Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
26. feb 2008

Baby,neviete co znamenaju tie cisla 0,1,2...pri hodnoteni krcka maternice?

lucia31
26. feb 2008

cervikalne skore /aky je stav krcka, ci je zatvoreny, tvrdy, dlhy, kratky atd.....najdem nieco a potom hodim link..

miriamka
26. feb 2008

Ok...mna skor zaujima ze aku skore su ok v ktorom tyzdni.

lucia31
26. feb 2008

my by sme mali mat este 0,v jednom fore som citala odpoved lekara, hodnoti sa bodmi od 1 do 3..bohuzial, nenasla som tu tabulku ☹

miriamka
26. feb 2008

Aha...ja som nasla ze skore su az do 8 😉 No nic,musim verit,ze keby bolo nieco zle tak ma doky nevola na kotrnolu len raz za mesiac

jarka70
26. feb 2008

http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...
ahojte tak nieco o tom cs som vam nasla

anamor
26. feb 2008

miriamka urcite je to o teba ok, nestrachuj sa, musime spoliehat na lekarov a babske reci na konikovy nie su vzdy presne, lebo sme laičky. Som rada inak, že všetko ok včera bolo 😉

jarka70
26. feb 2008

mna dnes chytila upratovacia mania ale pri vysavani som uz degradovala a dovysavala som na etapy normalne nevladzem a nastal problem vysavac a ja.takze najblizsie ho nechcem vidiet na paru dni.

miriamka
26. feb 2008

Anamor...veru,treba verit v prvom rade lekarom.A najma ten moj nikdy nic nechce podcenit,takze verim,ze keby bolo nieco zle,tak mi nakaze lezat 🙂
Jarka...vysavanie aj mne dava zabrat,takze to uz nechavam na manzelovi

lucka0122
26. feb 2008

ahojte maminky ako sa mate?my fajn maly sa prehadzuje....dlho som tu nebola...som stale v robote....mam nove fotky v albume....

loss
26. feb 2008

ahoj Lucka vecicky su nadherne uz aby sme drobcov obliekali 😉

lucka0122
26. feb 2008

ako sa mas losik?a nelinka ako?

miriamka
26. feb 2008

Jeeej,Luci,krasne vecicky 🙂

daniela84
26. feb 2008

No ahojte ta ja som dneska bola na uzv, a uz vieme co to bude, doktorkine slova zneli ja tam vidim dievcatko, ale viete vsetko bude iste az po porode. Ale v knizke uz mam znamenie dievcatka. Tak budeme mat malu emku. No aj tak sm nemala dobry pocit, ina doktorka tam bola, ani som malu poriadne nevidela, len tak na beziacom pase, ale v piatok ideme zase si pre video a fotku k dokimu. Znepokojena som prto ze ked nas merala, tak hlavicka aj brusko boli ok, ale nozicka bola len na 27 tyzden a niekolky den, ale doktorka hovorila ze je vsetko ok, tak neviem, ale sak uvidime v piatok.

jastericka
26. feb 2008

danielka: gratulujem k dievčatku 🙂 Emka je veľmi pekné meno a s tou nožičkou sa netráp, to ešte malá Emka dobehne a keby nebolo niečo OK, tak Ti to doktorka povie na rovinu, vieš, ona si podľa mňa nemôže dovoliť Ti niečo tajiť, takže určite buď kľudnučká.

daniela84
26. feb 2008

No aj manzel mi to hovori, mzno ze to bolo kvoli tomu ze nas tam bolo vela, a k tomu doktor neprisiel cize robila za neho a on ma aj iny pristup, tak sa mi to len zdalo cudne, a bohvie este ako mala malinka ulozenu nozicku, sak v piatok ideme este raz lebo som bola bez manzela a on malu chce vidiet a chce aj fotku aj video pre nasich. Tak hadam bude mala emka ok, a nebude zadockom

miriamka
27. feb 2008

Daniela...blahozelam k dievcatku 😵 A netrap sa tymi rozmermi,nas je vzdy o par dni vacsi a tiez doky nic nehovori

daniela84
27. feb 2008

No sak hadam uz len ti doktori vedia co robia, inac zelam dobre rano. Dne sa chystame objednavat k ocnemu, kvoli tym mojim dioptriam a odporucaniu na cisarsky rez, tak som zvedava ze co to bude. ani neviem ako jej to mam vysvetlit, ze co vlastne potrebujem, ale ta hadam nejak uz len bude

miriamka
27. feb 2008

Veru,treba doverovat lekarom,ine nam neostava.

anamor
27. feb 2008

daniela a ake mas dioptrie ked sa smiem opytat?
lebo ja asi k ocnemu uz nepojdem do porodu....

loss
27. feb 2008

ja som bola u ocneho na zaciatku tehu poradil mi to gyndos zmerali mi nejaky ocny tlav v ociach ci mi nepopraskaju pri porode.Je to OK a vzhladom na to ze mam 2dioptrie do dielky snazim sa ich stale nosit nech ma malicka zrak v poriadku to mi zase povedala ocna ze mam nosit cele tehu aby babenko malo zdrave ocka

daniela84
27. feb 2008

No ja som u ocneho este nebola, ale ja mam velmi silne dioptrie az 8,5 a na druhom oku 9,5 plus cilinder a tiez nosim okuliare do dialky ako lossik. Takze tam je trosku vacsie riziko. a k tomu v poslednej dobe aj zle zaostrujem a sem tam ma dost pobolieva hlava a cim dalej tym vo vacsich intervaloch

loss
27. feb 2008

dad tak utekaj k ocnemu ved ty coskoro mozes rodit tak nech ste v poriadku

anamor
27. feb 2008

ja mam nieco cez -4 dioptrie, nosim sosovky bezne, ale aj okuliare sem-tam, myslim, ze pocas tehu sa mi zhorsil zrak, ocny tlak mam dobry aj vsetko ostatne, takze planujem tam ist az po porode, opat na kontrolu....

loss
27. feb 2008

anamor tak to je super

jarka70
27. feb 2008

danielka blahozelam ti aj ja k dievcatku 🙂 vybrali ste ozaj pekne meno ema.mna dnes akosi popichava v tom mieste kde su vajecniky mozno som prechladla abo co.

danka86
27. feb 2008

ja nejak posledne dni len placem a placem.. tak ma boli potom strasne zaludok, taky ho mam akoby tvrdy.. neviem, ci je to z tej mojej nervozity.. ☹

jastericka
27. feb 2008

ahojte žienky. No ja dnes nič moc. Zase noc oničom, nohy ma bolia, pocity na zvracanie a ešte k tomu sa mi púšťa krv z nosa stále 😒 . Zajtra poradňa, tak som zvedavá, ako sme na tom...Najradšej by som do poradne chodila každý deň, aby som si bola istá, že je všetko OK..

miriamka
27. feb 2008

Jastericka,ja chodim od zaciatku do poradne raz za mesiac,teraz idem az o 3 tyzdne...takze tiez mi neostava ine len dufam,ze je vsetko ok.

jastericka
27. feb 2008

však tie tri týždne sa zdajú ako nekonečno... Ale hlavne od posledného ultrazvuku je to hroozne dlho, už sa neviem dočkať, kedy uvidím zase svoje bábo. Na ten posledný ideme budúci pondelok, už sa to blíži 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre