Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jankapo
10. mar 2008

No povery su blbost, ja som nic doma nemala a aj tak sa mi skratil krcok a vselico sa mohlo stat....radsej ani nespominam. Potom som v panike zacala chystat cosi pre pripad predcasneho a stav sa stabilizoval....
Umelu vyzivu sme dnes diskutovali s manzelom, on veterinar si mysli ze predsa priroda to tak zariadila, ze kazde mlada pije mamino mliecko a ked ludske mlada nepije tak je to len mamina chyba... 😠
Tak som mu pekne vysvetlila, ze to nie je celkom tak...ze maju zeny, aj deticky velke problemy obcas a chce to vela sebazapierania a tak...niekedy to ide hladucko...uvidime, ja veriim velmi velmi ze sa nam to podari, aj ked velke oci si nerobim. Resp. ratam s tym ze to nemusi vyjst...urcite by som nikoho kvoli tomu neodsudzovala pokial mi niekto vyslovene nepovie ze nechce kojit, lebo neviem co....

mirka8429
10. mar 2008

didi ahooj...pocuj nevies mi poradit?uz asi 8 krat za sebou mam take mierne bolesti v podbrusku a opakuju sa cca po 5 minutach ale nesilneju...su take iste,,,to co je

daniela84
10. mar 2008

didi ja sm sa dokonca vyhadzala netusim z coho, a sny take zle nemavam stale, ale tejto noci to bolo hrozne s tou malinkou o piaej som bola hore a nevedela som sa poriadne rozdychat, mne preskakoval dych uz ked som bola mladsia, sem tam mi vynechal, tak teraz sa mi to vracia, tak mamka uz hovorila ze si mam zabezpecit sacok a dychat do neho 🙂

dididi30
10. mar 2008

dani ja som mala nakupene ako ty a aj ak som len puder na ritku pouzivala a olejik a specialny samponik co mi dala lekarka, lebo babatka zvyknu mat po porode take vyrasticky, hlavne ked je teplo...aj mydielko sa ti zide ked sa velmi pokaka.....a nivea asi neskor, ved das olejik....ale ako ty uznas za vhodne,...ja este kozmetiku nemam,lebo sa neviem rozhodnut, chcem jeden druh....

mirka8429
10. mar 2008

didi no porodila o tyzden skôr🙂 nemam este v albume...ale dam si tam

dididi30
10. mar 2008

jaj to ja tiez, od malickej sa mi zacali robit vyrazky bolave jedna a poriadna, dlho sa lieci a od vtedy sa to zomnou vlecie, hlavne ked som bola pred kramamy a teraz to mam tiez a mam mat chlapceka, takze povera o peknej pleti je len povera 🙂

dididi30
10. mar 2008

miri a kto porodil skor??co si porabala?

dididi30
10. mar 2008

miri , teda, ja neviem, zeby porod??? zartujem, no ale kazdych pat minut, to je potom porod, ty rodis 😀 😀 😀

dididi30
10. mar 2008

miri......zartujem, este nie mas cas, to su poslickovia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirka8429
10. mar 2008

didi no ta moja kamoska co porodila dievcatko..dalsia..uz som ostala len ja a este jedna kamoska...si si necitala to o tych mojich bolestiach?co to moze byt..snad len plany poplach...jooj..cely den som v posteli bola...ale teraz mam tie bolesti uz asi 9 krat a opakuje sa to vtedy cca kazdych 5 minut a teraz ani nepozeram cas...ale este stale

dididi30
10. mar 2008

irka......inac brusko mas take fajne velke...si pekna na tych fotkach, to ja som onicom, ani chlapcek ma neokraslil, ja ked som tehu tak oskarediem.....po porode je to uz lepsie 😀
ja neviem, sak ak sa ti nestupnuje tak je to ok.......ale sak pockaj este , vecer uvidis a pokial ti nepraskla voda tak este vydrz.....

daniela84
10. mar 2008

miri a neces ist radsej na pohotovost pre istotu ked je to v takych intervaloch, predsa ty si uz 35 tyzden, alebo skus este pockat aspon taku pol hodku, hodku a uvidis ak to neprestane tak radsej skoc na pohotovost aby si sa zbytocne nebala

mirka8429
10. mar 2008

didi ty a skareda?cosi...no brusko sa mi este zväcsili..vcera sme boli po tyzdni u svagriny a len pozerala...ze mi dava take 2 tyzdne..xixiix no snad nie skôr...dufam ze vazne to nic neje...lebo este stale to trva..ale nezhorsuje sa to---a vies pytam sa mamy no ona si uz nepamäta

dididi30
10. mar 2008

miri este pockaj hodku dve ako pise dani,lebo to fakt mozu byt poslickovia......ozaj aj ti kleslo brusko?

jastericka
10. mar 2008

mirka: aj to mám, ale nie tak často ako ty, skús zavolať doktorke a sa na to opýtať...človek nikdy nevie

A presne s Vami súhlasím, že žena musí sama vycítiť, čo je pre ňu a bábätko najlepšie. Ja si všetky tie "rady i nerady" vypočujem, zhodnotím, ktorá je pre mňa vhodná. Tu u nás mi tiež niekto povedal ohľadom toho cisárskeho, že to nie je pôrod, to akože som neplnohodnotná mama či čo....to môžu hovoriť len tí, čo tomu prd rozumejú....
Aj cisársky aj normálny pôrod má svoje výhody a nevýhody.

Čo sa týka tej kozmetiky, veď samé uvidíme, čo našim bábätkám vyhovuje. Ja som kúpila Johnson, snažím sa vždy z jednej značky, nekombinovať. Na ritku mám sudokrém, aj keď som už počula aj chváli aj nechváli.
Ale naozaj, každé bábätko je iné, tak si odskúšame na svojich 🙂

daniela84
10. mar 2008

No aj moja mamka mi povedala zeby mi uz nevedela poradit, sak rodila pred 24 rokmi. Didi aj ja cem jednu znacku tak uvidim tuto niveu z co a ako. dufam ze malinka sa z nej nevyhadze, tak ako ja xi xi, keby si videla moje nohy vyzeraju jak dostipane. A samozrejme ja si to skrabem to by som nebola ja.
Janka ja tiez neviem ako s umelou vyzivou, dufam ze budem normalka kojit, sak to sa kupi prinajhorsom ked pridem z nemocky to zvladne aj manzel, on je sikovny.
Miri mozno plany poplach, naozaj, neboj sa. Samko hadam este nece ist k mamine, a mozno sa naozaj nevie dockat

mirka8429
10. mar 2008

didi no svagrina povedala ze trochu mi kleslo..ja to tak nevidim...vies ja sa vidim kazdy den....

jastericka snad su to len poslickovia...kamoska mala 2 dni pred pôrodom bolesti..uvidime co bude v noci...

dididi30
10. mar 2008

jastericka....ja som pri malej najviac pouzivala pudrik na ritku aj teraz chcem, lebo to bolo fakt dobre a dobre to vysusilo, krem dost rozmocil ak bolo teplucko,,ale sak uvidis 😉 a aj ty to mas co mirka? hm este nam ;porodite 🙂

jastericka
10. mar 2008

presne to čo Mirka opisuje 😅 Presne aj mne švagrina povedala, že ona keď išla rodiť nemala tak dole brucho ako mám ja. Mne sa to tiež nezdá, pozerám sa stále na seba....no uvidíme, ešte je skoro...ale ak by bolo moc zle, neváham a frčím na pohotovosť.

Ten púdrik si ešte kúpim, tiež som počula, že klasika je klasika

daniela84
10. mar 2008

Ale inac aj mne uz kleslo trosku bruso a nejak ani extra nepriberam, som len kilo za tri tyzden pribrala, jedine co mi zacalo chutit je cokolada a to som ju nepapala skoro cele tehu a teraz jajaj.
Jastericka mi zvazujeme cisarak kvoli ockam, bojime sa aby sa mi potom nezkazil zrak este viac alebo by som nebodaj neprisla o ocka, manzel sa boji, sak ako by som si pootm malinku uzila.
No a co sa tyka kozmetiky, ja som si vybrala niveu a aj plienky mam pampersky. Nechcela som este kupovat tesco take lacnejsie ze na zaciatok si kupime nieco drahsie, a pootm skusime aj to lacnejsie.

dididi30
10. mar 2008

miri neboj, bude to dobre ak mas porodit tak porodis ak nie tak nie.....skus si dat ten caj teraz, mozno ti pomoze 😉 alebo si daj teplu vanu ak je tvoj muz doma aby ti pomohol z nej... a uvidis ci su to porodne alebo ine bolesti

dididi30
10. mar 2008

dani ale to priberas tak ako sa ma od mojeho tt to ma byt 200g tyzdene tak to mas dobre, ukazkovo..ja mam od zaciatku nizsie brusko pri malej som mala vyssie...sak ho aj dole citim 🙂

jastericka
10. mar 2008

aj ja som mala ísť na cisársky, lebo malá bola priečne, ale otočila sa....
Cisársky je podľa mňa ešte horší ako normálny pôrod, si to potom viac odtrpíš, lebo je to ako po operácii, no každopádne, kvôli očkám by som išla na cisársky. Zvládneme to či to bude tak či onak

daniela84
10. mar 2008

No miri neboj, sak v 35 tyzdni uz malicky budu silnucky ako buk a vobec nebude vadit ze pride skor. A skus tu vanu aj ja mam na nu chut ale moja laska nie je doma, a nedovoli mi kupat sa samej tak pojdem do nej zajtra. a nech je manzelik pri tebe, a zabava ta niecim. Mozno ked sa rozptylis tak to prejde a aj na to zabudnes
Didi vidis pudrik tak aj ten este dokupim

mirka8429
10. mar 2008

didi a to mi neposkodi ten horuci kupel??

jastericka no presne mne povedali ini ze kleslo brucho...tak neviem neviem ale isto skôr porodime

dididi30
10. mar 2008

uskodit neuskodi, len ta k niecomu dopracuje, tak to chces....a mozno ti to prejde sak pockaj, pokracuje to este?

daniela84
10. mar 2008

Didi aj mne mamina hovorila, ze pri segre si musela drzat brucho aby z nej nevypadla. Jastericka mi ideme na buduci tyzden pozriet do sace, lebo este nemame vybraneho doktora, a moj gyno spominal pani doktorku sevcovicovu ze sa mame pytat na nu, tak sa s nou dohodneme a uvidime co ona na to, sak mam ten nalez v tehotenskej knizke. Ja neviem ci sa mi meni brusko, ja som povedala ze ano, ale moj manzlelik hovori ze nie.
A teraz je statsny ako blcha na mimibazari vyhral katany tak je rad ako blska, dekoracia do obyvky novej. Ja dufam, ze neporodim skor ako sa prestahujeme. Malinka by mohla vydrzat.

daniela84
10. mar 2008

No mirka netusim ako ti poradit, kupel ti to bud urychli, alebo to azda prejde, dufam ze ti neradime zle, ked my sme tiez laicki, alebo radsej nechod do tej vane.
Skus este pockat do tej desiatej a uvidis

mirka8429
10. mar 2008

didi no pokracuje len uz nepozeram po akom case...

dani ty nerodis v PO??ides do sace?ja som nechcela lebo mam to daleko...inak ak chces ti mozem odporucit lekara môjho gynekologa je pôrodnik v saci a je perfektny...vola sa marcel luptak..vazne je super...len ja to mam dost daleko tak mam vybaveneho v novej

dididi30
10. mar 2008

len sa dzrkaj a daj vediet ako si pokrocila mozes aj cez skype alebo cez azetko 😉 drzim palceky, vydrz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre