Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

daniela84
7. máj 2008

ahojte tak my sme uz dve noci doma bojovali s nekludom a rano sme zaspavali o tretej stvrtej, a to pri babke obyvke na gauci, lebo ja som uz bola taka znicena ze som nevladala drzat hlavu, uvidime co to bude dnes, cez den sme ako medik aspon mozem trosku dospat den a k tomu este ked je tu moja mamka, dufam ze sa do toho zabehnem co najrychlejsie a potom to uz budem zmakat sami pomalicky

mywiel
7. máj 2008

Ahojko tak ako sa maju bruska? Ja uz kupujem vianocne saticky pre princeznicku, dala som ich do albumu len este neviem pre ktore sa rozhodnem... 😵

dididi30
7. máj 2008

ahoj danieka maminka 🙂 uz si teda pekne uzivas malickej, je velmi zlatunka, drzim ti palceky aby sa to v noci polepsilo 😉 vela zdravicka a mliecka 🙂
a oprav si nick, mas tam ze uz mam jedno dieta a druhe je na ceste 😀 , alebo zeby si cakala driuhe 😅

ajkabezka
7. máj 2008

ahojte kocky, tak jsme po poradně s primářem 😉 - v po ráno máme nástup do porodnice...je mi z toho jakosi úzko 😖 a přitom se strašně těším, že už konečně vezmu Jakubka do náruče 😵 😵 ...manžel říká, že tomu se říká mít smíšené pocity...tak mně tu fotí jak o život, abysme měli památku....to je hrozný, já na všech fotkách vypadám jak máčo!! 😠 😠
jak jsme dojeli dom, začala jsem dost špinit, doufám, že to je jen z prohlídky a Kuba do pondělka vydrží 😅 🤐
danielka trošku to potrvá, než si najdete s Emmkou svúj společný rytmus, ale podaří se uvidíš 😉
didi ty ještě chvilku vydrž 😵
myw jak jsem moc chtěla taky šatičky a přehazuju autíčka, šortky s basketbalonem 😀 atd...no hlavně ať je zdravučký!

montinka
7. máj 2008

ajka tak uz aj ty budes mat svoj pokladik coskoro pri sebe. no super.🙂

lucka0122
7. máj 2008

duracelko a to neplati prvy pol rok zamestnavatel?povedali mi ze na de4n mam 190sk krat kolko je dni v mesiaci...ved to maju take co nikdy nerobili..........uz som stoho na nervy

montinka
7. máj 2008

luci z tej materskej nie si jedina vedla.🙂

majula009
7. máj 2008

luci, ja neviem dodnes ako to je, ale viem ze prvy polrok Ti posielaju nejaký priemer z platu za minuly rok. A neposiela to podla mna zamestnávatel ale socialna poistovna...aspon tusim....ja som si dnes podavala ziadost o materske tak som zvedava co bude...

dididi30
7. máj 2008

ahojte 😀 .....takze o materskej sa bavite?? ja to mam uz vybavene chvala bohu 🙂

montinka
7. máj 2008

mna to este len caka

dididi30
7. máj 2008

veru monti este cas 😉 konecne som sa dostala k netu, z jednej hodiny boli tri a aj ak som skoro nic nevybavila,len som sa guala po obchdoch 😀
uz 4 dni mame neuveritelne teplo, tak som sa dnes opalovala aj brusko sa mi opalilo 🙂 parada...
a ty si co robila ??

montinka
7. máj 2008

hmmm ja teraz este len umyvam podlahu mali sme navstevu tak som musela pockat kym odide

dididi30
7. máj 2008

hej a koho?? rodinu?? aj chlebicky boli?? hm dala by som si

riuska
7. máj 2008

luci matersku posiela socialna poistovna a rata sa to percentualne z tvojho minulorocneho platu (neviem ale kolko percent), po polroku sa materska prehlasuje a budes dostavat 5100 Sk
takze nic moc, ale aj malo potesi

montinka
7. máj 2008

nie maminu kamosku. hmmm ja by som si dala bryndzove halusky joooj

dididi30
7. máj 2008

ani nehovor, asi v piatok urobim nejake....dnes som robila sosovicovy privarok a zajtra bude sekana 😀

montinka
7. máj 2008

hmmm my mame v podstate vsetko doma ale nemam zakysanku

dididi30
7. máj 2008

a to k bryndzovym zakysanku?? hm ale moze to byt dobre, mnam 😝

montinka
7. máj 2008

ano ano idem si kupit zakysanku mam lepsi napad. zmiesam si zemiaky s bryndzou a slaninkou

dididi30
7. máj 2008

monti sak to je este lepsie, mnam 😝

montinka
7. máj 2008

hm dobre pockaj tu za 15 minut som tu. idem si kupit zakysanku a opiect slaninku 😝

ajkabezka
7. máj 2008

teda baby vy mi dáváte!!! 😠 lozim tu po kuchyni a po regálech a hledám co bych slupla 😅 ...monti až dovaříš, pošli koštovku 😵 ..já jsem dělala polívku z májovek, česnekovou pomazánku a brambory s uzeným...ale chuť mám na úplně jiné, než co je v hrnci 😖 🙄

ajkabezka
7. máj 2008

jinak jsem přihodila fotečku- vypadám jak máčos, ale to už je v podstatě jedno-kuk 😎

montinka
7. máj 2008

ajka posielam.🙂 vsak aj my mame tolko toho navareneho ale mamina mi narobila take chute ked doniesla tu bryndzu ze som si to musela dat

dididi30
7. máj 2008

monti tak som tu mala segru a hned utekala domov, bo druihej segry syn si urobil nieco s hlavou ☹ tak isli na pohotovost.
ajka, fajne si navarila, mnam posli kustik 🙂
monti tak co ake je to?? asi aj ja v piatok nieco take urobim 😝

montinka
7. máj 2008

hm mnam dobre. chudak no dufam ze nic vazne to nebude. veru aj tu ajkinu polievku by som si dala.:-P

dididi30
7. máj 2008

aji nahodou vyzeras dobre....ja tiez v sede mam vacsi pupok ako v stoji....keby si tu videla tie anglicanky tak by si povedala,ze si stihla....a drzim palec na toho 12.5 😉
tak uz si dojedla? 🙂

montinka
7. máj 2008

aji didi ma pravdu dobre vyzeras som zvedava ako budem vyzerat ja vo vasom tyzdni. hruuuza. nie este som nedojedla,este dlavim

dididi30
7. máj 2008

monti ale sak ty si tiez v poho, ti vravim tu v anglicku by si bola stihla 😉 tak ja bezim zehlit, lebo sa tam nikdy nedostanem 🙂

montinka
7. máj 2008

tak utekaj a ponahlaj sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre