Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
21. apr 2008

jasteri ja mam 158cm a vazila som 55kg pred tehu

jastericka
21. apr 2008

no tak Tvoj maličký bude mať 3200gramíkov, dobre? 😅

ajkabezka
21. apr 2008

ahojte tehulky 🙂 ...tak tu fakt bojujete, jste statečné, co pro ty maličké děláte a jak trpíte 😵 ...já jsem včera gruntovala a dneska mne bolí absolut všechno, chodim podel zdi a držím se jak nějaké motovidlo 😖 , ale jsem vařila a trošku pouklízela kuchyň- byl tu zas zedník dodělat otvory na okna a zítra přijde druhý a ten už "nahodí plasťáky", takže ještě vygruntovat ložnici 😨 - že prý se už múžu do toho pustit- ale dneska já určitě nic už dělat nebudu, bo jsem jak vagon 🙄 ...seděla jsem trošku venku na trávě na sluníčku a pak jsem se chtěla zvednout a manžel měl záchvat smíchu 😀 - že prý jak nějaká hrošice 😀 ..nejradši bych padla do hajan- mám teď tak živé sny, že mluvím a křičím ze sna-máte to taky?
chtěla bych se domluvit ve středu s primářem- když to pújde, že bysme udělali sekci co nejdřív, ať se už nemusím tahat s takovým pupíkem 😅 😅 - už se lekám, když jdu kolem zrdcadla, že co to je??!!?? aha...to jsem byla já 😕 😕 😅 😵
jasteri závidím ty 4 kilové miminka... 😅

dididi30
21. apr 2008

moja dcera mala 3050g a pritom muz ma 185cm a ja 164, co nieje vela ani malo, no ale mala ma asi geny po prarodicoch......drobce je vraj uz teraz dlhy ,tak som zvedava
moja segra je drobna a jej muz tiez a deti mala velke, lenze oni ostali gulicky a rastu sporadicky

jastericka
21. apr 2008

ajkabezka: vidíš a nám sa to zdá veľa 🙂

jastericka
21. apr 2008

aji, a Ty ešte nemáš termín sekcie? Máš veľké dieťatko, že? Nevieš, koľko by mohlo mať v tomto týždni?

dididi30
21. apr 2008

no vraj v 34tt okolo 2000g, tak to fakt bude velke babo

lucka0122
21. apr 2008

ahojte ja mam vraj edemy na nohach a bielkoviny takze pojdem urcite na cisarsky...na internom mi tak povedali....

dididi30
21. apr 2008

lucka to vazne? no tak nevadi, hlavne ze bude vsetko ok...

mirka8429
21. apr 2008

jasteri no ja by som brala ale tolko mohol mat uz pred 2 apol tyzdnom..doki povedal 3100 +par gramov navyse

ajkabezka
21. apr 2008

jasteri minulou stredu mal 3500gr 😅 -34tt
..termín ještě nemám, ale chtěla bych se už dohodnout, bo je fakt náročné nosit takové bruško

ajkabezka
21. apr 2008

přihodila jsem do druhého alba jen pro zajímavost moje dnešní bruško v trávě a v sedě...pak byla ta "hrošice"

daniela84
21. apr 2008

Ajka tak ty mas riadny pupicek, to ti nezavidim to nosit. a mate aj peknhu vahu, takze budes rodit asi skor ak sa bude dat vsak? Pred terminom, my sme dneska sa rozhodli ze ceme prvomajoveho prcka

ajkabezka
21. apr 2008

aj ně by se líbil 1,5, ale uvidíme co na to primář 😉

dididi30
21. apr 2008

no ajka, veru teda klobuk dolu, to by si tam mohla mat aj dvojicky 😅 ale to je jedno, hlavne ,ze je mu tam dobre a je zdravy.....inac aj pri tom prvom drobceku si mala take brusko?? lebo maly je taky akurat, nieje vobec nejaky silnejsi alebo tak....

lucka0122
21. apr 2008

leb s interneho mi nekazala zaniest bvysledky tak dr nevie ze mam edemy tak neviem ci mam cakat do pondelka kym pojdem na kontrolu....alebo ist piatok

ajkabezka
21. apr 2008

no měla jsem větší, ale nebylo až takové jako teď 😉 - Dani měl při narození- o 6 týdnú skôr- 2700gr 😵
začínají mi otekat nohy, tak možná by primář mohl souhlasit 😅 ...jdem do hajan, jsme všichni KO, tak zas zítra papa a už to pomaličku někdo rozjeďte 😀 nebo se do toho pustim já a bude to 😀 😀 😀

sandrika
autor
21. apr 2008

dobrú noc ajka

jastericka
21. apr 2008

luci a to Ti zistili z krvi? Nohy máš veľmi opuchnuté? Mne začínajú puchnúť teraz tesne pred pôrodom, ale nie je to nič vážne....

ajka, aj ja sa pridávam k didi ,tak klobúk dole 😉 a veru, už nech to tu niektorá z nás začne, lebo asi žiadna neporodíme 😀

sandrika
autor
22. apr 2008

Dobré ránko budúce mamičky 😉

loss
22. apr 2008

dobre ranko
dnes mi nic nie je super ozaj neviem ci niekedy porodime 😀
no jedna nech ozaj zacne aby to islo pekne rad za radom 🙂

sandrika
autor
22. apr 2008

loss tak to neviem ani ja mne síce v noci veľmi tvrdla bruškouplne celé a doaťpravidelne,ale teraz som v pohode. Ja zajtra tu podľa koníka podľa drvo štvrtok začínam 40 tt a nič

loss
22. apr 2008

sandri ja nechapem tym krpcekom sa vobec nechce von 😅 najprv sa pchali ked nemali a teraz ked mozu nejdu 😀 no je to sranda

loss
22. apr 2008

ozaj idem umyt podlahy mozno to posuniem 😀
a co robkas ty?

sandrika
autor
22. apr 2008

loss už som skúšala ajpodlahy a schody u mna nezabralo ani to ..
ja sa mam teraz super, len v nocitvrdlo to bruško teraz nič, akurát ma trápi mykóza a už mi vraj na to pred pôrodom nemôžu nič dať....
jaj inak nerobím nič hrozne sa nudím

lucka0122
22. apr 2008

dobre ranko bruska.....dnes mi je zatial fajn...aj mne vcera cely den den aj vecer tvrdlo brusko kazdych 10 min som ho mala tvrde....sandri ako?ja som teraz jedla aby mi zle nebolo tak uvidime....lossikm ty este tiez nic?

sandrika
autor
22. apr 2008

luci bola som si ľahnúť, lebo somtu bola sama a hrozne som sanudila , teraz som unavenejšia ako ráno , ránosom bola ako rybyčka 😒
pichá ma v ľavej časti podbruška inak ok nie je mi nič

jastericka
22. apr 2008

dobré ránko všetkým
tak ďalšia noc za nami a zase nič 😒, včera večer to vyzeralo tak nádejne, bolelo ma brucho ako pri mrške, aj v noci, ale nebolo to nič pravidelné, tak som nechcela panikáriť, teraz ráno pohodka, občas niekde pichne, inak nič

mirka, si ešte tu? Možno že to už na Teba prišlo, priala by som Ti to 🙂

žienky, nezdá sa Vám to dlho, že ma nechajú prenášať 4 dni bez toho, aby skontrolovali bábätko? Ja som z toho nervózna, stále sledujem pohyby...

sandrika
autor
22. apr 2008

jasetrička u nás v BB to robia bežne tu ťa nechajú aj dva týždne bez sledovania 😖

jastericka
22. apr 2008

juuuj, to nie je dobre podľa mňa, veď všetko sa môže zmeniť behom hodinky 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre