Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mien
13. máj 2008

chcela som ňapísať druhorodička

dididi30
13. máj 2008

monti, caf..... 😉
mien...zajtra som 37tt a na dtuhy tyzden 38tt, takze krasne dozrete 😀 ale sak nech si moj drobcek je pekne v brusku, aspon si ako tak oddychnem aj ked nespavam....ale nech sa narodi do 40tt lebo po termine ma to uz bude zrat 😒

dididi30
13. máj 2008

posledny mesiac?? no skor 8 mesiac je vraj najhorsi , uz sme v deviatom tak sme za vodou 😉

mien
13. máj 2008

no pre mňa je tento najhorší lebo som už veľmi veľká a vôbec nevládzem

mien
13. máj 2008

didid a keby sa ti dalo vybrať čo by so skôr brala 9 mesiacov čakania alebo ten pôrod, viem bola to sprostá otázka

mien
13. máj 2008

len to nechápem prečo mám každé ráno, keď vstanem od spodu svalovku

loss
13. máj 2008

caute babulky takze dnes sme sa dohodli vo stvrtok rodime 🙂 juj taka som rada

dididi30
13. máj 2008

mien, hlavne nech je to do toho 40tt a budem rada 😀 ale moze to byt aj za tyzden dva 😀
loss tak sa tesim s tebou.....ti to vyvolaju ci cisarak?

mien
13. máj 2008

loss už bolo na čase dobre,že si to vydržala, ale vo štvrok bude super a ako sa cítiš nemáš strach alebo si už taká rada, že to budeš mať za sebou

dididi30
13. máj 2008

mien to aj ja mavam, to su nase klby, bo drobci z nich beru kalcium......inak sa cudujem, ze ma zuby nebolia pri malej mal boleli aj som prisla o dva,....ale tesne pred otehotnenim som bola u zubarky, tak mi vycistila kamene, mozno to pomohlo 🙂

loss
13. máj 2008

didi vyvolaju
mien tesim sa ze to budem mat za sebou porodu sa bojim ale hlavne je ze mala ide z bruska von

mien
13. máj 2008

didid nič mi o tom nevrav mne už robila 5 zubov a z toho mi dva vytrhla a ešte mám dva pokazené a pred tehotenstvom som nemala ani jeden kaz

dididi30
13. máj 2008

loss vidis ako to je, bola si na rizikovom a rizikovky rodia az po terminoch....juj teda uz len zajtra pockas a ides na to, drzim palec 😉
no to asi malo vapnika mas, tak ho berie kde sa da 😀

mien
13. máj 2008

didid keď už my budeme sem takto písať ako lossí, že už pozajtra rodíme juj či bude dobre, ale mna čaká ešte jeden dlhý mesiac ale ja by som chcela porodiť koncom mája

dididi30
13. máj 2008

mien hej veru, len mesiac ale najdlhsi..ja som stale v pohyba, chodim aj hodiny som na nohach, doma mam vela schdov, tak furt po schodoch nech je to rychle...len kto vie ci sa nasim drobcom bude chciet ist von skor...

loss
13. máj 2008

didi dakujem
mien tento mesiac je nahorsi ale ubehne aj ked tazko

mien
13. máj 2008

no veď hej záleží to od nich, ale po termíne rodiť nechcem ja som povedala môjmu dokimu, že 12 júna je poslený deň čo je môj malý v brušku

mien
13. máj 2008

didid ja som sa ťa chcela ešte spýtať lebo už máš jeden pôrod za sebou keď si išla rodiť tak si bola na tú bolesť pripravená alebo to bolo horšie ako si si to predstavovala, lebo ja som už toľko o tom čítala a videla, že už prekvapená asi nebudem ale sa bojím , že to budú bolesti veľmi hrozné

mien
13. máj 2008

loss chcela by som byť na tvojom mieste

aviril
13. máj 2008

loss, aj ja ti tíško závidím. ale hlavne nech ste obe ok, držím palce

dididi30
13. máj 2008

mien to bolo lahsie ako som si predstavovala, ostatne sa tam trapili bolestami, ale islo im to rychlejsie ako mne...ja som bola cely cas hladna 😀 vsetko zalezi, aka si citliva a ako vsetko prezivas, ja som tvrdas 😀

dididi30
13. máj 2008

aviril, ty si z nitry?? ja tiez.....odkial presne....mozno som sa ta uz pytala neviem

aviril
13. máj 2008

didi, okolie nr, dedina 14 km od nitry

dididi30
13. máj 2008

ja tiez okolie......20km smer bratislava...

aviril
13. máj 2008

ja smer zlaté moravce. ty si sa vydala do zahraničia?

dididi30
13. máj 2008

nie kdeze, ja mam slovaka........tu sme prisli zarobit na domcek, ktory uz dokoncujeme a bez poziciek..ale zvyklu sme si tu a chceme tu ostat co najdlhsie a aby aj deturence studovali tu...

aviril
14. máj 2008

no to je super, ten domček - ten je na SK?

dididi30
14. máj 2008

aviril no je, sice ich bude viac, pre dedi aj 😀 a vies ako to bude ked my budeme stari, mozno ani dvochdky nebudu a z niecoho zit treba....
ale uvazujeme aj o domceku tu, ale je to este vo hviezdach 🙂
inak dobre ranko 🙂

aviril
14. máj 2008

ja si neviem predstaviť žiť niekde inde, chcelo to asi dosť odvahy. a malá ti riadne hovorí aj anglicky aj slovensky? a keď ten dom dokončíte, nechcete sa doň sťahovať? aspoň tak som to pochopila.

dididi30
14. máj 2008

no my sme obaja taki,ze nam je jedno kde sme, len nech sme po kope rodinka 🙂 hej mala tu uz chodi do skoly, tu sa chodi od 4 rokov..anglicky vie lepsie ako ja...ked dom dokoncime, tak uvidime co a ako.....ale nebudeme ho predavat urcite, to su nami vloznene peniaze a je to ta najlepsia investicia...ale tak na starobu urcite, len pockame kym drobci dostuduju...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre