Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lucka0122
13. apr 2008

ahojte ..sandri zase bolesti?moja nezavidim ti ....uvidim ake budem mat ja.....ja som mavala strasne bolesti ked som mala mrchu az som odpadavala...tak som zvedva...ja len liekmi dopovala aby do roboty mohla chodit...drzim palce

dididi30
13. apr 2008

sandri a to ti je llepsie sa takto trapit a este do 40tt??? 😕 to sa radsej priznaj lekarovy a utekaj do nemocky
luci ahoj, ja som tiez mavala bolesti pri mrche aj som vracavala pri tom a povem ti porodo bol v poho, takze mozno na tom nieco je 😀

ajkabezka
13. apr 2008

no nevím, já si myslím, že doktoři občas vědí 😉 , co dělají a jestli ti předepsal léky, tak nevím jestli je rozumné bez jejich vědomí je vysadit- hlavně kvúli Lukimu, a hlavně když máš takové trable a bolesti 😖 - asi něco není jak má být...- o svojem stavu víš a zvládneš ho, ale Luki ti neumí říct, jak to na něj púsobí a myslím, že když ty se necítíš dobře, ani jemu asi není fajn 😢 ...nevím, já osobně bych se moc moc bála o maličké a asi bych radši vydržela ty dva týdny- necelé- v nemocke, než riskovat a pak litovat 🤐 🤐 🤐 ...ale ty dělej jak myslíš, nikdo tě nemúže do ničeho nutit, když ty nechceš... 😅 🙂

sandrika
autor
13. apr 2008

onimi tie lieky daváju len zato, že im to kázala moja mama a tak mi Drtvrdí teraz, že moje dieťatko v 38/5 ešťe nie je vyvynuté na pôrod, lebo až od 39 je bábo donosené a to je hlúposť,včera sa u nás vmájovkáchnarodilo dieťatko v 36 tt avôbec nič mu nie je tieto bolesti som mala aj cez lieky preto som ich vysadila

lucia31
13. apr 2008

sandri, toto som ti skopcila...nepytala si sa to nahodou ty? 🙂
5.4.2008, 10:58
Dobrý deň,chcem sa opýtať som v 37 tt tehotenstva od 27 tt berem salbutamol, isoptim a magnézium nakoľko malý veľmi naliehal na vnútornú bránku. Odvtedy mámkrčok skrátený na 1 cm a otvorenásom na špičku prsta.Dnes už skoro 3 hodinymám strašné bolesti v krížoch a podbrušku a hlavne tam dole zvnútra akoby ma šlo roztrhnúť. Mne však bolopovedané, že na tietolieky rodiť nemôžem. Môžu to byťkontrakcie.Bruško mi za dve hodinystvrdlo asi 6-7x mám ísťna pohotovosť,alebo je to naozajlen tým,že samalý ukladá nižšie do pôrodných ciest?
Léky na zastavení porodu by se měly vysazovat nejpozději v 36+0, tedy je podle men již berete zbytečně. I při nich ale klidně může začít porod a dokonc eje možné, že tento mail Vás dostihne až při návratu z porodnice...nebo to byly poslíčky a porod je za dveřmi. Léky bych při nejbvližší kontrole u gynekologa vysadila! Miminko je již prakticky donošené. Pro detailní informace se, prosím, obracejte na svého ošetřujícího lékaře. Děkuji za pochopení. S pozdravem MUDr. Radka Vetešníková - Koubová.

dididi30
13. apr 2008

luci teda. to akoze dostala sandrika odpoved?? 😨 ci ako??? sak to uz mala teda vysadit a davno porodit 😅

sandrika
autor
13. apr 2008

ano písala 😉

lucia31
13. apr 2008

...hned ma to napadlo 🙂

dididi30
13. apr 2008

luci ja mam tiez termin v juni, podla toho co mi tu napisali tak mam rodit 4 juna a som v 32tt, ty si o 3 dni skor a mas uz 34tt to ako sa to vlasne rata?? 😕 inak podla sona mam 8 juna rodit 😨

lucia31
13. apr 2008

ja mam prvy termin 24.5., som teraz v 33tt, ukazuje mi to trochu dopredu...ja som si zadala datum poslednej ms a vyslo mi to takto 😉

dididi30
13. apr 2008

luci.....ja tak isto a mam to tiez nejako divne, ale to mozno podla dzky obdobia medzi menstruaciami alebo tak nejak..bo niekto ma aj 35 dni a niekto len 20 tak tak si myslim, neviem ci som to spravne napisala 😅

lucka0122
13. apr 2008

jaj maminky kedy nas to chyti keby sme to aspon vedeli.....vsak?mne to tiez kadejako vychadza podla mrchy ale co uz....zajtra rano hned na kontrolu som zvedava idem uz do nemocnice chodit tak uvidime co to bude....ja chcem radsej skor porodit ako prenasat.....

daniela84
14. apr 2008

Ahojte babulky, ja som bola 12 aprila na kontrole v saci a po uzv mi doktorka povedala, ze som zacala 37 tyzden ale placentu uz mam skoro dozretu ze by som mohla kludne rodit ak by nieco, a dokonca spominala ze kedze mam planovany cisarak mozem rodit aj skor ako mam termin.

miriamka
14. apr 2008

Dobre ranko maminy,
tak dnes som sa rozhodla uz konecne zbalit tasku do porodnice,som zvedava na co zabudnem 😉

sandrika
autor
14. apr 2008

Dobré ránko babuľky ja sa mám dnes super, keby som nebehla celú noc na wc takby som bola aj vyspatá, ale hlavne ma nič nebolí, takže u mna jespúšťač kontrakciíčisto sex lebo inak bolesti nemá aj keď som exemplár, lebo na vysadenie tých liekov som už včera mala mať porodené no ,ale čo už. KeˇˇDže sa tonespúšťa a toradčšej som, že som ichnevysadila až v 40 tt 😉

miriamka
14. apr 2008

Ahoj Sandrika...super ze sa citis dobre.Vidis,este Ta kopec majoviek s porodom predbehne 😀

loss
14. apr 2008

dobre ranko
miri uz som ta tu dlho nevidela ja tiez nemam zbalenu tasku zacnem balit snad cez vikend

sandrika
autor
14. apr 2008

miri veď ja som to tvrdila to dr ma stále presviedčal o opaku že nie že hneď porodím no pravda

miriamka
14. apr 2008

Ahoj Loss...no nie som tu uz az tak casto,nakolko buducu sobotu musime byt prestahovani uz na dom,takze doma balim a chystame na domceku veci.
Ale tu tasku zbalim uz dnes,ako som videla ze majovka s rovnakym terminom ako ja porodila uz tento vikend radsej to zvalim nech mam klud.

loss
14. apr 2008

to vazne teda takze uz sa zaciname rozpadavat 😀 je to super no ja som bola na jontrole a zatial to na porod nevyzera tak som zvedava dokedy 😵
takze sa stahujete super malinky Kubik pride do noveho pekne ste to zvladli drzali ste sa hesla zasad strom,postav dom a prines do noveho potomka 😀

miriamka
14. apr 2008

No pomaly zacneme vsetky rodit... 🙂
A s domcekom to stihame,aspon teda dufam,ze maly v brusku do buducej soboty ostane a potom uz ked to pride je to jedno,lebo budeme na dome 😵

sandrika
autor
14. apr 2008

Človek nikdynevie atokto rýchlo to chodí u žien ktoré mali celé tehu v pohode a nič ichnebolí žiadny poslíčkovia len pôrod z ničoho nič 🙂 aj v aprílovkách mala teraz jedna rýchli pôrod o 1,15 prišla do nemocky a pred 5,00 hod mala porodené a to o 1,00 hod bola otvorenálenna 1 cm 😉

miriamka
14. apr 2008

Sandri...no ved ja si myslim,ze az ma to chyti budem vediet velmi dobre ze je to ono,lebo mne ani brucho netvrdne,ani ma nic neboli...takze az to pride,hned to bude porod.
Moja mamina mala vsetky 3 porody do 2 hodin od kedy ju to chytilo,takze ja spolieham ze je to dedicne 😅

loss
14. apr 2008

no teda Miri to je bleskovka tak nech aj ty tak rychlo porodis
Sandri mne vravela doktorka ze ked je makky krcok rodi sa lepsie a rychlo tak ja sa na to spolieham 😅

miriamka
14. apr 2008

A ake mate v tehu knizke CS?ja neviem aku stupnicu moj doky pouziva,ale mne sa postupne zvysuje a naposledy som mala CS5

jastericka
14. apr 2008

ahojte tehuľky
my sme ešte pokope, ale nálada na bode mrazu...
Niektoré už píšete, že ste otvorené od neviem ktorého týždňa a že máte CS vyššie ako nula a ja by som mala už rodiť a stále nič, CS 0 ☹

zajtra poradňa....

lossík: ahoj, dnes máme u nás krásne, že? Čo ideš robkať? Ja som dala prať a poobede klasika, so psom na prechádzku.

Tak všetkým pekný dníček

sandrika
autor
14. apr 2008

mirito to moje bolo včeracelýdeň ako skala v noci som sícebolestuinemala , ale bruško riadne tvrdne takže ja po týchto4 dňoch kontrakciíí si asi istá nebudem,keď som mala ajpravidelné 😒 hups no uvidíme, hups práve čkáme 😵

jankapo
14. apr 2008

jastericka- no neboj, ako vidis, sme uz neviem odkedy pootvarane a to este neznamena ze tu nebudeme strasit so 40tkami.... 🙂
Dnes tu uz fakt nikto nic negarantuje.... 😀 Som zvedava kedy ja dojdem do zlomoveho bodu a poviem si A DOST...
Cele tehu natahujem dni a tyzdne, ze este este...ja mam stale malinku nadej, ze vyberu pesar a ide sa na to... 😝
Dovtedy, ak sa nic nestane stiham upratat byt a pripravit ho pre babenko...nech pride do cistuckeho.
No ako pise sandri, nehovorme hop kym...vcera jedna aprilovka veselo pisala o osmej vecer na MK a rano o 5tej uz mala dcerku v naruci.... 😉 Tak clovek nikdy nevie, mozno sa nenazdas a nozky mokre od vodicky a vecer si mama....
No dobre sa mi hovori este...jooj....tak sa drzkaj...ja som povyhadzovala zo skrin vetrovky, saliky, a ciapky a kukam na to ako puk ze co s tym teraz... 😝 a treba mi straaaaaaaaaasne vela zehlit.... 😝 😝 😝 no mam co robit.

sandrika
autor
14. apr 2008

ono to naozaj chodí najskôr u tých, kde je ticho ako pred búrkou 😉

miriamka
14. apr 2008

No ja si tiez myslim,ze u mna to pride tak rychlo...lebo je prilis velky klud stale 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre