Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

loss
10. jún 2008

cau Luci tak ako sa drzite?

lucka0122
10. jún 2008

ahoj lossik drzime sa len mame koliky a za dva tyzdne sme pribrali 70dga vy ako?

montinka
11. jún 2008

ahojte ako sa dnes mate je tu niekto?

aviril
11. jún 2008

gratulujem mien.
o didi neviete nič?

montinka
11. jún 2008

aviril este asi neporodila lebo sem tam byva prihlasena na pokeci. tak myslim ze este caka ale ani tam mi neodpisuje tak neviem aj ked nie ze by som sa jej pytala otazky typu: UZ?

dididi30
11. jún 2008

ahojte este nie baby, bola som dnes v nemocke kvoli tlaku, kontrakcie kazdych 5 minut ani som ich necitila, ale som bola otvorena na 1 prst tak som doma ,ale nechcem dnes rodit ,zajtra na muzove narodky 😀 inak mi dali taky vyvolavaci gel, ale co ja viem, mne je stale rovnako, pobolieva ma vsade....este stale som v norme, neprenasam moc a je to moje posledne babo,tak si to uzivam, hoci uz s bolestami 😎 😵 tak sa majte

montinka
11. jún 2008

diduska tak drzim palceky aby sa to podarilo zajtra. 😉

pampuliacik
11. jún 2008

caute baby, ako sa mate? zda sa ze didi uz coskoro bude dvojnasobna mamina- tak si to "uzivaj" ako pises a nech vsetko prebehne v poriadku, rychlo a bezbolestne 😀 ja som dnes bola poslednykrat na poradni u mojho gynekologa, buduci piatok uz idem do poradne do nemocky. som trochu vystrasena po dnesku, lebo doteraz sa tehu vyvijalo ako tak v poriadku, ak neratam sustavne tvrdnutie brucha a bolesti chrbta. dnes mi nasli v moci bielkovinu ... ☹ mam strach, co z toho bude ... moze ist o poskodenie obliciek alebo nejaku infekciu 😢 dufam ze gestoza to nebude, kedze vysoky tlak a opuchy nemam. joj, a tak som sa tesila, ze porod sa blizi a ziadne komplikacie sa doteraz neobjavili.... uz len aby som nemala toho streptokoka...

heppu
11. jún 2008

jej didi tak drzim palce aby to na tie narodky vyslo aj my tak mame termin tak hadam podrzim dovtedy

montinka
11. jún 2008

pampu z tho streptokoka mam strach aj ja. uz ti robili test nan?

aviril
11. jún 2008

didus, stráááášne držím palce a prajem ti rýchly pôrod aspoň tak, ako som mala ja. tak sa nenatrápiš. myslím na teba. daj potom vedieť.

mirka8429
11. jún 2008

ahojtee aj ja drziim diduske palceky...moja mozno zajtra uz budes mat babatko na svete 😎 😎 budem na teba mysliet..

monti sme dnes boli na poradni s malym a vazi 4kg a 55cm ma...a boli sme malemu dokupit nejake veci lebo tie co nosi su mu len len...tak musime dokupit xxi a kupili sme aj taku satku na hlavicku a maly je rozkosny..potom odfotim a dam do albumu...Inak o 1 rano sa maly zobudil tak som ho kojila a potom nie a nie zaspinkat..kedze ho davam na brusko tak on sa sam tak postavi na rucky a zdviha hlavicku...zacal gagrat a som mu vravela ze teraz sa negagra ale haja..xixi a potom zbadal svoj tien a sa hybal tak sa smial xixi rozkosny... 😀

jarka70
12. jún 2008

mirka pozerala som si fotocky vy ste tiez krstili v kostole na furci?lebo ja som tam tiez krstila maleho 🙂 ale 1.juna na mdd.

mirka8429
12. jún 2008

jarka ano krstili sme na furci 25.5. 😀 😀 ty si z Ke??a chodis tam do kostola?? 🙂

montinka
12. jún 2008

ahojte je tu niekto?miri aj ja som bola dnes bna poradni a vraj pojdem cisarskym.

mywiel
12. jún 2008

Ahoj monti, preco cisarskym? 😕

montinka
12. jún 2008

no lebo ze pri mojej vyske by bolo tazke porodit take normalne 3500g dieta. no a ze pre istotu kedze som uz raz potratila takze mi urobia predoperacne vysetrenia nabuduce

mywiel
12. jún 2008

Aha takze uz vies aj presny termin?

montinka
12. jún 2008

este nie mozno si to este rozmysli.🙂

mywiel
12. jún 2008

Ja som stale zvedava ci porodim do vody ako som si to naplanovala, potom napisem skusenosti. 😉 🙂 Nejako si este stale neuvedomujem ze za dva tyzdne to uz moze prist, stale mam pocit, ze mam este dost casu a nie a nie dobalit tasku do nemocky... 😀

mywiel
12. jún 2008

No to vies to ze ma 3500g babo je odhad, mojej svagrinej sa sekli v odhade o cele 1kg. 😲 Maly bol o kilo lahsi a bol v inkubatore.

montinka
12. jún 2008

no vsak to si vravim aj ja ja nemam este ani poprate.🙂

mywiel
12. jún 2008

Ja tiez nie len veci pre babo, ale moje nie ako nocna kosela a tak mala by som sa dnes do toho uz pustit. Este si chcem napisat zoznam do nemocky co si pocas porodu zelam a co nie vraj je to lepsie a lepsie respektuju tu tak rozhodnutia rodicov. 😉

montinka
12. jún 2008

nooo ja mam moje oprate ale drobcove nie. dokonca este nemam ani postielku tu ideme asi az koncom buduceho tyzdna kupit. 😅 stiham nie?

mywiel
12. jún 2008

Postielka je najmenej ved moze spat medzi vami v posteli, niekedy to tak nakoniec aj je, ked babo place jedine co ho utisi je byt pri mame... 😵 Moj brat tiez kupovali postielku a skoro vobec ju nevyuzili lebo mala zaspala jedine pri nich v posteli.

montinka
12. jún 2008

to nie umrela by som od strachu ze ho tam upucim kebyze spi medzi nami

mywiel
12. jún 2008

No oni nemaju na vyber ak sa chcu vyspat... 😀 Daju okolo malej ten kojenecky vankus a tym padom ju neupucia. 🙂

montinka
12. jún 2008

aha no uvidim ako to bude u nas.🙂

mywiel
12. jún 2008

Ja tiez dufam, ze babo bude spat v koliske ked som take pekne kupila ale to zalezi fakt od dietatka, niektore nechce byt v postielke, budem musiet dako vycvicit... 😀

mywiel
12. jún 2008

Zo zaciatku bude aj tak pri nas v nasej izbe, ja by som ho same v druhej izbe nemohla nechat a v noci aspon nemusim stavat kvoli kojeniu kedze bude pri posteli. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre