Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

duracelko
5. apr 2008

angel ani ja nie som zbalena. mam len od tohto tyzdna od stredy dovolenku -tak som bola v praci od rana do vecera. to vies uctovnicka. .. a materska mi zacina až od soboty 12.aprila... tak zacnem s nakupmi -potrebami do porodnice a balenim az na druhy tyzden... vsak je este cas... mozno budeme aj pretahovat nejaky ten tyzden...

jastericka
5. apr 2008

ja mám zatiaľ 14kg navyše, ale tiež to už začínam cítiť. V poslednom čase mi tak brnia ruky, aj nohy a to pichanie je hrozné.
lossík: ja neviem, kedy to príde, už radšej na to nemyslím, lebo si robím len nervičky, necháme sa prekvapkať, OK? 😀

....ACH, TIE SVOKRY....

vitaj majkabudka 🙂

jastericka
5. apr 2008

ja už som pobalená komlet 🙂

angel11
5. apr 2008

duracelko, neboj to stihnes. 🙂 🙂 🙂 a prinajhorsom nam to donesu do porodnice nase polovicky...pekny vecer zatial pa pa 🙂

duracelko
5. apr 2008

jasterička - ale tebe sa uz patri- ty mas termin tento mesiac....

jastericka
5. apr 2008

áno, to mám, ale pobalená som bola oveľa skôr, ja mám rada, keď mám všetko dopredu nachystané, ale myslela som si, že pôjdem rodiť skôr. Možno je to aj tým, že som celý čas na PN, tak som mala veľa zbytočného času 😅

duracelko
5. apr 2008

aha, to ja robim vsetko na poslednu chvilu. aj autobus stiham len tak tak- nikde nechodim nacas... moj manzel je zo mna uz zufaly... ale to mam koli tej robote.... kde som sa stale stresovala, a nic nestihala... ja som nemala vazne problemy v tehotenstve- a tehotenstvo nie je predsa choroba... od stredy som doma a to len 4 den a už neviem co zo sebou... ale na druhy tyzden sa pre istotu pobalim aj ja....

ajkabezka
5. apr 2008

aj my už máme tak dva mesiace všetko pobalené kdyby náhodou..lepší je to mít pokope, než by manžílek pak zmatkoval a nevěděl co kde je a co vzít...taky mám radši všechno nachystané dřív jak jastericka...a aj vzhledem k mojim prognozam je to rozumné 😅

lucka0122
5. apr 2008

ahojte ja som uz komplet pobalena asi tyzden lebo ma pobolievalo busko..tak som sa radsej pobalila....co ste si vsetko pobalili?

duracelko
5. apr 2008

ajka - citala som ze ty si dost rizikovy pripad... tak v tvojom pripade to bolo ozaj rozumne.... mas podobny termin ako ja - mozno ze to dotiahnes aspon do toho 38 tyzdna... to je uz povazovane za normalny termin porodu

jastericka
5. apr 2008

duracelko, mi hovor, že neviem, čo so sebou. Ja už 8 mesiacov, po mesiaci tehu ma doktor vypísal. 4mesiace som zvracala, ale všetko, čoho som sa napila a zjedla, robota neprichádzala do úvahy, ešte robím s deťmi, v triede som ich mala vtedy 31, takže to by som nezvládla. Potom som mala stále dáke problémy, tak už ma nechali doma...aj som rada, lebo v tej škole stále dáke infekcie, chorôbky, takto som sa aspoň tohto uchránila
Ale už to vydržím 🙂

veď ja som sa balila postupne, najskôr len také uteráky, potom som tam prihodila ponožky nové, nohavičky a tak som zaplnila celú tašku. Balila som sa asi dva týždne.
Tiež som si objednávala z netu popôrodné vložky, tie mi prišli trochu neskôr, tie SAMU, lebo u nás v LM ich nezoženieš

lucka0122
5. apr 2008

ja som si tie vlozky kupila v zdravotnych potrebach za 40sk...to u vas fakt nemaju?

ajkabezka
5. apr 2008

no já mám "hajzláky", hygienu- vložky, šampo, gel na sprchu, krémy, spoďáry,podprdy, ponožky, ručník a osušku, trička a letní tepláčky slabé jako pyžamko, jednu košili, pak přihodím nabijku, mobil, doklady a nějakou vodu a příbor...

duracelko
5. apr 2008

ja sa chystam kupit v zdravot.potrebach - tiez tie poporodne vlozky, v bb urcite budu mat.. potom jednorazove nohavicky - tie by tiez mali mat, su vraj velmi prakticke a nestoja az tak vela myslim ze 55 sk/ks... mam len jednu nocnu kosielku - tak kupim este jednu.. potom podprdu pre dojciace matky - tampony do podprdy. Zupan si musim este oprat... a tiez tak postupne si to do tej tasky prihodim...

jastericka
5. apr 2008

lucka, také základné veci, uteráky, tie sieťkované nohavičky, popôrodné vložky, ponožky, dáku tú kozmetiku, moc neparfumovanú, kvapky do nosa, mydlo, odsávačku mliečka, plienky pre malú, aj obyčajné dve látkové plienky na prsia, podprsenku kojeneckú, tampóny do podprsenky, masť na popraskané bradavky...
už ma nič nenapadá

jastericka
5. apr 2008

nie lucka, u nás v zdravotných majú len tie klasiky gázové a keď som to videla ako to tam balia 😖
Tieto mi odporúčali na predpôrodnom kurze a v žiadne lekárni ich nemali, tak som ich objednala

duracelko
5. apr 2008

jastericka - dobre ze si napisala - mast na popraskane bradavky--- to by som zabudla. hned si pisem do zoznamu...

jastericka
5. apr 2008

žienky, idem od Vás, už ma tu všetko bolí...pekný večer

ajkabezka
5. apr 2008

vidíš, župan tam mám aj vložky do podprdy- poporodní vložky a nohavičky nemám, bo na sekci potřebuju spíš podložky pod sebe- těch mám sto 😀 ale všechny je brát nebudu 😉

duracelko
5. apr 2008

a to v nemocnici nedavaju podložky pod seba ?? musis si ich priniest so sebou??

ajkabezka
5. apr 2008

no dávajú, ale jak nemusí, už ti nedají, šetří 😠 ...já si radši beru svoje, abych nemusela o každou žebrat 😵

ajkabezka
5. apr 2008

no jdem do "koše"...tak zas ztíra tehulky..dejte na sebe aj na mimi pozor 😉 😵 😔

dididi30
5. apr 2008

ahotje, ja som prisla z navstevy a idem sa okupkat a dohoajan, dobru nocku 😉

sandrika
autor
6. apr 2008

Ahojky dobré ránko

lucka0122
6. apr 2008

dobra ranko ako sa mame dnes?

sandrika
autor
6. apr 2008

Ja rovnako ako včera ráno stršné bolesti vkrížoch a dole medzi nohami akoby ma šlo roztrhnúť, mne už malý veľi nalieha na vnútornú bránku a torobí tie bolesti dole

moniqe3
6. apr 2008

jáj ja by som chcela byť znova tehotná... 🙂 aj napriek všetkému.. ja som mala dosť problémové tehotenstvo dá sa povedať aj pôrod, ale nie je nič krajšie ako keď rastie vo Vás život a ako sa dorozumievate s ním. Samozrejme ešte krajšie je keď ho už konečne môžete objať a vystískať a pozerať mu do očiek. Ach yo...

loss
6. apr 2008

Dobre ranko u nas dnes prsi a aj mne sa pokazilo boli mabrucho a zacalo uz tvrdnut asi je to zmenou pocasia ledva sa hybem a to musim varit ☹ snad to poobede povoli
inak ja som poporodne vlozky kupila v zdravot.potrebach u nas stali 42sk
aj ja sa musim uz na buduci tyzden pobalit vo stvrtok idem na kontrolu tak podla toho co mi povie

sandrika
autor
6. apr 2008

loss ja si odrána užívam kontrakcie pred chvíľou som až plakala od bolesti.....a oni nie a nie vysadiť lieky

jarka70
6. apr 2008

ahoj ja sa dnes tiez citim pod psa boli ma brucho jak pri menzese a furt tvrdne a boli ma zub

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre