Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mien
13. mar 2008

no baby, ja som si nahrala na zone reality pôrody, tak to idem kuknúť, majte sa pekne a dobrú noc

danka86
13. mar 2008

to chces naozaj pozerat... ja by som asi nemala odvahu.. ale ahoj 🙂

dididi30
13. mar 2008

dani preco ja to tiez kukam, pohodka 😉

daniela84
13. mar 2008

sak ja lezim, to je na tom, ale uz sa teraz kus pohybala, preplavala si xi xi, tak som spokojnejsia. to ja mam nejak furt vycitky svedomia ked sa flakam po meste

sandrika
autor
14. mar 2008

Krásne ránko dany preč s výčitkami 🙂

loss
14. mar 2008

ahoj sandri
ako sa mas?ja som bola vcera na kontrole mala ma 1803g a vsetko je zatial ok od 1.4 nastupujem na MD

lenocka80
14. mar 2008

Jastericka, citala som o tych popruhoch na nohy, co ste s babenkami pisali. Ja som bola asi pred dvoma tyzdnami obzerat porodnicu v LM a mame tam novucke kreslo na rodenie a je bez toho, dokonca je tak skonstuovane, ze sa da nohami zapret. Tiez chodim na predporodny kurz a porodna asistentka hovorila, vraj je to pre rodicky super, lebo dokazu lepsie tlacit. A vraj ked prideme rodit, tak sa mame nan pytat, ak bude volne. A inak kam chodis cvickat?

sonatorik
14. mar 2008

ahojte dievcata....
chchem sa opýtať na jednu vec... možno má niektorá z vas podobný "problém"...mne nejak "vystupili 2 materské znamienka, ktoré mám na hrudníku. Obe sa tak "vypučili" a na dotyk ich velmi zretelne citim.... može to súvisieť s tehotenstvom?ostatne ktroé mam na tele sa nezmenili, len dve tak tesne pod prsiami....

lucka0122
14. mar 2008

sonatorik ahoj aj mne sa presne dve znamienka vystupili.....lossik ahoj ako sa mate a nelka?sandri a vy ako?

sonatorik
14. mar 2008

tak to mi trochu odlahlo...že nies om sama...🙂)) stale sa na to chcem opýtať gynekologicky ale zabudnem.... tak ked sa dozviem niečo nove dam vediet

miriamka
14. mar 2008

Loss...jej,mala ako pekne rastie!ja idem do poradne dnes,tak som zvedava aky je maly velky.

dididi30
14. mar 2008

dobre ranko kocky.....ty kokos vy ste uz ale daleko 😀

daniela84
14. mar 2008

dobre ranko vsetkym, tak dnes nalada stupla, ale to asi preto ze som nejak vo svungu, varim, periem, pratam a poobede ideme k svokrovcom a vecer mozno pojdeme s partiou niekde posediet tak sa tesim, a za posledne dve noci som sa dobre vyspinkala, vstavala som az o somej co je u mna rekord.
Tak hadam ma dnes ta depka obide
A volal som aj doktorke u ktorej cem rodit v saci a pos viatkoch tam ideme kuk
A este sme sa s manzelikom rozhodli, ze kozmetiku si vyberieme bubchen, a objedname ju z netu sak naco behat po obchododch ked vam to pride rovno domcov :DDDD

sonatorik
14. mar 2008

ahoj daniela.... len ti chcem poradit...teda veim že je to individualne, ale dvom mojim kamaratkam (a zaroven mojim krstnantakm) tato kozmetika nerobila dobre...možno je to len nahoda...ale aj tak aby si vedela. ja predpokladam, že u každeho dietatka je to individualne....aj ja pocitam s tym že vyskusam tak 2-3 značky as potm pri jednej ostanem.

miriamka
14. mar 2008

Daniela...a cez aku stranku tu kozmetiku budes objednavat?

dididi30
14. mar 2008

sanatorik aj ja si myslim, pre moju dceru nebolo nic dobre, len obycajne kremiky, a nivea tu znesie do teraz tak ako ja......treba viacej poskusat 😉

daniela84
14. mar 2008

www.mojalekaren.sk

Sona dakujem za radu, sak uvidime, mne s ta kozmetika paci, ja ju mam tiez tak skusim a ak nie tak skusim niveu, ja tiez necem ostat ri jednej znacke, sak ak nieco tak to pootm predam, ceme totiz celu sadu, aby sme mali. Ta uvidim, lebo som cela niveu, ale vadi mi, ze nemaju zasyp, asi som chora chi chi.

daniela84
14. mar 2008

alebo asi ostanem radsej pri nivei, neviem este uvidime, a zasyp nechma klasiku aviril

sonatorik
14. mar 2008

🙂))) ja som si zaztial kupila len zakladne veci- mydlo, olej, krem na ritku. lebo predpokladam, že prve týždne budem použivat len toto... a priebežne dokipim čo treba. Inak u nas v PO celkom pekne počasie...tak ma ťaha niekde von na kafe... ale normalne sa bojim aby ma neprekvapili kontrakcie niekde v centre🙂)))

dididi30
14. mar 2008

dani zasip je super, najma v lete ja si ho tiez kupim....
sanatorik, vraj ako zakladna vybava staci mydielko a olejcek plus nejaky kremik alebo pudrik na ritku....kontrakcie zacinaju zvacsa vecer ci v noci, ale to zas nieje pravidlo 😉

daniela84
14. mar 2008

ale co by ta prekvapili, aj ja som kukala ze je fajne vonku, ja som sa tarala kus vcera sona, ale sla by som aj dnes.

sonatorik
14. mar 2008

ta ty si ma premenovala 😀 😀 😀 dik za radu, citim sa celkom fajn....aa nechce sa mi doma ležať...hoci mužiček velmi nechce aby som sa motala po meste.

daniela84
14. mar 2008

To ja tak vzdy xi xi, no ani moja ma nece pustat, ale sem tam mam vybeh na trovenie, lebo doma mi z toho hrabe, ed som furt sama medzi styrmi stenami, to je na porazenie, vcera som mala taku depku, ze som cely den preplakala a najhorsie este ked mi volala moja mamka

daniela84
14. mar 2008

A aku mate skusenost s johnson and johnson???? Lebo aj ta sa mi paci......

sonatorik
14. mar 2008

ja chodim stvrtky do skoly.... ale od kedy som na materskej je to pre mna fakt nezvyk byt doma cele dni....stredy do predporodnej pripravy (central- sidlisko II) odporučam, už sa tam asi nestretneme, ale je to velmi dobre....ja som tam bola len 33x ale dalo mi to vela

daniela84
14. mar 2008

No my sme mali doteraz behacky kvoli bytu a zabili sme tym cele dopoludnie a tak som poobede bola taka znicena ze som tak akurat spala, tieto dva tyzdne sme mali ako tak volno, a uvidime co bude na buduci, mozno by som tam uz sla. Konecne aspon raz

dididi30
14. mar 2008

soni ,vies ze som si to vsimla, ale sak som si myslela, ze si to nevsimnes 😀 prepac...inac som ta hrozne premenovala, ze ako sanatorium fuj 😕 prepac 😀 😅
dani..ved pohoda, kazde dieta je ine, ale ten jonson a vobec vsetky tie znacky su na saciatok agresivne, staci obycajne daco, alebo z kazdeho daco a uvidis, je to na tebe a babu 😀

sonatorik
14. mar 2008

cosi....vobec sa nehnevam, lem ma to brutalne pobavilo...sanatorium 😀 😀

daniela84
14. mar 2008

No ja este ani sama neviem, ale asi ostanem na tej nivei lebo som hrozne zmatena z toho xi xi, len to cem mat po ruke, lebo my sa takymto tempom nezabyvame ani ked bude mat mala rok

jastericka
14. mar 2008

danka86: mne na záhu pomáha horúce mlieko, ale fakt horúce, teplé nezabralo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre