Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
16. máj 2008

zmrzka, no ono to tak byva, tie mensie maju vacsie deti a opacne, napr miy s muzom niesme az taki nizky a mam drobunku dceru a mozno aj syn bude drobunky.
no pockaj ked budes vo vyssom tt, to ti bude tazke spanie, tak ako ja, ak sa moc mrvy tak nespim, neda sa mi, ako aj dnes som zaspala az po jednej hodine, ked aj on zaspal, no mam sa asi na co tesit v noci...malinka mi pekne v noci spavala a od 3 mesiacov celu noc.

zmrzka333
16. máj 2008

No vcera vecer zacal maly o desiatej tak vystrajat ze mi to az bolo neprijemne, normalne som nevedela ako ho utisit a aj v noci ma dirigoval

dididi30
16. máj 2008

zmrzka no oni maju take dni, niekedy sa az moc mrvia a niekedy nic, spinkaju..

mirka8429
16. máj 2008

zmrzka no to uz ani ja som nespala ku koncu...maly dnes v noci sa zobudil 3 krat ale teraz som ho krmila a grckal chudatko moje...a dakujeem hihi

didi ahooj moja...

dididi30
16. máj 2008

mirka joj moja, len sa neboj pekne sa snaz, drobcek sa nauci, uvidis, drzkaj sa 😉

mirka8429
16. máj 2008

didus dakujeeem moja..a ty sa ako citis

daniela84
16. máj 2008

Ahoj mirus, tak co ako sa mate s malinky, aj my sme vcera v noci plackali, trapia nas trosku sopliky, ale inac je vsetko ok, len vecer potrebujeme trosku mrnkat, ale da sa o zvladnut , uvidime co bude cez vikend ostali sme uz s muzom sami, ta uvidime, moja mamka sal uz domcov

mirka8429
16. máj 2008

dani ahoj no maly ked sa napappa sem tam grckaa....a tiez je taky nepokojny..mrnci...stale...ale teraz spinka tak uvidime ako dlho

montinka
16. máj 2008

ahojte ako sa mate. miri poslem ti IP

daniela84
16. máj 2008

no ta ja tiez uvidim ako to bude, ked si este stale urcujeme svoj rytmus, sem tam aj my grckame

dididi30
16. máj 2008

cafte...... 😀

montinka
16. máj 2008

ahoj didi

dididi30
16. máj 2008

ahoj monti

montinka
16. máj 2008

ako sa mame?

dididi30
16. máj 2008

😀 fajne, dnes sme mali tutumutu a citim sa fajne, mne to nic nerobi, skor ma to uvolnuje a nemam take tlaky dole....muz po skonceni , ze ci ideme do nemocky 😀

montinka
16. máj 2008

😀 ja uz radsej tutumutu nebudem mat

dididi30
16. máj 2008

no ja som uz pri konci tak to je jedno, hoci dufam,ze nedostanem zapal, sak by som nemala , verime si 😅
si si ista ,ze nebudes mat?? co si otvorena?

montinka
16. máj 2008

nie ale doki my vcera dobre vylakal som sa ho pytala vies na ten problem

mirka8429
16. máj 2008

didi ja som bola otvorena a mali sme aj tutu mutu xixiix

monti 😀

dididi30
16. máj 2008

takze ti zakazal hej?? no ved tak treba, bo to sa moze ukazat az tak neskor napr v mojom tt, tak ty mas este cas a no a ked si uz o jedno prisla, tak radsej sa sanuj 😉

dididi30
16. máj 2008

mirka ved viem, lenze ty si aj nejaky cas lezala a napicahli ta kadecim,tak preto si tak dho vydrzala.... 😉 to iste aj moja kamoska, bola otvorena a lezala do konca a potom nie a nie porodit.

mirka8429
16. máj 2008

didi no aj mne zakazal..to som dodrziavala...ale potom uz vo vyssom tyzdni mi bolo jedno ci porodim..od 37tt

dididi30
16. máj 2008

sak hej.....ja neviem ako som na tom, vobec..ja som stale v pohohyb nesedim, nelezim , cely den som na nohach a schodov mam doma kopec..tak som zvedava, mozno ani to nepomoze, ak si rozkaze neskor tak pojde neskor.

aviril
16. máj 2008

ahojte. tak dnes som bola na poradni a vraj sa krček už vstrebal ostalo 0,5 cm a na špičku otvorená. Malý už nalieha, že už zostúpil do panvy, už len čakať na klop klop. Tak dúfam, že čoskoro už aj ja porodím a budem to malinké držať v náručí

montinka
16. máj 2008

didi poslala som ti Ip

dididi30
16. máj 2008

aviril, joj ti nasi chlapi su lenivci, ale uz by aj mohol zaklopat ze?? 😀 drzim palec..a to citis aj nejaku ulavu pri tom zostupe do panve?? lebo mne sa uz dobre dycha a nemam take tlaky hore, skor dole...

montinka
16. máj 2008

aviril drzim palce aby coskor zaklopal.🙂

aviril
16. máj 2008

didi, úľavu? Kyselina ma páli tak či tak, s dýchaním som problémy nemala. Ale horšie sa mi chodí, strašne ma tam dole tlačí, chodím jak golem. Viac ma to tam dole bolí, všetky kosti cítim pri každom pohybe. Pomaly akoby mi už bol "v nohavičkách".

montinka
16. máj 2008

joj inak baby v poslednej dobe pali zaha aj mna a to som sa tesila ze ja take problemy nemam

mirka8429
16. máj 2008

monti bude vlasate 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre