Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
4. apr 2008

ajka viem že tzo nie je úťecha,ale mne je uplne rovnako, musíme byť silné, tie drobce stoja zato a my to zvládneme a rodiťbudeme v 39 tt . Ja už som sa s Lukym dohodla na dátume 16.4. 😀
Neboj Ajka hlavne sa fakt nenamáhaj, nestrácaj vieru, že Kubko ešťe vydrží, dohováraj mu, že má ešťe čas, že sa sícena ňho veľmi tešíš, ale ešťe je skoro. Dávaj sivankúš pod zadoček, ber Magnézko,myslím na teba. Viem, že to zvládnete.

jankajs
4. apr 2008

Ahojte tehulky, mám jednu (nepríjemnú) otázku. Manželovi zomrel krstný, birmovný a ujo v jednej osobe. Dnes mu to prišli povedať s tým, že termín pohrebu ešte nevedia. Mierne som sa ohradila, že takto vysokotehotná na pohreb nepôjdem, nie je to práve príjemná udalosť. Nechápavejšie pohľady som ešte asi nevidela. Manža kývol, akože dobre, ale tiež na ňom vidieť, že nie je spokojný, lebo jeho rodina očakáva, že sa zúčastníme obaja.

Keby som nebola tehu, nie je problém, ale takto.... a možno sa bojím zbytočne. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Dík 😔

sandrika
autor
5. apr 2008

Tehotné by na pohreb chodiť nemali, mohli by mať voči tebe viac pchopenia. Ja by som teda utčite nešla. 😔

dididi30
5. apr 2008

dobre ranko.......
sandri...a to akoze preco by si nesla, ja by som veru sla, hlavne ked je to niekto z rodiny, ja aj chodievam na cintoriny aj maminu pozdravit, sak to sa patri a to su len povery a priblble povery, takze moj nazor 😉
jankajs, len pekne chod, patri sa a neber ohlad na ziadne povery, to su hluposti, to by si potom ani z domu nevychadzala....a uz si veru v dost vysokom stadiu tak pohodka 😉 nic sa neboj 😉

sandrika
autor
5. apr 2008

didi, lebo ja pohreby nedobre zvládam ešťe do dnes sa mi sníva so všetkými ktorých som vydela v truhle, najbližším ako mame ocovi strakej brytovi by som určite išla ale inak nie, no verím, že ja najbližších 10 rokovnebudem musieť ísťnikomu na pohreb 😉

dididi30
5. apr 2008

sandri tak to mas dobre, mne hrozi ,ze babka to nevydrzi a ak vydrzi tak s malym pojdem urcite ak sa nedaj boze daco stane, musim, to by som si neodpustila...mne sa tiez sniva o mamine aj jej segre aj jej mamine(mojej babke) vsetky poumierali, ale sny su prijemne, nic strasitelne....

sandrika
autor
5. apr 2008

didi nebavme sa o tomto prosím

nika251
5. apr 2008

Ahojte. Mne ked sa snivalo s mojou strakou- umrela v 2005 - tak vzdy sa daco pokazilo- napriklad zly UZV, cukor- aaaale kedze sa mi s nou vzdy snivalo tak som sa nemusela bat, lebo ma ochranila. Alebo maly dostal horucky- prvy krat - bala som sa jak cert, ale vzapati sa mi snivalo so starkou- ukludnila som sa, lebo mi dala tym znamenie ze to bude o.k. Takze Dididi- myslim si, ze ak sa ti sniva s dakym blizkym, nemusi to znamenat to co pisu v snaroch- ale to co ti radi intuicia -- a sice, nech sa deje co chce- tvoje malinke bude v poriadku. 😵

dididi30
5. apr 2008

sandri, jasne prepac, uz som ticho...... 😉
tak ako si sa dnes vysppala??

sandrika
autor
5. apr 2008

vyspala som sa fajn zatoako už vieš z druhej témy terazmi nie je dobre

jankapo
5. apr 2008

🙂

sandrika
autor
5. apr 2008

ahoj janka

jankapo
5. apr 2008

no konecneee ktosi aj tu..... 😉 ja len zakukujem popri vareni, ale som sama domka, tak mi chyba pokecat....
a okrem toho dobre mi spravi trosku si obcas sadnut, ako pisete, citim si celeho cloveka...trosku som upratala a mam pocit jakeby som stahovala...fuuu

sandrika
autor
5. apr 2008

moja ozaj sitreba občas aj sadnúť ja som teraz prevažne vtéme skracuje sa krčoklebomám od rána strašné bolesti

jankapo
5. apr 2008

sandri, mala by si ist na kontrolu.... 😒 ty este porodis doma, uvidis, alebo kdesi v sanitke ked budes takto cakat....no mozno o tebe budeme pocut v spravach.... 😉 a Luky bude popularny....

sandrika
autor
5. apr 2008

jani však uvažujem uvidímmožno pôjdem chcem chvíľu počkaťzatiaľ to trvá 2 hodiny 15 min, keďjunovka povedala, že to sa len malý zaklisňuje do pôrodných ciest tak janeviem keď sedím dá sa to,ale keď stojím je tonaozajneznesiteľná bolesť ja nie som citlivka...

junovka
5. apr 2008

este si doma Sandri?? 😨 😨

jankapo
5. apr 2008

hm...mozno je to tak, ale nikdy nevies...ani mne by sa nechceló na pohotovost, ale pokial je to fakt zle, nie je o com...je manzel doma?

danka86
5. apr 2008

juj babenky, davajte si pozor..

sandrika
autor
5. apr 2008

je ,ale my aj tak nemáme auto takže by som asi volala sanitku ja sa bojím ísť len preto,že ak je to fakt len to, alebo rozširovanie panvya ja pôjdem na pohotovosť tak mama vybaví aby si ma tam nechali...a zbytočne sami tam byť nechce ešťe nemámvšetko porobené,hovorímzlé je tokeď chodíma to stačí zájaťna wc aešťe keďležím najlepšie mi je keď sedím

jarka70
5. apr 2008

ahojte babenky 🙂
tak ja sa mam hlasit v pondelok v nemocnici 🙂 dostala som normalne srac...
ako sa mate dnes ?bruska pocuvaju?

junovka
5. apr 2008

rob ako myslis.Ja by som necakala.Nezabudaj, ze si mala problemy 😎 😉

lenocka80
5. apr 2008

Sandri ja by som tiez isla radsej na pohotovost, aby som nieco nepodcenila...radsej tri x zbytocne ako raz a neskoro...lebo bolest predsa vzdy nieco signalizuje, radsej chod a budes vediet co to je.

jankapo
5. apr 2008

jeee, jarka, tesiiiim sa....aspon sa tesim ked rodi dakto iny, lebo ked to na nas pride...fuuu....mne ucite nebude treba dat klistir, este aby mi nedavali daco proti hnacke....xixi...ja hnackujem pred kontrolou, nie to este pred porodom....kebyze si mozem dat poldeci aspon na povzbudenie...hehe....sa mi smeje teraz....

jarka70
5. apr 2008

sandri ale hovori sa ze sa nema sediet ak su to bolesti ale chodit a ak chces lezkat tzak na lavom boku aby sa malemu lepsie dychalo.mozno ta to aj prejde mna furt do frasa.

jarka70
5. apr 2008

janka ja som tioez taka radujem sa ked idu druhe rodit tesim sa snimi a teraz mi dajak nieje jedno lebbo viem co ma caka.a tiez ked mam ist ku dr. na nejake vysetrenie ztremujem a potom srack..

ajkabezka
5. apr 2008

sandri jako hovorí lenocka, radšej choď, tých 11dní už tam vydržíš, není to tak dlouho, lepší být pod dohledem, než něco neúmyslně pokazit ☹

jankapo
5. apr 2008

dovarala som obedik, jem teraz odusu strukoviny a kapustu, lebo si neviem predstavit ako to bez toho zvladnem.... 😢 ale sa upokojujem ze aspon je leto a bude na vyber mozno viac zeleninky, inak netusim co budem jest...joj..
tak skusam dnes mexicky gulas (hlaven ze je v nom fazula a stiiipe...) no som zvedava co z toho bude, vyzera kraasne.... 😝 mnam

jankapo
5. apr 2008

jarka, a co ti budu vyvolavat? mas uz prist aj s taskou? ci len ako na kontrolu? juj, normalne mi zimomriavky nabehuju....

jarka70
5. apr 2008

nie vyvolavat nebudu lebo nemozu ja mam mat sekciu lebo som uz mala dve a automaticky mam mat tretiu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre