Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
8. apr 2008

dani no hej..aj mna sa pytali v nemocke na dioptrie...a ak hrozi nieco tak radsej neriskovat...

daniela84
8. apr 2008

No to hej, aj ja si myslim, len som zvedava co urobi ta cna lebo toto odporucanie uz mohla napisat prvykrat, ked som jej hovorila preco tam vlastne som, ale dokopy ma ani nepocuvala

mirka8429
8. apr 2008

dani no to musis na nu ostro asi..prist a povedat co chces..lebo ti lekari sa niekedy tvaria akoby nerozumeli 😠

daniela84
8. apr 2008

No tak myslim ze uz teraz pochopi lebo to mam strucne a jasne napisane na papieri od porodnicky mojej.

mirka8429
8. apr 2008

dani tak snad hej...a aj si bola tam na vysetreni v saci?ci len kuknut?

dididi30
8. apr 2008

no baby moja dcerka ma kiahne parada 😒 ale ja som ich uz mala, takze babu nic nehrozi 😲 😝

sandrika
autor
8. apr 2008

m,iri aj mne sa zhoršil zrak ja že to mám z netu teda toho čumákovania na monitor 😨

dididi30
8. apr 2008

no ja som mala zhorseny zrak aj pri malej a normalne som rodila, takze staci zavriet oci a je to ok 😀

ninka123
8. apr 2008

Ahojte baby,
ja som sa az teraz dostala k netu, este som tyzden v robote, ale akosi si uz neviem najst miesto, ked sedim cely den.. Niekedy trosku zavidim mirke a jastericke, ze uz ste takmer na konci 🙂 drzim palce..pekny vecer prajem 😵

sandrika
autor
8. apr 2008

ninka neboj aj ty sa dostaneš na koniec 😉

jastericka
8. apr 2008

zase som tu na chvíľku nakukla, nikto ešte neporodil, tak je všetko, ako má byť 😝 , idem ale zase k TV, tam mám super vankúšik, lebo tie kríže sa nedajú už zniesť, hrozne bolia

prajem pekný večer 🙂

loss
8. apr 2008

aj mna bolia krize ale nie je to take hrozne ale noc ta je kriticka vobec sa mi neda spat 😔

sandrika
autor
8. apr 2008

loass mne sa nedá v noci nie pre bolesť mna nebolí nič ja som proste keď sa zobudím fit

loss
8. apr 2008

ja by som aj spala ale boli brusko a mala hned kope ked ju pritlacim na chrbte vobec na pravom boku vobec a na lavom ma boli cela cast lebo si tam vystiera nozky alebo co ked lezim pali zaha a tak vacsiu cast noci presedim ☹

sandrika
autor
8. apr 2008

lossik ja na chrbte ešťe môžem, ajna pravom bokuja zase malo na ľavom , dokonca somvčerachvíľuležala na brušku.....a záhu mi vyriešili dva vankúše a asixs na cmúľanie je super,je mi ľúto , že sa tiež nevyspinkáš
ja mámuž také kruhy pod očami ja som tu bola aj v noci

loss
8. apr 2008

mne uz acix nezabera davno ja pijem tie vrecka Anacid su super ale tiez len na par hodin ☹

sandrika
autor
8. apr 2008

aj to mám....mne to zaberá , ale mna celkovo páli záha málo ja mám skôr problémy s kyselinou vkuse ma napíňa

dididi30
8. apr 2008

lossik ahoj, tak sa teda celkom fajn drzkas 😉
sandri na brusku?? a nebojis sa?? 😕 to nieje dobre pre babo , a ked je zena na chrbte, tak moze tlacit babo na dutu zilu a moze zene ostat zle.....ale sak aj ja sem tam na chrbte, ale len chvilu aby mi zle neprislo..

sandrika
autor
8. apr 2008

na brušku tobololen 5 min mne ja ale na chrbte najlepšie tak čomám robiť,,,, 😖

ajajka
8. apr 2008

dididi30 no super s tymi kiahnami deti to znašaju lepšie My sme si s tym prešli minuly rok v juni ich dostal maly a o dva tyždne ja 28 ročna koza tak to bol brutal ,no prajem skore uzdravenie 😀

sandrika
autor
9. apr 2008

Dobré ránko ,jeminenky babenky mne je tak zle od žalúdka v nocisom dva krátzvraca spala som 4 hodiny ránosom bola hladná, terazje hodina akosomjedla a mne je staršne zle. neviemč o sa porobilo. Už začínam mať podozrenie,, že to je nejaká reakcia navysadenie liekov,lebo presne od vtedy mi jeblbo ,ale nie až takto veľmi...... 😔 😔 jedinné čo ma teší, že dnes začíňam 38tt

danka86
9. apr 2008

ahoj sandrika, tak to ma mrzi.. aj mne byva poslednu dobu rano zle, ale nie je to taky extrem.. Moja a co ti nato vravi lekar? Este vydrzkaj nejake 2tt a uz bude dobre.. si hrdinka, ked si to zvladla doteraz 🙂

sandrika
autor
9. apr 2008

dani on o tom nevie, lebo nemá na mna šas ja chodímk primárovi, podľa mami je najlepší no nič nestíha...to predtým mi bolo fuk, ale posledné 3 dni a extra táto noc to sa s tými predtýmnedá ani porovnať. Dala som si aj acix,maalox, proste nič,len zle , zle, zle, ja by som teraz ani neporodila keby niečo...ja už chcem vydržať len 1 týždeň a chcem rodiť, inak pri pôrode hádam umrem vyčerpanosťou. Naozaj melem z posledného. Grcať 8 mesiacov vkuse a spávať maximálne 5 hodín aj to prerušovanie je už aj na mna veľa.

danka86
9. apr 2008

fuu, tak to musi byt utrapa.. neviem si to ani predstavit...

sandrika
autor
9. apr 2008

ani si nechci fakt som už v koncoch mne je dnes príšerne zle atvrdne mi bruško tak sa bojím aby sa niečo nespustilo, lebo na sále všetkých obzvraciam

loss
9. apr 2008

dobre ranko 🙂

sandrika
autor
9. apr 2008

ahoj loss ja ho také dobré nemám ak si si prečítala hore 😢

loss
9. apr 2008

ano no uz to musis nejak zvladnut

sandrika
autor
9. apr 2008

teraz sa mi aspoň kusok po asixe uľavilo , ale vyzerá to byť aj tak len dočasné.... 😖 ja somveľký bojovník, ale ja už naozaj takto ďalej nevládzem

loss
9. apr 2008

mozno si nemala vysadit tabletky oni vedia preco ich mas papat a az do konca tehu je zvlastne ze musis cakat na termin mne doktor povedal ze po 36tt uz mozeme rodit,jasne ze si zelam vydrzat aspon do 38tt pre istotu
anacid som si dala tesne pred spanim a cez den som nespala tak tato noc nebola taka hrozna sice som sa budila ale som aj zaspala no ja verim ze uz sa dlho trapit nebudeme a pojdeme rodit a potom sa este budeme smiat ako nam bolo super ked boli miminecka v brusku 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre