacik
9. júl 2008

caute baby, cau monti. ty si dnes bola u lekara? co nove? inak, nemala si planovany cisarsky- ci to uz neplati?

montinka
9. júl 2008

hm nooo ten doktor povedal ze to este uvidi. mam ist 16.7. uz do nemocnice skorej a tam ma bude merat a tak aby vedel ci bude cisarsky alebo nie. lebo povedal ze ked uvidi ze to zvladnem normale tak ma necha normalne. tak vlastne neviem ale tak vsetky predoperacne vysetrenia mam tak uvidime

pinco
9. júl 2008

monti ahoj, ty ides na cisarsky? No teda... Tak aspon budes mat vyhodu, ze nebudes cakat ako napr. zmrzka, ze kedy to pride 😅 Budem ti drzat palce, nech ste v poriadku ty aj babo. 😉

pampuliacik
9. júl 2008

monti a ten cisarsky je kvoli rozmerom panvy? mna doteraz nikto nemeral, som z toho trochu "na nervy". som dost malinka, babo vyzera byt normalnej velkosti.... kazdu babu premeriavali?

montinka
9. júl 2008

no pinco v tom je ten hacik ze ja sama neviem ako vlastne pojdem. tie dva dni tam budem ako taky pozorovaci zajacik aby mily doktorko zistil ci bude cisarsky ci normalny. ale tak aspon ze budem pod dohladoom v nemocke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre