Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pinco
26. aug 2008

ahojte, dakujeme vsetkym. 🙂 Som fakt rada, ze to uz mam za sebou. nakoniec som to zmakla cisarskym, ale hlavne ze je vsetko v poriadku. Tamarka (2530g a 47cm) sa narodila 17.8. o 5:20 po dllllhej noci 😖 Ale ten drobec stoji za to, takze drzim palce vsetkym, ktore este len cakate. 😉
Musim bezat, dnes sme sa boli ockovat, tak sme dake nepokojne 😅

vejinka
26. aug 2008

pinco..potom mi das par rad ked bduem potrebovat ok? 😅 a teraz sa uz venuj tvojej princeznej..moj manzel na nej skoro nechal oci...zlata baba 😵 😵 😵

pinco
26. aug 2008

veji cau! Ty este nic???? 😀 Ja ze si uz vystriedala so mnou izbu 😀 Neboj sa, ten cisarsky sa da v pohode prezit. Jasne, ze budes ubolena a ani to cievkovanie nie je nic moc, ale mozno sa vycikas aj bez cievky. A popri malom nebudes mat cas mysliet na to, ze ta boli brucho 😉 Na druhy den ako ta pustia z JISky ti zacne kolotoc a vydychnes si az doma a potom uz bude vsetko fajn. A nedaj sa stresovat sestrickami, ci mas dost mlieka a tak. 😠 Oni su strasne v tomto. Kazdu babu tam buzerovali, ze to treba rozbehnut tu laktaciu... A ja mam teraz tolko mlieka, ze len s odsavackou beham po byte 😀 A v porodke som ledva 10ml vycedila po hodine odsavania 😖 Keby si tie vycitave pohlady videla, ked som im to tam niesla... Hlavne pohodicku treba, ale to sa ti bude dat az doma, tak musis vydrzat. Budem drzat palce 🙂

a dakujem, pozdrav manzela 😉

vejinka
26. aug 2008

ok..pozdraveny.. 😀 no som zvedava ci z tych mojich mini cici...nieco vytlacim 😀 takze treba cim skor vypadnut...dobre vediet budem sa pytat na druhy den 😀 😀 😀 😀 viem ze sa to ale neda..takze len zatat zuby a vydrzat 😖

janette4
27. aug 2008

vejinka neboj, mini cici zvyknú mať viac mliečka ako veľké.ja mám veľmi veľké a bála som sa, či budem mať mlieko, ale našťastie zatiaľ mám.

janette4
27. aug 2008

pinco, ešte raz gratulujem k nááááááádhernej dcérke.je fakt zlatunká.vôbec na nej nie je vidno, že bola taká drobunká, ale ona to o chvíľu dobehne.ako sa cítiš?
Je to super pocit, keď to stvorenie držíš v náručí, že?S tými sestričkami máš pravdu.Mne pristúpilo mlieko deň pred odchodom z pôrodnice, malý sa mi nevedel prisať a keď sme dali nutrilon, vypil strašne málinko.sestričky aj doktor na vizoňite sa ma tiež stále vypytovali, či už mám mlieko.bola som z toho nešťastná, ale doma to už bolo v pohode.domáce prostredie, kľud, nikto ma nestresoval,proste úplne iné, ako tam.
Takže držím palčeky tebe aj malej Tamarke.

pinco
27. aug 2008

janette ďakujem. Domáce prostredie aj mne prospieva, tak sa cítim každý deň lepšie. Už sa teším, keď pôjdem trochu vonku, len si zatiaľ netrúfam vyťahovať kočík s tým mojím "rozparkom" 😀

A presne - malé cici sú v pohode. Ja mám tiež malé (no, teraz mám na moje pomery obrovské 😀 ) a mlieko už aj zamrazujem, čo sa mi to tak rozbehlo 😉

zmrzka333
27. aug 2008

Pinco gratulujem tak si sa dockala, prajem vela zdravicka a radosti z malej

mirka8429
28. aug 2008

ahojte tak ja tu po dlhom case...uz mam po statniciach..no mam vsetko urobene na 2..ale matematiku nemam pretoze z 31 otazok som nestihla doucit dve a vytiahla som si jednu z tych dvoch ☹ no tomu sa vravi smola..xixi ale nevadi...pojdem este raz na tu matiku 🙂 inak maly uz mal 4 mesiace a uz ani nekojim lebo maly bol nervozny aj kôli statniciam zomna..tak davam nutrilon ale vcera som kupila na skusku sunar tak vyskusam ako mu to bude robit..ale mam este 1 balenie nutrilon tak dodavam..a ak bude dobre robit sunar tak potom uz len ten...ale davam mu kazde 2 hodky cca a kamoska vravela ze to nejak casto mu davam...tak sa pokusim obmedzit aspon na 3 hodky..ale ked on je taky hlados...no a 3. sept. ideme na ockovanie aj na poradnu tak som zvedava kolko pribral 🙂

bora8
28. aug 2008

ahojte kočky, neviete mi niektorá poradiť čo to znamená v tehu knižke CS? - niečo s krčkom, doteraz som mala stále za 0, ale teraz som si všimla že už mám údaj za 2.....

darlinka
28. aug 2008

bora, myslim, ze to znamena "cerikalne skore", a ze sa zacinas otvarat... 2 je zatial v pohode... ale uz sa pomaly zacinas pripravovat... 🙂, ale ozaj len pomaly... babo ma este cas... 😉 😉

darlinka
28. aug 2008

Pinco, gratulujem, tak uz si aj ty vychutnavas ten najkrajsi pocit na svete...?? 😉 Mala je zlatulinka... 🙂

darlinka
28. aug 2008

Mirka ahoj, aj som na teba myslela, ze ako sa ti darilo... tak blahozelam k tym statniciam... 😵 😵

No co uz, ked nemas mliecko, aj tak si celkom pekne vydrzala... 🙂, ja som pri nasej Terezka kojila len 6 tyzdnov (tiez som dokoncovala semester)... ☹ , teraz sa zatial drzime, tak uvidime... 😕, malinky je straaasny hlados, uz meme 5400g 😀

claudinka
29. aug 2008

CS neznamena dlzku krcku, ale cervikalne skore, kde sa berie do uvahy jeho dilatcia, sirka, pevnost vonkajsej a vnutornej branky, je to pocitane od 0 do 8

janette4
30. aug 2008

pinco, keď zmrazuješ mliečko, aj sním predtým niečo robíš?alebo len dáš do vysterilizovaného pohára a do mrazáka?

pinco
30. aug 2008

veru darlinka, najkrajší pocit na svete 😵

mirka, aj ja gratulujem, matiku ešte zmákneš 😉

jenette, nič nerobím s tým mliečkom. Len do presnidávkovej fľašky (vyvarenej) si to zlievam celý deň v chladničke a potom to šupnem do mrazničky. Mne to tak vravela známa, že tak sa to môže, že tak vydrží aj dva tri mesiace (v chladničke 24 hodín).

miah
30. aug 2008

ahoj pinco, ako sa ti kocikuje v CAM MB X6?
uz ho mas odskusany? 🙂

janette4
1. sep 2008

pinco, vďaka.aj ja to tak robím.pýtala som sa, lebo som počula, že to treba prevárať.Ja som to svoje mliečko tuším prechválila, lebo už ho je akosi menej a musíme dokrmovať.ale snáď je to len dočasný problém a vráti sa to do normálu.teraz sa mi dobre hodilo to mliečko z mrazáka, iba som ho v chladničke rozmrazila a ohriala a malý ho v pohode vypije ako čerstvé.

dicinka1
1. sep 2008

pinco..aj ja by som rada vedela aky ten kocik je?ked budem tehulka..tento si urcite kupim...len neviem referencie..aky je ten kocik 😉

montinka
1. sep 2008

ahojte dlho som tu nebola. pinco kukam ze iuz to mas za sebou inak tvoja Tamarka sa narodila skoro o mesiac neskor ako ta nasa.chyba len jeden den. 😀 ako sa mate? my fajn pekne rastieme,pridala som nejake fotecky. 😉

montinka
1. sep 2008

hm az teraz som si vsimla ze uz som ti k malej gratulovala no vidno ze som tu dlho nebola 😅

dididi30
1. sep 2008

ahojte baby, jej tu este chodite? to je mile
pekne vas pozdravujem a pusinky detickam 😵
monti co porabas?

loss
1. sep 2008

caute aj ja vas pozdravujem 🙂

montinka
1. sep 2008

didi bola som tu len na skok isla som kupat malu. ahoj loss ako sa vam dari?

mirka8429
2. sep 2008

darlinka dakujem pekne🙂) no veru aj podla mna som prisla o mliecko v tom strese..ale nevadii...aj samko je velky hlados...no a som zvedava kolko pribral lebo zajtra ideme na poradnu a to ho budu aj ockovat...a co davas nutrilon_??

pinco dakujem🙂) na matike som mala proste smolu..vsetko som zmakla na 2..a matiku som vedela vsetky otazky a bolo ich 31 ale 2 som uz nestihla..no a vidis...smola ma navstivila ze som si vytiahla prave jednu z tych..no co uz 🙂

darlinka
2. sep 2008

Mirka, Terezke (ta uz ma 10 rokov... 😀 😀 ) som davala Bebu, kojila som ju len asi 6 tyzdnov. Palko teraz papa iba MM, zatial mame dost, ale musim denne vypit aj 4 litre tekutin...tak sa nalievam aj nasilu... 😝 Ale pre istotu som kupila aj Nutrilon, ak by bolo treba...

pinco
4. sep 2008

ahojte vsetky. Takze kocikovali sme sa zatial len dva krat, lebo sama ten kocik zatial nechcem dvihat, kedze som po CR, tak si este davam aspon tento tyzden pozor. Ale v podstate som s nim spokojna, akurat je fakt pravda, ze dost to natriasa, ked ideme po takej rozbitejsej ceste (ale to by asi v kazdom kociku natriasalo). Ale naklikavaju sa vstky casti jednoducho a je fakt lahky. 🙂

a nutrilon mam aj ja pre istotu zakupeny, ved ktovie do kedy mi to mlieko vydrzi. Asi sa zacnem aj ja viacej nalievat, lebo teraz tak 2,5 - 3 litre vypijem a sama citim, ze by som aj viac potrebovala. Ale ked nie vzdy stiham, ked mala rumadzga 😅

majandra
4. sep 2008

Ahojte vsetky, tak vsetkym chcem pogratulovat ku krasnym babatkam a tym co sme tehotne, tak aby sme to aj my zvladli...mne sa uz teraz klepu kolena 😀

montinka
4. sep 2008

pinco no s tym kocikom sa nenamahaj ja som ho raz dvihala sama a praskla mi jazva ale to ta nechcem strasit hm.majandra neboj sa zvladnete to vsetko 😉

janette4
4. sep 2008

ahojte.pinco s tými tekutinami je to asi pravda.ja mám posledný týžden málo mliečka,musím dokrmovať a všetci mi hovoria,že musím viac piť.v podstate aj pijem, lebo som stále smädná,ale ako t y píšeš,niekedy pri malom nestíham.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre