Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

majandra
27. okt 2008

dominka11, ahoj, tak to som rada, som uz na materskej, a co ty ?? Uz mi z toho niekedy sibe a maly tak niekedy strasne kope.... 😉

zabka
28. okt 2008

AHojky tak uz aj ja patrim k vam.... 😉

zuzula25
28. okt 2008

ahojte tehulky.tak uz budeme pomaly finisovat.straasne sa tesim, uz by som chcela aj postielku skladat, ale hadam este mame trosku casu, uz by som chcela aj kocik ist zobrat, mame ho odlozeny v obchode, uz by som chcela aby sme boli traja, ale cim sa blizime k porodu obavy rastu, ako rodit, kde.ale hadam nam to vsetko dobre dopadne.tak veeela stastia az to dotiahneme k uspesnemu koncu s nadhernym balickom(zeby ten nas bol od Mikulasa??)

north66
28. okt 2008

ahoj baby tak pocitam, ze aj ja sem uz patrim mam 29 tt a dva dni. Ja som sa slubila v robote do konca tehotenstva 😠 tak hadam to nejak zvladnem. inac sa citim celkom fain. vaha mi zacina stupat zo dna na den a to si davame pozor co jeme 😠 .
inac prajem vsetkym prijemne tehulkovanie 🙂

dominka11
28. okt 2008

ahojte, majandra, som ešte zamestnana, pretože nemám narok na matersku, takže pôjdem až na rodičovskú. Ale doma som už dlho, mám nakázané ležať, takže už mám akoby materskú 😉
Aj náš malý dosť kope, ale som rada, aspon viem, že je ok. Mne akurát vadí to nútené domáce väzenie. Ale čo narobíme, musíme ešte vydržať aspon mesiac.

north: to s tou váhou mi niečo hovorí 😀 a to som prve 4 mesiace vôbec nepribrala a nevedela som pochopiť ako sa dá tak veľa kg pribrať v tehu...a teraz to ide ani neviem ako.

majandra
30. okt 2008

dominka11, no aj mne vadi to domace vazenie, a hlavne mi teraz vadi ten strasny vietor vonku.....ja v podstate varim, zehlim, periem, chystam si vecicky pre maleho.....lebo cert nikdy nespi a bohvie kedy sa rozhodne ist von.....snad nebudem prenasat.... 😉

dominka11
30. okt 2008

ja by som bola rada keby sa vládzem aspon o domácnosť postarať, máme veľký dom a bohužiaľ moc mi to nejde. Každý deň zvládnem 1,2 veci urobiť. Mám kopu neožehleného, ale fakt nevládzem stáť na nohách. Malý ma tlačí, brucho a chrbát hned rozbolia a ja chcem ešte chvílu vydržať, aby bolo všetko ok. Už by som bola rada aj ja aspon v 36.tt.

majandra
31. okt 2008

dominka11, neboj aj to bude.....aj my mame dost velky dom, tiez nevladzem, manzel to nevie pochopit.....a to mi este svokra vcera pokazila naladu, pretoze ma len kritizuje, ze ake vecicky som kupila malemu, ze mu to bude male....este mi nic nepochvalila, co som kupila....ide mi na nervy.....do toho nechapajuci manzel.....akoze uz mi z toho sibe.

dominka11
10. nov 2008

vykašli sa na svokru, moja ešte nič nevidela, čo som kúpila a uvidí asi až ked bude maly na svete.

majandra
10. nov 2008

dominka11, ved jasne, ale mohla by byt trosku normalnejsia,ale co uz nevyberame si....

dominka11
13. nov 2008

moji svokrovci odchacdzaju na vianoce do švajčiarska, takže možno maleho uvidia až neskôr, teda ak sa nenarodi skôr.

majandra
21. nov 2008

Ahoj, to tu fakt nikto nie je v tretom trimestri????

renata7718
15. feb 2009

ahoj ja som zo sabinova a dnes som tu prvy krat, do porodu mi zostavaju 3tyz. az 4tyz.,pisem na odporucanie kamaratky,rodit budem v presove,vybavicka je prichystana. mam uz jedno 8roc dievcatko, takze sa aj trosku porodu obavam. inac je to dobre ze si je s kym aspon takym to sposobom pokecat.

sestricka5
16. feb 2009

ahoj, renata, tiez som v 3.trimestri - sice este nie tak pokrocilo ako Ty. tiez mam doma slecnu, ale len 13-mesacnu 🙂 inac - porodu sa az tak neobavam - len aby nebol priskoro 😒

ester161
1. júl 2009

ahojte
ja som z presova..budem rodit v presovskej,,starsne rychlo to zbehlo,,kedze po navrate z vonku,okrem zariadovania bytu.vybavovania milionu veci...fakt za tri mesiace sa rodiiii!!!
nejak si to stale neuvedomujem...je mi fajn..chvalabohu vsetko ide pekne.
s tymi domacimi pracami by som si velmi hlavu nelamala(ako tu citam vyssie)
treba vziat pani na par hodin dva krat do tyzdna..a je po probleme..
ja som pribrala uz 11kg,,a to ma este cakaju 3mesiace..dufam ze nebudem akjo gula-)))nikdy som nebola tucna..tak to trocha zle znasam.aj ked viem ze je to tehotenstvo...
chodite casto na tie psychofizicke predpripravy?? do starej nemoznice napriklad?? v presove?
ja som bola zatial len raz,,koli teplu na hodinu obeda,,nejdem..ale urcite mesiac pred porodom budem aktivnejsia-))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre