Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
26. mar 2008

Sandrika...Ty nam ani nepis ako malicko si pribrala,lebo budeme zavidiet 🙂

sandrika
autor
26. mar 2008

miruš to grcanie prosim ťa nemáš čo moja počkaj keď budem čakať Lzukyho sestričkutak si to vynahraím 😀

miriamka
26. mar 2008

No ja tiez teraz grcavam,ale len vecer ked ma tazi zaludok...sa preto cudujem,ze aj priberam

sandrika
autor
26. mar 2008

ja zvracievam tiež len večer a veľa krát sa potom ešťe najem keďže som kôliliekom do polnoci hore a znova vyhladnem a vydíš 🙂

miriamka
26. mar 2008

No inac tak pozeram Sandrika,Ty uz mozes coskoro rodit ved si uz v 36tt!

lucka0122
26. mar 2008

AHOJTE TAK JA TIEZ PRIBERAM LEN DO BRUSKA PRIBRALA SOM DOTERAZ 17KG.HADAM BY TO UZ AJ STACILO....SOM NEMOTORNA NEVLADZEM NIC A NIC SA MI NECHCE...PAS MAM 95 CM

lenocka80
26. mar 2008

Loss pozeram, ze si tiez z LM 🙂 Prave som citala, ze hladas nejaky zoznam co treba do porodnice, ak by si chcela, ja ti mozem poslat, lebo chodim na cvicenie a tam sme dostali od porodnej asistentky co nam treba rovno do tej nasej 😉
Inak babky chodite uz niektora na tie pasy? Myslim EKG babatka. Ja som vcera bola prvy krat a tak ma vystrasili, ze som odisla cela bleda...ked to zacalo vypisovat na ten papier a videla som tu vystrasenu tvar sestricky, tak som skoro zosalela...nechala ma tam lezat celu hodinu na jednom boku, ja som myslela ze pridem o nohu, tak mi trpla, ze som myslela, ze spadnem ak sa postavim. Potom mi zacala hovorit, ze si ma tam asi nechaju a ze mi budu robit ultrazvuk a tak...ale nakoniec isla pre primara nech sa na to ide pozriet, ten prisiel pozrel, ze 80% kriviek je v norme, ze to len ten kusok je nejaky divny, ale vraj je to v poriadku...no som myslela,ze ma vyvali. Tak a teraz si vyber. Sestricka sa tvarila, ze to este nevidela a primar, ze je to ok. No hroza... 😒

sandrika
autor
26. mar 2008

Luci to je už na tento tt normálne sa tak cítiť no tých cca 5 týždňov budeš musieť dáko vydržať, už sa nám to kráti musíme byť silné , mne sa z krpcomdo rána snívalo , ale nebolo to veľmi pekné on bol , ale ja som sa on nevedela postarať 😒

miriamka
26. mar 2008

Lenocka...no ti lekari dokazu riadne vystresovat co?Ja som este na tych pasoch nebola,to sa asi chodi az tesne pred porodom,ze?

sandrika
autor
26. mar 2008

luci kam si zase zdrhla?

lenocka80
26. mar 2008

Miriamka no ti poviem, stale musim teraz na to mysliet, ci je maly v poriadku...Hej to sa chodi asi ten posledny mesiac a budem tam chodit teraz kazdy tyzden az do porodu. Ja som teraz 36+4 a vcera to bola prva navsteva.

lucia31
26. mar 2008

lenocka, aspon viem, co ma onedlho caka 🙂 ja som tiez z okresu LM, tak som zvedava, co to tam so mnou budu robit 🙂

miriamka
26. mar 2008

Lenocka...ale aj ti povedali co sa im nezadlo,ci to si sa nedozvedela?

lucka0122
26. mar 2008

tu som sandrika...idem si objednavat kocik ale neviem ake kolesa si mam vybrat ci nafukovacie ci normalne....objednat ho chcem dakedy v polke aprila....aj mne sa casto sniva z malym....ako sa dnes citis?minule si mi nenapisala ci mas ICQ...

sandrika
autor
26. mar 2008

mám , ale neviem nan heslo je to mužove musím prezistiť....ja mámnafukovacie , ale rozhodni sa ako chceš,jaby som si ho na tvojommieste objednala už terazkeďže sa v 37 tt normálne rodí a to ešťe kýmti príde...
Lukynko zase čká chudatko má to tak 3 x denne

lenocka80
26. mar 2008

Lucia no naozaj, iba stresy 😝
Miriamka no nic mi nepovedali...ked som sa sestricky pytala, co to znamena, tak mi povedala, ze to moze mat vela pricin, proste, ze babatko je v nejakom strese, ze pojdem na ultrazvuk a tak. Mna hned napadlo, ze ci nema pupocnu snuru okolo krku, ci sa nedusi ci co...no vies hned ta to najhorsie napadne. A potom pride primar a povie, ze je to ok...no radsej by som bola keby mi ten ultrazvuk spravili...Ale maleho stale citim, ze sa vrti, tak ma to trosku ukludnuje, ale pri najmensej pochybnosti bezim na pohotovost...

miriamka
26. mar 2008

Sandrika...minule Verulka pisala ze deti ckaju ked sa napiju plodovej vody.Aj nas maly tak 1xdenne minimlane cka 😉
Lenocka...mne doky povedal,ze maly moze mat zle EKG uz len vtedy ked sa my mamicky bojime a mame rychlejsie pulz...

lucia31
26. mar 2008

lenocka, ja ked som bola na pasoch v den porodu pri prvom, tak sa sestricke tiez nepacili ozvy, tvarila sa hrozne a ked zavolala doktora, tak ten povedal, ze asi spi a je to v poriadku...a aj bolo 🙂

sandrika
autor
26. mar 2008

miri ja viem z čohoto má,ale Luky čká 3-4 x denne 😉

lenocka80
26. mar 2008

No to je hrozne fakt, kazdy ti povie nieco ine a ty si vyber...lebo ja tiez ked som v bola v poradni u svojho dokyho a mal maly vyssi pulz, tak mi povedal, ze to je preto lebo sa prave hybe. A toto som povedala aj sestricke, ci to nemoze byt tym ze sa hybe a ona ze nie, ze to nema vplyv...

sandrika
autor
26. mar 2008

lenocka má to vplyv a toviem určite!

lenocka80
26. mar 2008

vsak aj ja si myslim, ved pohybom sa predsa tep zrychluje, to by mala ako sestra vediet, nie? 🙂 No len zasa moj maly mal tep 200, tak ktovie...no uvidim co bude na buduci pondelok

miriamka
26. mar 2008

Lenocka...no dieta by malo mat pulz raz taky ako mas Ty,takze ak si mala Ty rychlejsi mal aj on.

sandrika
autor
26. mar 2008

ja keď sombola vnemocke tak v 27 tt mal 160-170 a bolo to ok neboj určite je všetko v poriadku to od radosti, že ťa užčoskoro uvidí

lenocka80
26. mar 2008

Jooj babky ste zlate. Dik moc za pekne vety. Ja viem, ze vsetko bude ok, teda verim tomu. Tiez sa mi zda, ze sestricka to trosku nafukla...ved dolezitejsie je co povie primar, nie? 🙂

lucka0122
26. mar 2008

aj moj maly cka tak 3krat za den.....ja som citala ze to je vtedy ked sa napije vela plodovej vody tak neviem....ale hlavne ze ich citime nie?akuratsom kolac dopiekla.....a doprala.....

sandrika
autor
26. mar 2008

lucka ty si šikulka 🙂

jastericka
26. mar 2008

lenocka: môžem Ťa ukľudniť, sestričky toho zvyknú nahovoriť, často krát sa hrajú na najdôležitejšie osoby v nemocnici a pomaly máš dojem, že sú múdrejšie ako lekári, ale netreba ich brať vážne, ich to proste baví, robiť z komára - somára.
Podstatné je, čo povedal primár a ten je dobrý odborník, dôveruj mu. 😉 Ja idem na pásy tento piatok, tak budem pamätať na to, čo si napísala, budem čakať, čo povie doktor, nie čo hovorí sestrička. Škoda, že sme sa nestretli v ten istý deň. Píšeš, že si 36+4, sranda, ja som 36+3 😀

danka86
26. mar 2008

ahojte.. tak ja uz som aj pobalena do porodnice, vcera som poprala posledne vecicky pre malu, aj kocik uz mam par dni doma, takze skoro vsetko pripravene.. to uz mi ukaze same co budem este potrebovat🙂 uz sa aj tesim, aj ked stale viac a viac myslim na porod. Ja budem rodit v ruzinove a este som si tam nebola posediet ani s anesteziologickou a nezaplatila si muza pri porode, tak trosku stresujem🙂 Baby, vy si chcete dat pichnut epi? Ja v pripade, ze by to dlho trvalo, niekolko hodin..

sandrika
autor
26. mar 2008

ja nie nechcem ju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre