Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jastericka
3. apr 2008

sonatorik, tíško závidím a prajem Ti krásny a bezbolestný pôrod 🙂

Ja dnes v poradni, no nula bodov, neotváram sa vôbec a pôrod je v nedohladne, dokonca na budúci týždeň že ani na poradňu nemám prísť, až ten ďalší týždeň v utorok.

Žienky, nechytajú Vás niekedy takto ku koncu tehu depky, ja mám pocit, že by som len revala, je to normálne? A pritom sa na pôrod teším, aj na maličkú....čo je to so mnou... ☹

ajkabezka
3. apr 2008

jasteri, aj ja som jakási přecitlivělá, stále ještě nemáme okna a ustavenou ložnici 😠 - pořád v nedohlednu 😠 - ani postýlku, ani koberec 😖 😖 ...takže jak na to pomyslím, tak mně bere depka jak ďas, protože mi stále všichni vyhrožujou, že bude Kuba předčasňátko jako Dani 😕 😢 😢 ...takže všechno mám nachystané- oblečko, plenky, kočár, sedačku...jen spát asi bude v kočárku nebo co ☹ ...už jsem z toho na makovici 😒 😖 ...no a taky jak na mně manžílek jen škaredě pozre, už se mi tlačí slzy, nemluvě o tom, když něco řekne 😨 😢 😢 ...neboj nejsi sama 😅

jastericka
3. apr 2008

presne ajka, aj na mňa, keď sa manželík škaredšie pozrie, už sa mi tlačia slzy do očí..
Tak bude maličký spinkať zatiaľ s Vami, ale ja si myslím, že to zvládnete a bude aj postieľka, aj koberček pekný, aj okienka 🙂

loss
3. apr 2008

danka skus masticku Clotrimazolum stoji asi 40sk a mne do 2dni zabrala

sandrika
autor
3. apr 2008

caves lossik ako?

lucka0122
3. apr 2008

ahojte...dako mi tvrdne brusko...idem si dat slavnu mast...aaaauuuuuuuuu....musim si to vzliecit...sandri prisla ti smska_

sandrika
autor
3. apr 2008

ahopj luci ano , ale malas om doma telefón tak som ti už pretoneodpisovala, keď si písala som bola ešťe len na ceste k dr a prišla som sž poobede.

duracelko
3. apr 2008

ahoj - Lucka... troska som si listovala dozadu - a vsimla som si ze si podobna postavicka ako ja...chi-chi. ja mam 155 cm a pred otehotnenim som mala 46 kg. teraz uz mam takmer 60 kg... presne 59,5. je to take zvlastne lebo ked chodim do poradne bezne tehotne vazia 80 kg... ale myslim si ze vzhladom na nasu povodnu vahu- priberame tak akurat - ukazkovo... pises ze ti tvrdne brusko.. aj mne tvrdne dost casto, ale uz som si zvykla.. vraj sa neotvaram takze u mna to bude asi tym ze sa babetko v brusku hybe a tym reaguje aj maternica. beriez aj Magne B 6??? ja beriem od zaciatku tehotenstva...

dididi30
3. apr 2008

no tak to sa uz necudujem,ze mate taku vahu, sak to tak parti k takej vyske 😉

duracelko
3. apr 2008

vsak hej Diddi,,, ked sme take male pivá.... ja som nosila nohavice - velkost "S" a moja mama ma velmi nepotesila vraj si ich uz po porode neobleciem... vzdy som chcela pribrat... ale menit cely svoj satnik... tak to bude uf dost nakladne...

sandrika
autor
3. apr 2008

Ja meriam 170 a vážim 68 kg predtehu 62 kg

dididi30
3. apr 2008

no ja som nosila tiez ,s, alebo c 6, to najmansie, po porode to uz neobleciem a kym budem moct, tak to bude nemoderne, takze budem predavat 🙂ale mam aj vacsie pre istotu som si kupila, bo moje oblubene boli za polovicnu cenu, tak som si kupila o 2 cisla vacsie 😀 verim ,ze ich ponosim, ak nie hned tak na jesen urcite 🙂 ale tricka mi ostala rovnaka velkost takze pohoda 😉

weroni
3. apr 2008

fiha tu sa miery preberaju? 😀
no tak ja sa aj hanbim priznat 😅 😀 😀 😀 179 cm vyska a pred tehu vaha 55 kg 🙄 😔
teraz konecne mam taku vahu aku by som mala normalne mat - ale to po 30-tich tyzdnoch tehotenstva 😅 69 kg 🙂
som zvedava co bude finalne cislo pred porodom 😀

jarka70
4. apr 2008

dobre ranko 🙂
ako sa dnes mate?
vy mate normalne modelovske miery 🙂 ja nevyzeram tak ako vy mam nejakych 168cm predtym vaha 69KG teraz mam 84 som zvedava ci to pjde dole .

loss
4. apr 2008

ahojte babulky a dobre ranko
kde ste vsetky u nas je dnes celkom pekne svieti slniecko 🙂

miriamka
4. apr 2008

No ja som sa pri vyske 172cm dostala uz na 69kg...a ratam,ze este to pojde troska hore,ale nic to,v lete to pri prechadzkach zhodim 🙂

mien
4. apr 2008

jarka, veď máš iba 15 kg hore a to si už na konci, aj ja mám plus 15 kg a mám pred sebou ešte dva mesiace
ahoj loss, aj u nás je pekné počasie už bolo na čase, lebo tu koncom marca ešte snežilo, tak dúfam, že už bude iba pekné počasie

loss
4. apr 2008

miri ja mam 158cm a tiez vazim teraz 69kg 😅 ja verim ze to musim zhodit

miriamka
4. apr 2008

Mna teraz kila vobec netrapia...najma to chcem dotiahnut do uspesneho konca a s kilami sa budem zapodievat potom.

sandrika
autor
4. apr 2008

jarka pôjde ja som teraz 1 kg pribrala takže mám + 7 kg
Ako sa dnes máte?

loss
4. apr 2008

mirka super pristup 😉

miriamka
4. apr 2008

Loss...a ako sa ma malicka,a Ty Sandrika,Lukasko poslucha?

jarka70
4. apr 2008

mna to uz teraz ani tak netrapy ved mam narok na tie kilecka nyvyse ja som pri druhom pribrala az 25kg.ale bolo by dobre ostat na tych 70.ale ked nepojde tak ni sa nedeje ved som nejaka mama .

sandrika
autor
4. apr 2008

miri , ale hej len už cítim, že je veľký a keďsa chcem v noci otočiť všade tlačí adosť to bolí.....no tie 2-3 ttuž vydržím

miriamka
4. apr 2008

No mna to bolelo tak v noci...lezala som na pravom boku a trebalo mi na WC a asi som sa na druhy bok prudko otocila ze ma to tak zabolelo ze az.Takze asi uz pobyby radsej spomalim

mien
4. apr 2008

aj mňa to už tlačí, a to som iba v 31tt ván to kedy začalo

miriamka
4. apr 2008

Mien...mna maly netlaci,len tie prudke pohyby uz obmedzujem.

mien
4. apr 2008

miriamka to máš dobre, mňa tlačí a to hlavne, ke´d si vytrčí riťku večer

sandrika
autor
4. apr 2008

mne len teraz pred 3 dňami

miriamka
4. apr 2008

No sem tam sice riadne kopne do rebier,ale uz som si tusim aj na to zvykla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre