Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
22. júl 2008

ahojtee kto tu??no tak teda dnes som bola na prehliadke po 600 nedeli a je to vsetko ok klop klop...trosku to bolelo ale len trosku to zrkadlo🙂) inak co nove??nestiham akosi citat..maly sa mi pohorsil..nechce hajat. aj cez den malo a v noci sa castejsie budi 😒

heppu
23. júl 2008

ahojte tak malinka uz trosku pribrala som na nu pysna za chvilku za nou ideme sa tesim , je uzasna ako stale spinka to ma asi po ocinovi uz sa neviem dockat kedy si ju zoberiem domov

pinco
23. júl 2008

ahojte, dako to tu viazne, hm?

heppu, ked mala pribera, tak vas urcite pustia rychlo domov 😉 A bud rada, ze spinka, vidis ake fory skusa na maminu maly Samko 😀 Mirka, to co za zrkadlo ti tam daval? 😕 To akoze pozera, ci tam nemas dake ranky este? 😝 Dost neprijemne to znie...

Ja uz druhy den zijem na sucharoch... Zaludok ma strasne boli... Neviem, ci to mam z jedla, alebo mi mala tak tlaci. Uz by som najradsej isla rodit, ale viem, ze este musim vydrzat, lebo je malicka. Uvidime, co povie doktor vo stvrtok (asi klasika - 3x Mg, zavreta, hlavicka tlaci na branku, tak kludovy rezim 😀 No po co tam ja este idem? 😉 )

mirka8429
23. júl 2008

pinco no veru presne si to vystihla aj s tym ako mi dava maly zabrat 😀 😀 ale no tak v poho..xixi...a to zrkadielko..no hej..on si to takymi zeliezkami otvoril a dnu dal zrkadielko aby videl stehy a tak..no ale dalo sa to vydrzat...ale kus neprijemne..a este ked mi s tym zrkadlom pozeral lebo som mu vravela ze ked sme skusali tutu mutu tak ma to tam dnu trochu bolelo a som myslela ze steh..ale on vravel ze steehy mam pekne zhojene ze mam tam malu ranku ktora vznikla pri pôrode ale ze to sa uz nezhoji uplne..som sa zlakla ze to neprestane uz boliet ale vravel ze prestane ale ze treba trpezlivost ze som este kratky cas po pôrode..tak a kazal pouzivat lubrikacne gely ze by to malo zmiernit tak som zvedava ☹ ale inak som rada ze je vsetko v poriadku...

mirka8429
23. júl 2008

pinco kukam ze mas kludovy rezim...no aj ja som mala lebo som sa otvarala uz od 23tt ale uz ked som bola na zaciatku 38tt som aj chodila lebo by som neporodila ani doteraz...a kolko ma tvoja mala vahu?ked ma nad 2,5kg tak v pohode

mien
23. júl 2008

ahoj Mirka nehnevaj sa ja mám takú sprostú otázku, keď si bola na kontrole po 6OO ned. tak aké zrkadlo bolelo čo ako ma musia vyšetriť po 6OO nedelí nie je to také vyšetrenie ako býva aj pred pôrodom

heppu
23. júl 2008

pinco zajtra sa asi dozvieme kedy pojdeme domov lebo este dnes jej robili vysetrenia nejake a aj jej zvysili davku papania tak hadam rychlo priberie uz sa neviem dockat mat ju domka

pinco
24. júl 2008

ahojte. No tie zrkadla su asi dost neprijemne, ale zasa - co je na gynde prijemne? 😖 Tak vydrzime... A tie lubrikacne gely, to som uz pocula, ze sa odporuca, lebo ze ked zena koji, tak je viac "sucha". Hlavne, ze si v poriadku mirka, ono sa ti to casom zahoji. A potom budes mat druhe 😉
heppu a to jej davaju tvoje mliecko, alebo nutrilon? Vies, aby si nezvykla a potom budes naozaj celu porodnicu moct kojit 😀 Ale ked jej zvysili davku, tak jej asi chuti a urcite priberie.
No ja som dnes bola v poradni, tak krcok sa skracuje, Mg mam brat stale, lebo ze podla USG je mala mensia tak o tyzden, takze mame este aspon do utorka vydrzat. Neviem kolko vazi, v 34tt som mala odhad 2080g a potom mi uz nepovedali 😒
Ale aby som nedopadla tak ako vy, co ste tu uz kazdy den pisali, ze kedy to uz konecne bude a prenasali ste 😀 Ten kludovy rezim je na nervy... este ze je vonku mrzko, tak ma to nikam netaha

montinka
24. júl 2008

ahojte tak uz aj my sme od vcera doma. no heppu ja mam opacny problem ale uz sa mi zda ze sa mi zacina robit mlieko dnes som vystriekala 30ml.🙂 sice na dva razy ale tak potesilo.🙂 ako sa mate babule

pinco
24. júl 2008

ahoj monti 🙂 Som rada, ze ste v poriadku. Este raz gratulujem

montinka
24. júl 2008

dakujeme. uz aj ty to budes mat za chvilu za sebou 😉

mirka8429
24. júl 2008

mien nieje to sprosta otazka..no su to zrkadielka ja som ich nevidela..radsej som sa nepozerala ale vravel ze sa mam uvolnit lebo som bola stiehnuta aby mohol zrkadielko posunut aby videl stehy...a ze ked som stiahnuta tak mu to dalej neslo...no tak nimi pozeral stehy..nebolelo to len to bolo trosku neprijemne ..ale tebe to nemusi byt...neboj sa...

pinco no veru som rada ze je vsetko v poriadku...to vysetrenie som radsej absolvovala aby som nic nepodcenila lebo chcem mat aj druhe babatko..a aj kôli sebe...no a ty uz pomaly aj chod..uz ten rezim nedodrziavaj aby si rychlejsie porodila...to je z vlastnej skusenosti... 😉 nevravim ze treba prehanat ale hybat sa uz mozes...vazne..
no a tie lubrikacne gely veru budem musiet...dufam ze to aspon trochu pomoze...

monti no to si dobra...to ja si tolko len teraz odstriekam... ☹ v nemocke som mala tolko mlieka pre cele oddelenie..a teraz mam tolko kolko maly vypije..ale musim odstriekavat kôli statniciam co budem mat v auguste a to bude 2 dni..a teraz uz odstiekavam a je toho dost malo..tak neviem ci by som mohla dat na tie 2 dni nutrilon a potom by som zas len kojila...hm?? 😕

vejinka
24. júl 2008

pinco..ty by si uz vazne ani nemusela tam chodit..ved ty vsetko vies lepsie ako oni 😀 a aka je tamarka malinka?? sak to uz musi byt riadna zena..boze keby som ja vedela kolko to moje drobciatko vazi...tebe povedalli?

heppu
24. júl 2008

pinco moje mliecko jej nosim samozrejme kazdy den tak 300 ml a este sa mi niekedy podari aj cosi zamrazit na horsie casy

heppu
24. júl 2008

pinco inak ja som mala to iste ze mala bola o tyzden mensia ako mala byt podla tyzdnov a preto musela ist skor na svet lebo uz jej tam zevraj nebolo dobre a placenta ju nevyzivovala tak mozno prenasat nebudes

montinka
25. júl 2008

heppu 300ml??? teda to je super. miri ale ja si tolko vystriekam za cely den potom mi uz nejde skoro nic ☹ ale ved tak nevadi no budem prikrmovat vsak nebudem prva ani posledna

barbiek
25. júl 2008

jeej monti gratulujem k babenku

montinka
25. júl 2008

dakujem.🙂 hmmm cinska tabulka je predsa len pravdiva.😀

pinco
25. júl 2008

caute, ja som sa dnes rano zobudila na take silne menstruacne bolesti, tak uz v strese, ze hadam idem aj rodit, som si dala magnezko a asi fakt zacnem dodrziavat ten kludovy rezim 😒 Lebo brucho mam cely den ako skalu... Vidis heppu, tak aj tvoja je mensia a nakoniec ti ju vzali do MT. Ved nic vazne sa nastastie s tvojou malou nedeje, ale sama vies, ze by si uz radsej bola s nou doma... Tak ako mi doky povedal - este do utorka mam aspon vydrzat 😉

mirka, ja by som to moc s tym nutrilonom na dva dni neskusala, ak sa ti bude dat este nieco odstriekat. Nahodou malemu zachuti a nebude chciet cicku 😒 Ale niektore deti su v pohode, piju co das 😀

monti, inak ja som to uz potom tipovala skor na chlapca u teba a nakoniec mate princeznicku 🙂

vejinka, mne tie miery vravela MUDr. Krekacova, aj vahu. ALe to bolo v 34tt. Ak sa tebe moc krutila (ci krutil 😉 ), tak sa jej to mozno nedalo odhadnut. Ja idem az 7.8. do poradne k primarovi, tak som zvedava, ci budem do vtedy este cela 😅

montinka
25. júl 2008

ano pinco mala princeznicka.🙂 joj ale ma potesili ked mi to povedali aj ked ja som v kutiku duse tusila ze to bude babula

pinco
25. júl 2008

ja viem 😉 ved ty si to vzdy tak naznacovala 🙂
A s tym mlieckom sa neboj. Zatial sa nevzdavaj a ak by si ho mala naozaj malo, ze by mala nepriberala, tak ju budes dokrmovat. Ale malo by sa ti tvorit tolko mliecka, kolko dieta potrebuje. A ze ak sa ti zda malo, tak vzdy po kojeni si mas este trosku odsavckou vytiahnut (ak ti nejde, tak za hodinku skus len trosku) a tym si podporis vacsiu tvorbu mlieka (ja som teraz nadupana, v podelok som bola na kurze a bavili sme sa cely cas o kojeni 😀 Teoria je super, uvidime v praxi 😅 )

montinka
25. júl 2008

ja dokrmujem uz teraz uz v nemocnici som dokrmovala lebo som nic nemala

pinco
25. júl 2008

tak mozno aj preto, ze je taka vacsia, tak potrebuje viac mliecka a urcite sa to kazdej zene nezacne hned tvorit tak vela... No co uz, vsak? Akurat to pripravovanie flasiek a tak, to asi bude dost na nervy, hm? 😒

pinco
25. júl 2008

heppu, a to kedy ti povedali, ze uz placenta dobre nevyzivuje? Ked ja idem az toho 7.8. na kontrolu (dovtedy len na tie pasy) tak sa mi to zda dost neskoro. Ako to vlastne zistia? Na USG?

montinka
25. júl 2008

no pinco po cisarskom sa vraj horsietvori mliecko. ale heppu je asi vynimka. 😅 aj ja by som chcela

pinco
25. júl 2008

jaj fakt, ty si bola cisasrkym, som zabudla... No to mas pravdu, heppu stiha celu porodnicu 😀

montinka
25. júl 2008

no veru🙂

ajkabezka
25. júl 2008

ahojte, monti čekáme na fotečky malej šup šup- gratulujeme!!!aj ja jsem chtela holčičku, no čo už 😅 , ale Kuba je zlatý. 😵 😵 už sa smeje na celé kolo, vykládá atd
..jinak jako sa má miriamka nevíte, jakosi o ní není slyšet 😒

montinka
25. júl 2008

ahoj ajka no musim pockat kym pride drahy domov s notebookom on tam ma fotky. potom si ich dam,on uz ma ale na inej stranke. no budete musiet pockat.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre