Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
13. mar 2008

didi a to som dodnes nevedela lebo dnes som bola u druhej dokiny lebo z tamtou som nebola spokojna a ta robila poriadky lebo na usg skoro dostala infarkt zo mna a chcela ma poslat do nemocnici lezat mam uz prezretu placentu na 2-3 a podla nej uz 37 t anie 34 tak rovno do nemocnice na prietoky a tam to potvrdili takze teraz na rychlo za s kultivaciu a este neviem ake vysetrenie zajtra aby sa stihlo a na dalsiu poradnu vo stvrtok.takze lezat do nemocky nemusim lebo to zodpoveda tyzdnu.a je vsetko ok. akurat mi oznamili ze bude automaticky sekcia.

dididi30
13. mar 2008

ej ha to je nejake problematicke.....to aj prezreta pacenta moze byt? tak to by si mala uz davno porodit nie? ju ti lekari su niekedy ako ....takze bude cisarak...

jarka70
13. mar 2008

no veru tak dali my tam aj vykricnik.ale ta placenta aj by sedela k tomu tyzdnu//37//.keby som bola len 34t.tak rovno do nemocnice a liecit placentu pokial by sa len dalo.
a veru caka ma sekcia ☹

dididi30
13. mar 2008

ale sak furt dobre nech je len drobcek zdravy a vies uz aj vek robi svoje....ja mam 30 tiez som sa bala ale aj stale bojim, ale nepripustam si to...zatial sme ok 🙂

jarka70
13. mar 2008

Presne tak aj vek tu hra svoju rolu ja mam trosku viac mam 34 a teraz v tehu to citim ze uz to neni ono ako bolo v predoslom.len nech su zdravucke tie nase deticky.

sandrika
autor
13. mar 2008

jarka tá sekcia má mrzí, ale keď to musí byť je to najlepšie pre dieťatko a toje to najdôležitejšie.

dididi30
13. mar 2008

tak presne, nech su zdrave a ani taky cisarsky nas neodradi.. 😉

mien
13. mar 2008

ahojte maminy, ja neviem prečo sa bojíte tak cisárskeho, ja si to idem vybaviď, no pokiaľ sa to bude dať, ja sa strašne bojím prirodzeného pôrodu a to hlavne, keď sa musí zašívať, podľa mňa pri cisárskom nič nebudem cítiť, len potom ale to vydržím, a keby som išla rodiť prirodzene, tak určite budem mať stehy, lebo doktor mi povedal, že už teraz môj malý váži 1200 gr a keď to bude takto pokračovať tak bude mať nad 4 kg, ale možno, že sa mýlim, mohli by ste mi povedať prečo sa tak obávate cisárskeho, možno, že to viac bolí aj ty Jarka ako vidím máš už 3 detičky, tak by si mi mohla poradiť, lebo už s tým máš skúsenosti, no ale možbo si rocdila vždy prirodzenou cestou, teraz keď budeš mať sekciu tak to môžeš porovnať, prajem ti všetko dobré

dididi30
13. mar 2008

mien.....ja sa nebojim vobec ja beriem vsetko len nech je babo ok....teba som tu este nestretla, kde sanachadzas?

mien
13. mar 2008

sem tam zvyknem písať, ale nie veľa radšej si prečítam je to naozaj dobrá téma a môžem sa dozvedieť veľa nových vecí, ale ja mám taký problém, že sa strašne bojím pôrode, aj keď možno budem mať cisársky, bojím sa toho, že na na prídeu bolesti doma a nestihú mi to spraviť, no ale ešte nie som skúsená možno keď budem čakať druhé bábätko tak budem skúsenejšia didi ako vidím ty máš termín 4 a o dva týždne mám ja ako tak rozmýšľa nedávno boli vianoce, velmi sa to blíži

dididi30
13. mar 2008

mien......a ty si sama , bez muza rodicov ci ako? co by si sa bala, ja som sa nebala, lebo som o porode skoro nic nevdela...prave pre teba je to lahsie..no ale ked citas toto tu , tak sa ti ani necudujem,veru by som sa aj ja bala vobec byt tehotna, kebyze to tu beriem vazne....len mysli pozitivne a bude vsetko ok,...neboj nieje to take hrozne , ja som nemala takmer ziadne bolesti a zbehlo to ako voda......aj toto mi zbehlo hoci by som uz radsej bola v tom 36 aby som bola spokojna,.,.,mam toho teraz dost rodina dcera, tak nemam cas mysliet ani ze som tehu 😉

mien
13. mar 2008

no ja mám veľmi dobrého manžela som s ním vľmi spokojná, aj maminu mám dobrú otec nemá o mňa záujem veď som ho videla asi 3 krát ale vôbec ma to netrápi, máš pravdu nie je veľmi dobré čítať pôrody, ale ja som taký typ, že chcem vedieť do čoho idem aby som sa nezľakla, a cez deň veru nemám čo teraz robiť, lebo sa mi skončilo skúškové obdobie, ale to zase začne, lebo si musím posunúť skúšky dopredu, lebo to asi nestihnem do pôrodu, no veď uvidíme čaká ma ťažké obdobie, no tak ty už máš krásnu dcérku budete mať zachvíločku veľú rodinku, aj ja by som to chcela mať už za sebou, čo si my ženy musíme vytrpieť, však, a ževraj muži sú silnejší, veď odpadnú aj vtedy ke´d uvidia ihlu, ale ja budem mať manžela pri pôrode, lebo nechcem byť sama, a ty si mala prip pôrde niekoho alebo si bola sama

dididi30
13. mar 2008

ej veru, ja som pri malej bola sama, ale teraz mi bude pri mne muz aj staci ked do roboty brnkem ,ze mi je zle a uz je doma..takze som tiez rada...aj rodina mi pomoze s nosenim malej do skoly ked bude po porode, lebo tu sa chodi po porode uz aj v den porodu domov, ja som v anglicku ....tak muz ostane doma na par dni aby som sa zotavila..uf to bude....

jankapo
13. mar 2008

Mien, skus pozriet temu cisarky porod, tak ako so vsetkym, su vselijake nazory, nie si jedina kto ma obrovksy strach az paniku z prirodzeneho porodua zvoli si cisarsky, aj ked ho udajne lekari neradi robia na vlastnu ziadost tehulky.
Ja mam kamaratku ktora mala cisarsky so spinalkou, takze hned svojho synceka videla a ma z toho uzasny zazitok, tiez mala des a hrozu z normalneho a to je podstatne, aby zena nemala z porodu tramu, nie?
Ja si myslim ze najdolezitejsia pri porode je psychika zeny, komplikacie casto vzniknu ked zena zacne panikarit, nemoze dychat, nepocuva rady personalu, lebo jednoducho nie je schopna...
Ja tiez citam o porodoch a nie je mi vsetko jedno a pritom si myslim ze som dost velka hrdinka, ze sa bolesti az tak nebojim, ja sa asi viac bojim hladu a smadu, ak mi nedovolia jest a pit.... 😀
Skutocnu realitu z citania pribehov nikdy nepochopime, snad az ked zazijeme...to su take nevyspytatelne veci, ze uz to vsetko beriem s rezervou.

jastericka
13. mar 2008

jarka: cisársky alebo normálny pôrod, hlavná vec, že bude bábo OK, ale aj tak držím palce, aby všetko dobre dopadlo.
Inak si ma nastrašila, lebo ja som bola na poslednom ultrazvuku v 33tt+1 a tiež mi zaznačila placentu II.-III., to už je prezretá? Nevyjadrovala sa ale vôbec k tomu.

Dnes som bola v poradni, dva týždne musím ešte ležať, nič nerobiť, lebo že to vyzerá podľa bolestí a pichania, že sa to u mňa už rozbieha, že po dvoch týždňoch už porodiť môžem. Tak snáď sa to ešte udrží..

dididi30
13. mar 2008

jankapo..to hej , ked som ja rodila, tak som bola veru hladna, ale to ma preslo pocas zasivania 😠 som v anglicku a tu sa moze aj pocas porodu jest a vobec ta nehoholia a ani klistir nedaju a mozes rodit ako chces, po sediacky do vody s epiduralom......tak som rada, len sa obavam kliesti lebo to radi robia, ak je problematicky porod..no dufam,ze to vyprdnem 😀

daniela84
13. mar 2008

No dievcata tak volal mi moja mamka a pekne so sa vyplakala, ani som si nemyslela ze mi tak bude chbat, tych 250 km je neznesitelnych, anilen nemozem sadnnut na bus a ist ich kuknut. a tak uz tokala do manzela ci ma nedovezie aspon an tyzden domov, bola som si vymenit aj tie riflicky co som vcera kupila, super predavacka je tam. Lebo volala sefke a ta jej hovorila do telefonu, ze nie je mozne aby rifle farbili, lebo ze su predpierane, a tak sme chtili s predavackou servitku a pretreli sme rifle a co sme nevideli ze oni farbia, vcera ked som ichmala na sebe som bola cela modra a este som sa aj vyhadzala.

dididi30
13. mar 2008

dani ja uz mamku nemam 😢 ale viem ako ti musi chybat ☹ no to je s tymi riflami aj moje pustaju ale uz som ich par krat prala,tak je to lepsie..... 😉

jarka70
13. mar 2008

mien ak by zalezalo odo mna tak rodim normalne rychlejsie sa zena zotavi a zabudne skor na to co prezila ,ten cisarsky zase predsa je to chirurgicky zakrok a po nom su bolesti a nie si tak skoro imobilna to zotavenie je dlhsie 😒
jastericka ja som dodnes bola na to ze je to 34t podla tej slavnej dokiny ale dnes som bola u novej a aj v nemocnici a tam potvrdili uz 37t. no a ona mi povedala ze taku placentu ja na 34tt.v stupni 2/3 nesmiem mat lebo je prezreta ale nakolko mi v nemocnici potvrdili 37t je to v poriadku a mozem kludne o chvilu rodit.predsa bol to velky rozdiel podla tamtej dr. so mala rodit 29.4 nic nespravila tak ako mala este ani tie najdolezitejsie vysetrenia.

helena
13. mar 2008

jarka kedze pises o tej placente ja som v 31tt a na sone mi zistili ze mam placentu dozretu na stupen 2....nie je to skoro???? vraj mozem skor porodit.....

jarka70
13. mar 2008

ako ja tomu rozumieim tak ano mozes lebo ta placenta tiez hra na tom svoju ulohu a dost dolezitu

daniela84
13. mar 2008

tak didi toto by som asi nevedela zvladnut byt bez mojej mamky, ale stale mi je velmi smutno, no len asi z toho ze som stale sama. a nemam tu ani kamaratov, ani nic take, tak je to asi preto. A takato depka ma vychitila po dlhom case. NO je to dost blbe ze farbia, ked stali take peniaze, to by nemali

helena
13. mar 2008

povedala mi sestricka u gynek.ze ked dozrieva placenta tak aj dietatko je dozrete.....a vraj vtedy zvyknu skor vyvolat porod asi o take 3 tyzdne

jarka70
13. mar 2008

presne tak 🙂

jarka70
13. mar 2008

aj komplikacie mozu nastat ak to nezistia- co moja dokina to mala v ri..

helena
13. mar 2008

no tak by som sa mala uz podla teba radsej pomaly chystat teda balit do porodnice???? aby som potom nebola prekvapena???? joj moc mi pomoze ak pokecame o tom trosku
😉

mien
13. mar 2008

didi, tak to máte super tak to ťa pustia domov skoro,
jankapo, aj som už pozerala aj cisársky rez no nie je to bohviečo, ale prirodzený pôrod je ešte horší podľa mňa a niektoré maminy spômínajú, že najhoršie bolo to zašívanie, a keď je už pôrod taký no to zašívanie si nechcem ani predstaviť, a bojím sa aj toho, že by som nemala dostatok síl na to, aby som bábo vytlačila
daniela, viem si predstaviť ako ti môže mamina chýbať a to hlavne teraz keď si na všetko citlivá, ale musíš na to myslieť, že nie si sama už ste 2 v 1
jarka máš pravdu aj ja som čítala, že po prirodzenom pôrode sa zotavíš rýchlejšie, ale ja to voľaako mám tak uložené v hlave, že lepšie by bolo cisárskym
nechcem nikoho strašiť, ale moja kamarátka rodila pred mesiacom a nemala ani 3 kg bábätko a spomínala mi, že kričala z celej sily pri pôrode, mala tažký pôrod, no ja si to ani nechcem predstaviť keď moje die´tatko bude mať vyše 4kg a ja budem rodiť prirodzene
no a ešte niečo niektoré maminy tu píšu, že pri pôrode mali aj študentov medicíny, a poprti tom nepodpisovali žiadne papiere, niekde sa to robí, že ti dajú podpísať, že s tým súhlasíš, ale ja aby som tam mala niejakých študentov no to nie v žiadnom prípade neviem, ale pre mňa je to ponižujúce, ale každý má iný názor
moja kamarátka rodila tam, kde aj aj budem, a ževraj jej priviazali nohy, no úžasné ja by som to nedovolila, už vidím aké budú mať so mnou propblémy ve´d ja ich tam vštkých zbijem, a keď natrafím ešte na nejaké super sestr, no to si radšej nechcem ani predstavt

jarka70
13. mar 2008

mien ved uvidis je aj vela takych zien ze ani nevedeli ze rodili zbytocne sa tym trapis len si zvecsujes obavy ved kazda sme ina a iny organizmus a inac to znasame.uvidis dopadne to ok mozno nam povies ze chcers rodit este raz ja som mala kamosku z ktorej vysla mala a povedala ze je schopna ist rodit znovu 🙂

mien
13. mar 2008

jarka, dúfam, že máš pravdu, uvidíme, možno po pôrode si poviem, že to ani také hrozné nebolo, to by bol ten lepší prípad

jarka70
13. mar 2008

mien presne tak mysli pozitivne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre