Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

danka86
17. mar 2008

a ty take nieco uz citis, jarka? takze to je uplne v pohode, hej? 🙂

jarka70
17. mar 2008

je to v poriadku pokial sa neotvaras ja som preto brala to magneb6 a predoslom tehu som bola koli tomu aj v nemocnici na infuziach .takze lezkajte a nenamahajte sa velmi.

jarka70
17. mar 2008

ja uz to citim a je to zo dna na den trosku silnejsie a dlhsie uvidim stvrtok ci sa otvaram alebo ci sa tam nieco deje.

danka86
17. mar 2008

inac je pravda, ze dost teraz nieco robim a asi by som nemala, ze? manzel ma zato hresi, ze mam oddychovat..

dididi30
17. mar 2008

jari dzim palec, sak ty uz odrodis jedna radost 😉 inak ja som od 4 deti a mamina v poho rodila, bez problemov...tak ty to tiez urcite zvladnes 😉

jarka70
17. mar 2008

ja praveze nie nemam lahko ako si kazdy mysli u mna sa to furt komplikuje a mam posledne 2sekcie takze ma caka 3 aspon tak mi tvrdil doktor.

jarka70
17. mar 2008

no ja idem papkat aj dcera dojde zo skoly tak ideme obedovat zatial pa 🙂

dididi30
17. mar 2008

aha to som nevedela.....inac aj segra ma 2 sekcie a vraj jej 3 neodporucaju.....ale mozno je to individualne...

jarka70
17. mar 2008

didi neviem ako to je ale mne nikto nic nepovedal mozno keby hej tak by sme neuvazovali nad dalsim no neviem to posudit ale viem ze uz dost konec finito len nech to teraz dopadne dobre lebo tolko som vsade citala o tych rupturach a tak ze sa bojim a to velmi velmi.
ja som bola u kadernicky som ostrihana tak trosku akurat a este by to chcelo zafarbit vlasy ale musim sa na to asi vyspat.takze maly sa ma nezlakne ked pride na svet. 🙂

ajkabezka
17. mar 2008

ahojte tehulky, tak jsem konečne zas on line 😵 ..starý komp nám dal sbohom, tak jsme sháneli a konečne dnes dovezli a nainstalovali a rozbehli 😀 ...to je strašné bez spojení se svetom 😢 ...no a jako my??? už čím dál húř- tlak je privysoko, cukr prinízko, bruško váží asi tak sto kilo 😅 😅 😵 ...už se moc tešíme, až to "ukončíme", ale deláme všechno pro to, aby to nebylo moc brzy, ale až tak za 6 týdnú...príští týden budem delat ty okna v ložnici a líčit, tak už se to konečne blíží, že už bude VšE nachystané...prqjeme vám aj s Danim aj s Kubkom krásný den i když je upršený

jastericka
17. mar 2008

žienkyy, ja už chceeem rodiiiiiiiiiiiť, tento posledný mesiac je hrozný 😒
Spánok v noci? haha, to čo je.... mám bolesti, ktoré vystrelujú do chrbta a tiež tlaky a také divné pocity v podbrušku...
A s tým teplom, tiež chodím stále bosá po byte, v noci sa idem zadusiť, otváram okno a cez deň všetky okná pootvárané, potom príde manžel domov a že hrozný prievan. 😅

dididi30
17. mar 2008

ej ha jari tu budes kocka 😀 .........jasne pohoda, nech su deti zdrave a potom ide vsetko ako po masle 😝
jasteri to ti verim, ja by som uz teraz 😀 ale nie este aspon do toho tvojho to dotiahnem a potom to budem tiez davat do eteru 😀 my este topime ale okno musim mat otvorene...je mi strasne horko..

mink
18. mar 2008

Ahojte 🙂 Nam je tiez stale horuco....o to viac, ze tu u nas bola za posledne dni teplota medzi 30-39st 😅 Do konca tyzdna by sa malo ale ochladit.... tak dufam ze im ta predpoved naozaj vyjde 😠 Ako pise Jastericka...aj ja mam podobne problemy so spankom... vzdy sa neviem dockat rana ☹ Potim sa, stale sa prevalujem.... brusko taha, talci...
Tie ktore ste uz 34tt a viac.... praktizujete masaz hradze? My sme zacali....pri prvych pokusoch sme sa strasne nasmiali... ale uz nam to celkom ide...nieje to sice moc prijemne...ale som presvedcena ze to pomaha...neprijemne pocity by mali ustupit po tyzdni dvoch pravidelnej masaze 😵

jarka70
18. mar 2008

ahojte 🙂 aj ja by som to chcela mat uz za sebou ved ktora nie 😕 ja uz zacinam stresovat ☹
ja to nepraktizujem ani som to nepraktizovala ale skusa to vela zien 🙂 nemam proti tomu nejake vyhrady len to nerobim.
nam tu pada sneh s dazdom ludia.nedajboze ked sa maly narodi este aj fusak vytiahnem ci co?naj sa to pocasie neblazni.

capy
18. mar 2008

jarka aj u nas snezi 🙂 a pritom je tam 5 stupnov. aj my chceme aby sme to mali uz za sebou. a stale nic nove ☹ ☹ ☹

jastericka
18. mar 2008

dievčence, neviete, čo je so Sandrikou? dlho sa tu neukázala ☹

capy: juuj, ty už každú chvíľku 😉

dididi30
18. mar 2008

mintk...wow to je super tolko stupnov?? ty musis byt aj opalena...
inak dobre ranko babule....

miriamka
18. mar 2008

Jastericka...Sandrika bola na nete vcera,a teraz asi oddychuje...aspon teda dufam.

jarka70
18. mar 2008

ani loss tu nebola vcera ci ano?

miriamka
18. mar 2008

Loss tu veru nebola,dufam,ze je aj ona ok a len oddychuje.

dididi30
18. mar 2008

mink a ta masaz sa odporuca az od 36tt, kvoli tomu aby to nejako neuskodilo 😉 teda aspon mne to povedali tu v anglicku....ale ja to robit nebudem, nech to robia v nemocke 😀
jari ahoj......ako sa mate??

ajkabezka
18. mar 2008

Pekný den dievčence prajeme 😵 dost se ochladilo, tak kúrime jak o dva životy 😅

jarka70
18. mar 2008

ahoj didi dnes ok akokeby som nebola tehu zvlastne sem tam dajaka mala kontakcia aby som nezabudla ze som tehu 🙂
a ty?

jarka70
18. mar 2008

pozerala som akurat v archive na joj cisarsky porod.

dididi30
18. mar 2008

jarka to je len dobre, bud rada....ja som v poho az na tu moju astmu, ta ma trapi, teraz je babo dost vyskoko a to som este len v 28 a zle sa mi dycha, tak som zvyslla davku spreju na dychanie....jari mala by si kukat na zone reality akurat eraz chodia porody od 10.10 tozacina 😉

danka86
18. mar 2008

dididi a ta lekarka vcera prisla? A povedala si jej o problemoch? Ja som sa dnes v noci zobudila nato, ze mam bolesti akoby som menzes mala dostat a teraz mi je zase tak..

dididi30
18. mar 2008

no moja zenska....tu chodia aj domov ak potrebujes...jasne ze povedala......vsetko je ok, len musim viac oddychovat....., ale to si mala vidiet, to mi kukala moc tlak vypytovala sa a este ma poslala vseobecnej na pocuvanie pluc, lebo sa mi zle dychalo...tak len davku spreju na astmu zvysim a bude to ok 🙂
a co sa tyka toho mendzesoveho problemu vraj je to signal,ze za mesiac porodis, takze sa priprav 😉

mink
18. mar 2008

Ahoj Didi, tak neviem ako tebe... ale nam nakazili masaz 6 tyzdnou pred terminom porodu...a kedze sa normalny termin pocita ako 40tt... je uz najvyssi cas... teda v nasom pripade 😵 Citala si o tej masazi nieco? To nieje ako horuci sex... urcite neublizi, pokial ma zena normalne tehotenstvo...

danka86
18. mar 2008

to myslis vazne? Ale ved aj ty si vravela, ze to mas, nie? Dnes to uz mam od rana a skoro stale.. no tusim idem poprat malej vecicky a popripravovat do skrine 🙂

jarka70
18. mar 2008

didi dobre viem ako ti je aj moj sym ma asrmu takze ta viem pochopit ☹
skoda ten program nemam tu je ina ponuka kablovky ked som byvala pred paru rokmi na inom sidlisku tam to bolo a skoro stale som to pozerala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre