Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
1. apr 2008

mne ju uz vyhrieva susedka od soboty asi pockam este na cerstve info a potom asi pojdem .xixi

shaga
1. apr 2008

ja spavam len na chrbte lebo boky ma strasne bolia a bojim nsa ze babub ublizim

sandrika
autor
1. apr 2008

leni a čo ti povedali na kedy to vyzerá, že porodíš? Aj podľa sona to vychádza na 18.4?

jarka70
1. apr 2008

janka nechodim na monitor neviem preco mozno preto ze namam zazmluvneneho doktora.a som velmi zvedava co bude vo stvrtok.

jarka70
1. apr 2008

babule ktory termin je presnejsi podla ms alebo podla sona?ja mam podla ms 6.4 a podla sona 3.4

sandrika
autor
1. apr 2008

jaryx to je divné na monitor by si mala chodiť ja už chodím od minulého týždňa a zachytil dve kontrakcie a toberem lieky proti kontrakciám
presnejší je podľa prvého sona ktoré sa robila v 12 tt inak proti tým ostatným sonám je ten mrchovský, hádam si pochopila

jarka70
1. apr 2008

diki sandrika 🙂
no ja na ten monitor nechodim a kontrakcie mavam auz niekedy strasne ale furt prejdu a od vcera ma zacala aj stipat podozrivo jazva po cisarskom.

lenocka80
1. apr 2008

sandrika vies ze ani neviem...dr. sa zatial nikdy nevyjadril o dvoch terminoch...inak v knizke mam termin na 20.4. a tu mi vychadza na 18.4. no tak uvidime. Len teraz sa modlim aby to nebolo tieto nasledujuce tri dni, lebo manzelik musel odist na sluzobnu cestu a nerada by som rodila bez neho 🙂 tak dufam, ze nebude ziadny den schvalnosti 🙂

sandrika
autor
1. apr 2008

no tak už čoskoro budeš rodiť hádam ešťe skôr ako 6.4 prajem krásny pôrod, ale pri4 dieťatku by to užvrajmalo byť ľahké

jarka70
1. apr 2008

nie moja ja to mam stale tachsie posledne dve boli sekcie a zrejme ma neminie tretia vraj automaticky ma byt.a ty sa ako citis sandrika?

sandrika
autor
1. apr 2008

dnes dobre,ale inak celé tehu toneni bohviečo kôli zvracaniu , v 27 tt som bola v nemocke od vtedy mám krčok skrátený na 1 cm otvorená som na špičku prsta....každý deň berem 12 tabletiek aby som predčasne neporodila no bojujeme 😉

sandrika
autor
1. apr 2008

leni tak teraz prezmenu 3 dni oddychuj 😀

lenocka80
1. apr 2008

no ved oddychujem od zaciatku tehu 😀

danka86
1. apr 2008

baby ja mam podla ms 2.5. a podla prvych pohybov a sona 25.4., tak som zvedava.. 🙂

lenocka80
1. apr 2008

a to je ako podla prvych pohybov Danka?

danka86
1. apr 2008

no, teda myslim ze vtedy boli prve🙂 V knizke do doktor poznacil a napisal mi podla pohybov 25.4. ale povedal, ze sa mam riadit podla menzesu.. a ked mi robil naposledy uzv, tk povedal ze mala je o 6dni vacsia, co tiez vychadza na 25.4., ale zas mi povedal, ze sa budeme drzat toho datumu podla ms 🙂

mink
1. apr 2008

Ahojte babulky 😵 Citam ze pisete o spanku. My ho uz mame dost biedny.Chcem sa vas spytat, pocituje niektora z vas po spanku strpnute, bolave ruky, resp. prsty? Mne to zacalo posledny tyzden, vzdy sa to po par minutach rozhybe ale je to dost neprijemne... 😠

dididi30
1. apr 2008

ahojte....mink ahoj, tak ako ti ide tehu?? vsetko v pohoho?
sandri ahoj......
jari, tak teda uz sa pomalicky chystas na porod??

danka86
1. apr 2008

no mne neskutocne trpnu prsty na rukach.. v noci sa nato hocikedy zobudim, zacali mi poslednu dobu uz aj puchnut a normalne rano ruku nezovrem.. je to dost bolestive a prejde to az po nejakej hodinke..

mink
1. apr 2008

Ahoj didi, zatial sa celkom da. Rodit sa este nechystame 😀 Boli sme uz omrknut porodnicu, maju to tam velmi pekne vyzera to skor ako hotelova izba 😎 Zacali sme cvicit s epi -no, tak nam to snad trosku pomoze pri porode. 😅
Ako sa mas ty?
Denka86 - opuchy aj ja mavam cez den niekedy....to bude asi tou zvysenou vahou... co myslis? Lebo tlak sme mali zatial vzdy ok

danka86
1. apr 2008

aj ja som mala tlak zvyseny len raz.. Neviem, ze ci to bude vela vody, alebo vahou.. Ja som pribrala 11kg, hadam to nie je az taka katastrofa 😒 ci je? 😖

mien
1. apr 2008

no danka pribrať 11 kiĺ to nieje vôbec veľa, veď to hneď necháš v pôrodnici, veľa je to, čo som pribrala ja 15 kil a to som len v 30 týždni, ale teraz sa už veľmi kontrolujem a tri týždne som nič nepribrala, ale aj tak je to veľa

mien
1. apr 2008

no práve teraz idem obedovať, ale iba trošku hi hi

danka86
1. apr 2008

tak dobru chut 🙂 ja dufam, ze je to voda, to moje rapidne priberanie 😉

dididi30
1. apr 2008

mink......veru cvic, to ti pomoze, mne to velmi pomohlo, nama to dychanie....ja sa citim celkom fajn, trosku mavam problemi s astmou, ale da sa...tie porodnice su aj tu take fajne, som rada, ze je to tak aspon sa nebudem citit ako na pase 😀
danka, 11 kil je super, aj ked bude viac, pokial nebudu ine problemi tak si v poho 😀 ....
mien aj ty si ok, pokila neopuchas tak ziaden stres 😉

sandrika
autor
1. apr 2008

cav didi boloa som u kaderníčky dala som sa ostrihať na chlapca pomóc

mink
1. apr 2008

Ja som pribrala 12 kg, nieje to tak vidiet ale aj tak to pocitujem ako dost velku zataz... moje nohy trpia najviac. Ja som mala normalnu vahu predtym... ale predsa len, 12kg navyse urobi svoje s telom 😠 Bude to asi tou vahou si myslim... nadmerna zataz pre organizmus...uz aby sme boli zase normalne 😎

sandrika
autor
1. apr 2008

mink a koľko meriaš a koľko to vážiš?
Neboj po pôrode pôjde všetko rýchlo dole, len aby si kojila no a prechádzky tiež spravia svoje

dididi30
1. apr 2008

sandri to vazne?? ja som bola pri malej tiez na chlapca, bolo to prakticke......urob foto a daj do albumu 🙂
mink.....tiez si pribrala akurat, je to dobre lebo je to na babu a nie na tebe, skor zhodis 😀

danka86
1. apr 2008

ja tiez citim strasnu zataz na chrbat a nohy.. minule som ozehlila 20plienok a nohy zospodu ma tak boleli, akoby som na ture bola a to nevravim o krizoch..
Sandrika, my sme priberali tak rovnako a kukaj o kolko som ta uz tromfla🙂 uz mam +11kg 😀 a na kratko som sa dala ostrihat aj ja, hned po svadbe.. no ale otras, poviem vam 😀 to tie hormony asi tak vymyslaju za nas..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre