Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jankapo
5. apr 2008

jaaaaaaj, ahaaaaaaa.....sak jasnee, joj, tak ty vies uplne od coho ides...a das si spinal?

jarka70
5. apr 2008

neviem janka aleak by sa dalo tak asi hej zatial som bola len pod narkozou ale aksa bude dat tak to vyskusam chcela by som vidiet maleho hned jak sa narodi.

lucka0122
5. apr 2008

ahojte jarka drzim palceky aby to dobre dopadlo...sandrika chod radsej na pohotovost nieze sa vam daco stane....mne je tiez dako divne strasne ma tlaci v brusku aj dole ma picha nie vkuse ale ked chodim....zase ma strasne bolelo brucho v noci to boli krce len neviem ci to bolo zo sna alebo normalne....mne uz asi sibka.... 🙂

ajkabezka
5. apr 2008

ahojte tehulky 😉 , aj já jsem uvažovala nad spinalom 😅 ...ale jakosi mi nedělá dobre vědomí, že do mně někdo reže..bola som na karpálných tuneloch na pravej ruke a řeknu vám, sice mi to umrtvili, ale stejně jsem cítila jak do mně režou, jak mi steká krev..potom to kvúli komplikacím začalo i dost bolet 😖 .....bleee bylo mi na odpadnutí 😕 😖 ..takže radši asi počkám po narkoze, bo nechci nadělat starosti při sekci, budou mít práci s Jakubkom, tak ať to nekomplikuju zbytečně ☹

sandrika
autor
5. apr 2008

idemna pohotovosťlebo sa to veľmi nezlepšuje kontrakcie sú rôzne nepravidelné razkaždých 5 min potom každých 8 min adokonc až 20 tak uvidíme čo mi povedia

junovka
5. apr 2008

drzime palceky.Mozno Luky uz chce ist na svet 😀 😀

lucka0122
5. apr 2008

sandri drzime palceky nech to dobre dopadne....pa

lenocka80
5. apr 2008

Myslim ze si sa spravne rozhodla Sandri, tak sa drzkajte. Ja vam tiez drzim palce.

ajkabezka
5. apr 2008

sandri dobre děláš 😉 , když to nic nebude, budeš mít jistotu, že je Lukinko v pořádku 😵 ...a když by náhodou, tak ti ze srdce závidím 37tt 😨 - pochybuju, že nám Kuba dočká tak dlouho 😒 ...tak držíme palečky a myslíme na tebe 😵 😵 😵 😵

sandrika
autor
5. apr 2008

ďakujem už letím

jastericka
5. apr 2008

ahojte

sandri, aj ja sa pripájam, len nech to dobre dopadne, držím palce

Ja som mala včera večer také bodavé nárazové bolesti zospodu, keď som išla spať. Musela som sa poskrúcať ako mačka, hrozne to bolelo, ale bolo to tak 6 krát po sebe a potom to prešlo.

jari, v pondelok budeme všetky na Teba myslieť, držkajte sa

sandrika
autor
5. apr 2008

tak už som späť na CTG 7 kontrakciíí za20 min ,krčok skrátenýna 0,5 cm otvorená na špičku prsta pustili ma domov pd podmienkou , že priakomkoľvek tvrdnutí sa vrátim ,hospitalizujú ma a budú mi udržiavať tehu až do termínu na infúzkach

ajkabezka
5. apr 2008

no vidíš sandri, určitě jsi ráda, že je "zatím vše OK", tak se hlídej a šetři, šak do termínu to už nemáš daleko, jsou mamky, co musí proležet v nemocke několik měsícú...tak se držte aj s Lukinkom 😉 😵 😵

sandrika
autor
5. apr 2008

mna pustili domov len zato, že ma Dr pozná iank by si ma tam vraj nechaldopôrodu

ajkabezka
5. apr 2008

ale určite ti kladli na srdce, abys dala pozor a při problému hned odešla, že? tak je poslechni a kdyby něco, tak leť, dobre??? 😉 😵 😉

sandrika
autor
5. apr 2008

ano musela som to sľúbuť ten dr preistotu ten záznam s kontrakciami aj roztrhal , aby potom vraj nemal zle, ja som sa domov, ale nepýtala.

lucka0122
5. apr 2008

sandri tak si doma?uz ti je lepsie?mna dako picha od spodku cely den....nie vkuse ale picha....o tyzden pridem do sasovej....dufam ze budes este doma..

sandrika
autor
5. apr 2008

ano je mi lepšie mámprísny kľud ano a lieky...

jastericka
5. apr 2008

sandri, lepšie, keď si domka, je to väčšia pohoda ako v nemocke, to som rada.. 🙂

luci, aj mňa pichá a presne ma to začalo tak v 36. týždni , som si myslela, že sa to otváram a stále nič. CS 0 😔

lucka0122
5. apr 2008

jastericka ja som v piatok zacala 34tt ..svokra stale ze sa jej sniva ze malemu som zase veci prala a padli do potoka a potom aj maly...uz mi ide na nervy stymito recami..

loss
5. apr 2008

ahojte
sandri drzte sa nejak to uz musite zvladnut
jastericka ako este sa malej nechce
Lucka z reci si nic nerob kasli na svokru
inak mne je zazracne dobre keby nebolo toho velkeho brusina ani neviem ze sim tehu

lucka0122
5. apr 2008

ahoj lossik a citis sa dobre?nic ta nepicha .....ja uz som pribrala 20kg...dufam ze aj schudnem.... 😒

loss
5. apr 2008

jej dost ja 12kg a schudneme ja sa tiez na to spolieham
a ano citim sa fajn nic neboli a ani nepicha dokonca ked si mala hlada polohu tak sa smejeme ako sa presuva ale ani to ma neboli super a to v pondelok zaciname 36tt 😅

lenocka80
5. apr 2008

ahoj babky. No lucka tak ja som pribrala uz 23kg, takze je to sranda nosit na sebe 😀 A ako tak citam, mas presne taku svokru ako ja, ta ma tiez v kuse stresuje, co sa jej snivalo a moja dokonca aj vesti 😲 , tak si vies predstavit tie reci...uz mi minule zadrela, ze kolko bude maly v dospelosti merat...tak som mala dost 😀

loss
5. apr 2008

leni no mas to tiez uzastne moja svokra ma za cele tehu bola pozriet raz a 2x mi zavolala

angel11
5. apr 2008

ahoj Loss,

chcem sa spytat, ze ci si nasla meno Nella niekde v kalendari. Ja tiez nad tym menom rozmyslam, ale neviem , ze kedy by mala Nellka meniny

majkabudka227
5. apr 2008

Ahojte tehulky,
aj ja sa k vam pridavam, som v 37. tyzdni, na babatko sa velmi tesime, bude to uz za chvilku. Zatial mam 13kg navyse, ale nerobim si z toho tazku hlavu. Kazdy den kontrolojem co noveho na modrom koniku a tajne zavidim vsetkym maminkam, ktore uz maju svoje babatka pri sebe.

angel11
5. apr 2008

majkabudka... este mas chvilku xas a neboj , tie 3 tt utecu ako voda... amozno to bude aj skor. 🙂 🙂

majkabudka227
5. apr 2008

angel11, tak to verim, cas ide neskutocne rychlo, pre istotu som uz aj pobalena do porodnice.

angel11
5. apr 2008

ja pomaly ukladam veci co mi treba do skrine, ale este nie som zbalena. no asi by som to mala spravit. 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre