Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
3. júl 2008

no janette ani ja o nich zatial neviem ale vraj to ta moze boliet brusko ako pri MS a krize a tak ale su to nepravidelne bolesti a trvaju len chvilku

darlinka
3. júl 2008

Mirka, no po 10 rokoch, mam pocit ze som uz vsetko zabudla... 😀 A je fakt, ze teraz je uz vselico inak... ale epi bolo myslim aj vtedy, len to nebolo take bezne a velmi sa o tom nehovorilo, a ani nebol taky pristup k informaciam ako dnes... No zas to nebolo pred 100 rokmi... 😀 😀

heppu
3. júl 2008

ahojte tak dididi som kludnejsia dnes a hadam aj dobre zaspim , bola som dnes na dalsom sone a mala je velkostou v poriadku len je nizsie ako bezne byva v mojom tyzdni a som otvorena na 1 tak mozno to bude skor ako ma ale to sa tesim vcelku

pinco
4. júl 2008

janette, nam vravela porodna asistentka, ze ti poslickovia su take akoze kontrakcie. Ze ti bud tvrdne brucho tak pravidelne, alebo mas bolesti. Ale ze je to v takych 20 minutovych intervaloch a tie sa neskrcuju ako ked ides rodit, ale stale rovnako a potom to postupne prejde. Napr ked si lahnes alebo ides pod telplu sprchu (tepla sprcha by ti mala porod rozbehnut, takze ak sa ti to zacne rozbiehat, tak rodis 😅 ) Ze to si vlastne maternica nacvicuje porod, tak sa nemame bat. 😉

janette4
4. júl 2008

pinco,vďaka za info.Tak dúfam,že až to príde, že to spoznám.

zmrzka333
5. júl 2008

ahojte babule nebola som tu par dni, nebol nejak cas. Vcera som bola v poradni a tesila som sa ze sa nieco pohlo ale nepohlo. Podla vysetrenia zo spodu sa to od minuleho tyzdna nepohlo ale podla usg to je ako pred porodom. Prvy termin som mala 3.7. Druhy mam mat 10.7. Takze mam prist 11.7. aj s taskou tak neviem co si mam mysliet.
Inak dnes okolo 10 zo mna nieco vytieklo a ja neviem ci je to vytok alebo ta zatka. Babule akej farby je ten hlien? Viem ze je tam trochu krvy ale ten hlien je ciri, biely, zlty aky?

pinco
6. júl 2008

zmrzka ahoj. Ja neviem akej farby to ma byt, ale malo by to byt hlavne hustejsie ako taky bezny vytok. Ak sa ti zda, ze ti to uz odislo, tak radsej chod do porodky,hm? Ved no a co, ved si v termine. Ono asi ked to na teba do toho 10.7. nepride, tak 11-teho si ta tam uz nechaju a vyvolaju ti porod. Aj tu to tak robia. Ze dost dlho sa caka este po prvom termine 😒 Tak to este dako vydrz 😅

dididi30
6. júl 2008

zmrzka ahoj, tak mne zacalo vytekat vo stvrtok a dalsi stvrok som porodila a myslim,ze to moze byt ten hlen, ja som ho mala pri malej s primesou krvy a pri malom ciry biely do ztla.tak drzim palec 😉

dididi30
6. júl 2008

pinco som rada,ze ste ok, drzkaj sa 😉
baby co porabate? vy tu uz ani nechodite, to nasa parta tu bola non stop 😀

janette4
6. júl 2008

Pinco, dúfam,že to s tým prvým termínom neni pravda, lebo ja už mám teraz toho plné zuby.

dididi30
6. júl 2008

janet chapci su lenivy a radi prenasaju takze mozes este cakat aj tyzden dva na vyse 😉

janette4
6. júl 2008

dididi, dúfam, že ten náš bude nedočkavec po tatinovi a bude sa ponáhľať na tento svet. ☹

pinco
6. júl 2008

baby, ja tak dufam, ze nebudem prenasat 😅 Lebo ked to tu tak vidim, ako sa niektore trapia, ze uz cakaju kedy to bude a nic... A to uz ti potom musi z toho aj hrabat, ked sa tolko pozorujes 😀
didi no veru, stara partia ste tu boli non stop a my uz asi len fucime niekde v chladku a dohovarame nasim malym, aby moc nekopali 😀

janette4
6. júl 2008

pinco, minule som sa pýtala na tých" poslíčkov" a asi už prišli aj za mnou ha ha.Už asi tretiu noc sa budím na to,že ma strašne bolia kríže a brucho.Ale trvá to len chvíľu a potom zase pohoda.
Ja neviem, ale nyslíte, že malé môže nejako tlačiť na sedací nerv? Niekedy mi vystrelí zo sedacieho svalu, či čo to je, taká bolesť do kolien,že sa mi podlomia kolená a letím k zemi.Neviete,čím to môže byť?Máte s tým niektorá skúsenosť?Neviem, či to mám niečo zablokované, alebo,či mi to tak tlačí malé. ☹

pinco
6. júl 2008

no podľa mňa ti môže tlačiť aj na nerv.Si tam predstav to dieťatko v takom malom priestore... A vidíš, už aj na teba to prišlo 😅 Mne zatiaľ nič, ale ja mám ešte dosť času...

pipinka82
6. júl 2008

baby mne včera strašne tvrdlo brucho a to celý den 😒 až ma koža aj bolela no strašne som ho mala napnuté 😒
a aj na chvíločku mi došlo blbo akoby sa mi aj zvracat chcelo no neviem ale prešlo to 😉 neviem čo to mohlo byt 😅

ja som poslíčkou mala pred pár dnami a to v noci som sa zobudila na to že ma pobolieva bruško ako pred mskou 😝 ale len chvilku to trvalo 😎

montinka
6. júl 2008

hm baby no tak ja som zatial asi ziadnych pslickov nemala. teda no somzvedava kedy dojdu

pampuliacik
6. júl 2008

caute baby, tak mne je blbo uz zopar dni, asi to budu ti poslickovia. stale ma bolia krize (aj doktorka sa na to pytala a suhlasne kyvla, ze sa to "chysta" 😒 ), a cez den ma boli brucho ako ms, hoci krcmi by som to nenazvala. je to skor tak "neohranicene" pobolievanie, ktore potom prestane... joj, idem sa zblaznit, ze mozno este 2 tyzdne sa budem takto trapit. najme tie krize su otras bolest. a aj babo sa riadne natahuje a tlaci do rebier alebo v slabinach. rano som mala uz riadnu depkuuuuuuuuuu 😢 😢

zmrzka333
6. júl 2008

pampu hovor mi daco, mne uz odtiekla asi ta hlienova zatka a furt nic.

pampuliacik
6. júl 2008

no vidis zmrzka, ber to pozitivne- niektorym babam sa po odteceni zatky porod rozbehol do 1-2 dni 😉 a ako teda vyzerala ta zatka? tiez sa stale sledujem, kdeco zo mna vyteka, ale zatka to este nebude 😒 drzim ti palce, nech uz si mamina cim skor - musi to byt tazke cakat dlhsie ako si si predstavovala

zmrzka333
6. júl 2008

no u mna to bol taky husty hlien zltkavej farby a cast bola hneda. Bolo to take natahovacie a jednorazovo to zo mna vyslo

dididi30
6. júl 2008

no zmrzka tak ty uz pojdes, cakaj kazdu chvilu, sak uz mas aj nacase 😉

zmrzka333
6. júl 2008

didi ale mne stale nic nie je. Vytieklo to vcera o 11 rano a nic

pinco
6. júl 2008

zmrzka, skús ešte pozrieť tu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

niekomu to odchádza postupne, tak možno aj tebe. Ale určite sa ti to už blíži 😉

jastericka
6. júl 2008

ahojte, hlienová zátka môže vytiecť aj dva týždne pre pôrodom. Ale u väčšiny žien pôrod nastane v priebehu pár nasledujúcich dní či hodín. Mne odišiel v piatok a v nedeľu ráno som porodila.
Bol to taký naťahovací, bielo šedý hlien, nie je to nekuté. Môže odchádzať postupne, po troške, ale aj naraz.
Držím palce 🙂

heppu
6. júl 2008

ahojte ako tak citam tak uz asi kazda to chceme mat ryyyychlo za sebou , mna uz tak mrle zeru z toho ako ma to tehu nebavi ze uz pomaly kazdu hodinu ratam len aby uz bol termin a mam pocit ze z tej nedockavosti zacinam aj viac jest xa xa

pinco
6. júl 2008

jastericka, diky moc 😉

heppu, no veru aj ja dáko viac do seba degvím, ani sama nechápem, kde sa to ešte vojde,lebo brucho mám už na prasknutie - a to ešte 6 týždňov 😒 Ak nie viac... Dnes už aj muž skonštatoval pri pohľad na mňa ako fučím na gauči, že to tehotenstvo je fakt ťažké 😀

heppu
7. júl 2008

joj pinco ani nehovor, jedine co ma trosku upokojuje je to pocasie ze stale prsi alebo je chladnejsie inak by ma uz asi drblo a ten spanok je tiez hrozny kazde dve hodiny som hore a potom sa mi chce cez den spat som ako medved

levik82
7. júl 2008

Ahojte, pridam sa k vam, aj ked vy ste uz trochu dalej ako ja. Ale chcem vediet vas nazor... Maly minuly tyzden dost vela kopkal a bol aktivny, od vcera ale akosi nie ☹ a som z toho na nervy. Nie ze by sa vobec nepohol, ale zo pät pohybov za den co som zaregistrovala sa mi zda malo oproti minulemu tyzdnu, kde dokazal kopat cely den a to som sa uz aj cudovala ci vobec nikdy nespi... Dnes je zatial tiez ticho ☹ Tie pohyby to je taky stresujuci faktor...!

zmrzka333
7. júl 2008

jastericka ved to ma hneva ze to ze mi odtiekla zatka nemusi znamenat ze do dvoch dni porodim, ja mam dnes dalsi termin a nic mi nie je. Ked to takto pojde dalej tak rodim v septembri

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre