Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
7. apr 2008

jasterička tak to vyzerá užna zajtra zakaždýmkeď žena hnačkuje sa javascript:addEmoticon('😉','vBody')
javascript:addEmoticon('😉','vBody')to buď ešťe tu noc, alebo na druhý deň sppustí...budem na teba myslieť
ja si ešťe asi počkám
dani myslíš tým, že porodím v 38 tt iné mu tým spôeobiť nemôžem....
lucka prevarením

dididi30
7. apr 2008

junovka ved to je jasne ze nemali, sak to je aj zakazane, po tajma v noci ak im deti plakali, ale pred vizitou isli vonku 😉 teda ked ja som rodila to tak bolo...ale aspon je babam jasne, ze je to u kazdeho individualne a nemozu si z nicoho robit hlavu, ze co sa moze a co nie, podla vlastneho uzvazenia , ako pises 😉

jastericka
7. apr 2008

sandri, jeej, no ale teraz mi to akosi prešlo, od šiestej nič ☹

ešte ohľadom tej EPI, neviem prečo u nás odoberajú tú krv, ale zase je to možno inak v každom meste, kto vie...

dididi30
7. apr 2008

jasteri no ja som v anglicku tak tu je to trocha ine a je to zadara....

jastericka
7. apr 2008

ja beriem do pôrodky cumlíky Avent na ukľudnenie, tiež nám to poradili na predpôrodnom, je to na zváženie každej mamky

jastericka
7. apr 2008

áno didi viem, tam to je už asi také normálnejšie tá EPI, je to bežná súčasť pôrodu, to u nás je to stále ešte brané ako nadštandard

dididi30
7. apr 2008

jasteri, sak malu som rodila na sk, tam mi to ani nedali bo ze to nedavaju, ale bo skor som nepodplatila tak preto 😒 ale sak ani nebanujem, islo to hladko az na nastrih a zasitie
aj ja som mala cumlik pre istotu

jastericka
7. apr 2008

didi, ja si myslím, že aj druhý pôrod budeš mať pohodový, neviem prečo, mám takého tušáka, že maličký bude vonku za dve hoďky 😉

dididi30
7. apr 2008

jasteri ty si vestica? 😀 len aby to nebolo opacne , niektore mali druhy porod ovela horsi ako prvy, takze je to take vselijake, ja by som bola za, keby ma nastrihli hned a ja by som len vytlacila 😀

jastericka
7. apr 2008

😀 nie som veštica 😝 , ale podľa toho, ako píšeš a aký máš prístup všeobecne k veciam, si taká optimistka a psychika pri pôrode ževraj hrá veľmi dôležitú rolu,tak preto si to myslím...

dididi30
7. apr 2008

jej jasteri dakujem, ale moja psychika je uplne niekde inde, v robote pri napominani mojej dcery a kopec vybavovaciek, preto nemam cas myslie na to ,ze uz sa to blizi, ale za 3 tyzdne to pocitim, ked ostanem doma na materskej, to sa bude vsetko tocit len okolo baba 😲

jastericka
7. apr 2008

hej niekedy je to lepšie zamestnať si myseľ, aby človek nemal čas myslieť na somariny, ja som už dlho na PN, tak len premýšľam a premýšľam, ale tiež sa snažím myslieť najmä pozitívne....a veľmi mi pomáha táto stránka, že si môžem pokecať so žienkami ako ste vy 😝

dididi30
7. apr 2008

no veru to aj ja som tu furt, pokecat je super, lebo mas take seberovne a potobne pociti a tak, najviac ma tu stve ked nejaka prvorodicka pise co sa moze a co nie a pri tom je este na zaciatku tt, teda to obmedzovanie je este horsie ako ked si doprajes, pri mojej malej som toto a hento nejedla a tak to aj dopadlo, teraz mi neje a nepije mi od narodenia mlieko, tak neviem co je dobre...proste podla vlastneho uvazenie a nenutit a nestresovat druhe skor povzbudit to treba 🙂

dididi30
7. apr 2008

tak dobru nocku idem si ja lahnut....drzkaj sa a tes sa na babo, bude sranda uvidis 😀

jastericka
7. apr 2008

😀 dobrú nôcku didi, ja idem k TV, pa 😉

jankajs
7. apr 2008

Ďakujem žienky za názory, mali sme vypadnutý internet, tak som sa k tomu dostala až dnes. Môj názor poznáte, no keďže by som mala brať ohľad aj na manžela (a možno ani nemala, kto berie ohľad na mňa, že? 😝 ) , uchýlim sa zajtra pravdepodobne k taktickému kompromisu. 😉
Prajem dobrú noc 😎

sandrika
autor
7. apr 2008

Ahoj hlási sa nočnývták podvoch hod spánku som sazobudila cikať a nemôžem zaspinkať nič nové pod slnkom ak aspoň papám 😝 trochu ma bolí podbruško 😖

loss
8. apr 2008

sandri aj ja som zle spala a tiez ma bolelo popodbrucho teraz sme zatial OK neboli nic a co ty?

miriamka
8. apr 2008

Ahoj Loss,
ako sa mas?Ja som tiez zle spala,sice ma nic nebolelo,len uz mi nie je pohodlne spat stale na boku 😠

loss
8. apr 2008

miri jasne ono ta to zacne coskoro chytat ako nas so Sandrikou,inak tiez mas nove vlasy 🙂 super

miriamka
8. apr 2008

Ano,mam nove vlasy leo kvalita tych dlhych bola otrasna 😒

sandrika
autor
8. apr 2008

Ahojky ja som nakoniec zaspala o 3-tej , ale toto mám celé tehu, keď sa zobudím cikať už nezaspím....teda najbližšie 2-4 hodinky...
teraz mije dobre, zatiaľ nebolí nič...klop. klop, klop...dnes končím 37 tt

loss
8. apr 2008

miri ja som bola na to rovnako
sandri len sa drzte

miriamka
8. apr 2008

Sandri...super,takze od zajtra si v 38tt...v tyzdni kedy je uz normalka rodit 😵

sandrika
autor
8. apr 2008

no tak sa teškám Luky je veľký bojovník mala som hádam najproblémovejšie tehotenstvo z májoviek určite a možno aj z koníka, ale vydržali sme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

daniela84
8. apr 2008

JAj tak to je potom dobre, ja ze to mas tie lieky este kvoli niecomu, nie len na pozastavenie krcov a porodu, didi ahoj ja zijem, este som neporodila, teraz mam na navsteve mamku auz praceme byt tak som malo na nete, dufam ze do konca buduceho tyzdna budeme prestahovani, lebo sa uz neviem dockat.

loss
8. apr 2008

danielka tak opatrnr s tym stahovanim 🙂

sandrika
autor
8. apr 2008

lossik a ako sa cítiš teraz?

loss
8. apr 2008

zatial sa da uvidim co mi prinesie den idem s mamkou do nemocnice ide na operaciu a treba mi ist do banky a obchodu som zvedava ked dojdem domov co bude

sandrika
autor
8. apr 2008

loss tak sa opatruja ke´dbudeš potrebovať tak si pomedzi sadkaj a odpočin.
Mne je zatiaľ tiež dobre takže vyzerá že aj bude lebo ja mávam bolesti len dobeda a keďže je zatiaľ kľud tak to tak hádam vydrží 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre